Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Post it board) Таблички за потсетување

Дискусија во 'Дом' започната од Lux, 24 октомври 2011.

 1. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Јас си земав морска пена како еден правоаголник , ама незнам како да ја уредам, големка е , намерно за тоа ја земав , имам каде да ја ставам ама како што реков незнам како да ја направам нешто по интересно,поубавко,глупо ми е само бела да ја ставам некако просто ми е, тенка е и си купив плус онакви боцки у различни бои.
  Некоја идеа???
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Па купи, некој материјал/хартија.
  Јас оваа ја купив, од бижутерија/продавница за поклони.
  Ме фати метро 40 ден.
  А вака не се ни познава дека е уствари хартија.
  Ќе ја обвиеш со хартијата, и готово.
  Јас наместо да ја лепам хартијата, и ставив боцки такви, од страна, на ќошевите. (може да се види на втората слика)
  А и нема да се гледа, доколку морската пења е изронета. :)
  И после, принтај/пишувај пораки.. Слики некои..
   
  На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Фала Елена баш ке пробам така па ке ставам слики што сум направила :D
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
 5. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
  Мене многу ми се допаѓаат полни таблички, без празен простор.
  Ако добијам дозвола од братучедка ми ќе го сликам, нејзиното е преполно. Нема место за да доставиш ни едно срценце ситно од хартија. Поголемо е од на Елена, можеби големо колку со на сестра и заедно. Светло сино е, незнам точно која нијанса. Беше стиропор, таа му стави платно светло сино.
  На него има карти за на концерти, карти за патување (воз,авион,автобус), шеќери од кафичи (малите оние за во кафе), исечоци од списанија и весници, пораки, слики многу, мало огледало (го залепи со лепак), незнам некои цветчиња правени како на Елена срцињата и многу работи, мемории нејзини.

  Кога одам кај неа, тоа стои во станот, а таму е преку годината само, обавезно поминувам 10 минути гледајќи го, многу ми е интересно.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Еве ја мојата :) :$
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_4774.JPG
   IMG_4774.JPG
   Големина на фајлот:
   256,2 KB
   Прегледи:
   446
  • IMG_4775.JPG
   IMG_4775.JPG
   Големина на фајлот:
   311,1 KB
   Прегледи:
   444
  • IMG_4776.JPG
   IMG_4776.JPG
   Големина на фајлот:
   308,3 KB
   Прегледи:
   444
  На pamelche, Sanniii, COollLady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
  ^ Ама е добро направено она за пенкалото што го држи, не ми текнало вака.
  :clap:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Ептен сакав пред неколку години да си земам ваква табла, ја молев мајка ми да ми купи, ама не ми купи :D И сега, после толку години, ја отворив темава и ми се врати желбата за ваква табла :lol:
  [​IMG]
  Jaс сакам некоја ваква табла, во Џамбо да не има, и колку парички е,ако некој знае?  Оооуу боже,сега читам што како сум напишала и зборот табла е искористен повеќе отколку што треба :^) Не замерувајте :D
   
 9. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Има во Џамбо. :)
  Баш ја видов пред едно месец дена. Не ме фаќај за збор, мислам дека беше 299 ден.
  Внатре имаше такви шпенагли и такви работи..
  Не беше којзнае колку голема, ама не беше ни мала..
  Како ти објаснив... :D
  Јас се мислев дали да ја земам, ама сепак си направив сама. Затоа што таа некако ептен ми е ко за во канцеларија, оваа мојава е по детска. :wasntme:
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  И пак јас. :wasntme: Денес бев.. Имаше едни ептен мали, беа 179 или 279.. Требаше да запишам. :fubar: А тие големите беа 299.
  Имаше и едно малечко, бело, табла.. Само што на него се пишува со маркер, не се ставаат шпенагли. Уствари исто ко табла за во школо, само што е бела, и се пишува на неа со маркер. Ама беше многу мала. Тие беа исто 299. :)
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Еее ја направив :D
  Си ја заковав у детскава одма до вратата ми е, сеа си чекам уште хамер, да ставам како што ми кажа Елена, а и не мора, ма гајле ми е каква е, чекам само да ми се среди принтеров, па нема да има место ни игла кај да се стави :rofl:
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Ги гледав истите што ги гледала Елена во Џамбо пред некој ден.
  Имаше малечки за тие пари. И ја имаше таа белата за пишување со специјален фломастер, ама таа беше многу мала и само за пишување со тоа е, на неа не можеш да закачуваш иглички. :)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.979
  Пол:
  Женски
  Ова е многу убава и паметна работа.
  Немам направена табла, но имам самолепливи ливчиња и си ги лепам кај компјутерот.
  +нотес,се си запишувам во него.
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Мене искрено ме замрзе. Како што ја направив првиот пат, така и остана.
  Веќе како да немам мерак, да ставам ливчиња, и такви тракатанци... :?:
   
 15. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  И ја ќе си напраам ваква,само да си најдам место каде да ја закачам :D
   
 16. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.309
  Допаѓања:
  12.412
  Општи прашања

  Колку отприлика се оние ливчњата шо се како самолепливи, обично се лепат на фриждер за потсетување де? И како поточно се викаат? Знам у книжарите ги има.
   
 17. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  767
  Општи прашања

  Тие се мемо стикери, јас нарачав пред 3 дена и вчера стигнаа. Ги нарачав од Ариен.мк, еве како изгледаат тие јас што ги имам [​IMG]

  еве ја и страницата www.arien.mk :)
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.397
  Општи прашања

  Вакви исти, и разни други форми и бои на стикери имате и во Jumbo, и многу евтини се :)
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.257
  Во Џамбо ги имаш, а и во другите книжарници. Јас имав купено за околу 60 денари, ама многу убаво тефтерче со магнет. :)
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  Епа да ви се пофалам си купив нова. Старата беше многу скапана и на крај се изнервирав и ја искршив :lol: :$ !