Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Powder Brows

Дискусија во 'Лице' започната од LadyR, 14 јануари 2022.

 1. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  2.556
  Дали некој има искуство со техниката? Кој салон би го препорачале? И колку трае ефектот? :)
   
 2. LaDiabla

  LaDiabla Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас немам искуство со Powder Brows, ама имам јапонско исцртување направено и сум презадоволна. Еве веќе 4 години отприлика ги имам и само еднаш лани бев на корекција. Знам дека подолго траат кај оние кои имаат сува кожа, бидејќи поспоро избледуваат и како што сум слушнала твоиве подолго траеле :D. Јас моите ги имам правено во студио Segreto, а за Powder Brows знам само дека девојкава ја фалат дека предобро ги правела. Повели линк https://www.facebook.com/kittynailart.mk.
   
  На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  4.846
  Пол:
  Женски
  Be unique студио. Отвори ги на инста :)
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.451
  Допаѓања:
  21.689
  Пол:
  Женски
  Какви се овие пудер веѓи? Дали се тетовираат?
   
 5. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  3.571
  Пол:
  Женски
  Золва ми направи кај дадар , мислам дека околу 3900 ден им е промоција сега ( правеше пакет со трајна шминка на усни и на очи 9000 ден се заедно) ама ефектот ми е малку необичен така да јас останав на одлуката microblading да напраам , влакно по влакно само поради поприродниот изглед .... јас не се шминкам воопшто , а она е спродивност на мене така да и одговара комплетно зашто како да и се нацртани веѓите цело време ..... инаку како што рабрав трајноста им е скоро иста , после две години препорачуваат корекција , се зависи од кожата во принцип