1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Powder Brows

Дискусија во 'Лице' започната од LadyR, 14 јануари 2022.

  1. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Дали некој има искуство со техниката? Кој салон би го препорачале? И колку трае ефектот? :)
     
  2. LaDiabla

    LaDiabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, јас немам искуство со Powder Brows, ама имам јапонско исцртување направено и сум презадоволна. Еве веќе 4 години отприлика ги имам и само еднаш лани бев на корекција. Знам дека подолго траат кај оние кои имаат сува кожа, бидејќи поспоро избледуваат и како што сум слушнала твоиве подолго траеле :D. Јас моите ги имам правено во студио Segreto, а за Powder Brows знам само дека девојкава ја фалат дека предобро ги правела. Повели линк https://www.facebook.com/kittynailart.mk.
     
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Be unique студио. Отвори ги на инста :)
     
  4. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Какви се овие пудер веѓи? Дали се тетовираат?
     
  5. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    Золва ми направи кај дадар , мислам дека околу 3900 ден им е промоција сега ( правеше пакет со трајна шминка на усни и на очи 9000 ден се заедно) ама ефектот ми е малку необичен така да јас останав на одлуката microblading да напраам , влакно по влакно само поради поприродниот изглед .... јас не се шминкам воопшто , а она е спродивност на мене така да и одговара комплетно зашто како да и се нацртани веѓите цело време ..... инаку како што рабрав трајноста им е скоро иста , после две години препорачуваат корекција , се зависи од кожата во принцип