1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Poucna prikazna

Дискусија во 'Канта' започната од katra, 30 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. katra

  katra Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Si bil eden decko koj mnogu ja sakal svojata devojka, no eden den mu iskocila prilika i ja izvaral. Koga devojkata doznala, si rekla: " Go poznavam podobro odosto toj se poznava sebe, dobar covek e, znam deka ne mu znacelo nisto". Razmislila deka strasta e normalna covekova osobina i potreba, pa mu prostila.
  Sledniot pat koga istata taa strast, zatropala povtorno kaj nea na vrata, taa nakratko pomislila na site onie pati na koi taa odolevala i se vozdrzuvala, no ovoj pat pomislila na toa "zosto da se vozdrzuvas koga mozes da imas i sladoled i cokolado za desert." I se prepustila na toa sto e polesno. I taa si ja dozvolila istata sloboda, bidejki vo taa vrska i dvajcata bile ramnopravni. I potoa TOJ bil povreden!

  Naravoucenie: I devojkite ne sakaat da jadat grav sekoj den, no go pravat toa od princip.Ne zaddavaj udar ako istiot ne mozes i da go primis.
   
  На rose60 и butterfly* им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.467
  Допаѓања:
  155.005
  Пол:
  Женски
  Враќање под иста мера према мене, во врска, е безцелно. Ако некој те изневери и ако ти му простиш нема смисла после тоа едноставно да се препуштиш и себеси на страста и да го направиш истото само затоа што партнерот го направил тоа. Накратко ти си простил/а и таа страна од книгата е напишана, па се врти нова.
   
  На rose60, eloves, butterfly* и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.777
  Пол:
  Машки
  Сполај ти чедо, на поучната приказна.

  [​IMG]

  П.С. @katra, си се зачленила пред скоро 5 години и си чекала толку долго за ја да споделиш оваа мудрост? Значи, срам да ти е. :)
   
  На rose60, vitamina, mssuniquee и 15 други им се допаѓа ова.
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.939
  Ubavo mi dojde pred spienje :yawn:
   
  На Mr. Right, butterfly*, crazylady и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Па како, karma is a bitch :muscle:
  Вива ла Семе синапово и Лајлица! (мудрава приказна на комбинација од овие две ме асоцира :D)

  Се смеам на глас, верувал или не. :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На rose60, theowndemon, Bender Rodriguez и 4 други им се допаѓа ова.
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.302
  Пол:
  Женски
  И јас.


  Многу корисна приказна инаку :D
   
  На theowndemon, Bender Rodriguez, Kukla994 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.