1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Power 90 Extreme (P90X)

Дискусија во 'Фитнес' започната од hiphopgirl, 9 февруари 2011.

 1. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  190
  Значи вежбите п90х се феноменални и за оние кои што сакаат да ослабнат и оние кои сакат да се стегнат.
  Вежбите ги нема на интернет,не се бесплатни ама јас ке се потрудам нешто да ви дадам околу тоа http://www.beachbody.com/product/p90x-what-you-get.do
  и има нешто на јутуб проверете видете, а доколку некои ги има користено овие вежби нека го сподели своето искуство во тематаа :)
  Ако можете распрашајте се околу овие вежби ако имате браќа сестри кои се спортисти (ако се занимааваат повеќе околу гимнастика атлетика и тие такви работи па може од некаде да дојдат и во ваши раце.
  Значи јас повеќе време ги барав овие вежби а мо меѓувреме се чудев на оние кои го постигнале резултатот за 90 дена.
  Вежбите се вежбаат 90 дена од кои два дена во неделата имаш одмор
  Се вежбаат секој ден по 1 сааат.
  Јас ако можам ке пробам некако да ги ставам на нет и да ви ги пратам барем и вие да дојдете до очекуваните резултати.пусто ке се измачам 12 клипчиња (7гб :О )
   
  На peperutka20 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SweetCandy

  SweetCandy Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  20
  p90x

  Ајде ХипХоп ако успееш сподели ги со нас,да видиме за што се работи и какви се резултатите.
   
 3. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  p90x

  има на youtube
   
 4. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  190
  p90x

  да да ке ви ги споделувам :)
  денеска имам одмор :)
  а на јутуб ги нема вежбите само резултати
   
 5. hiphopgirl

  hiphopgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  190
  p90x

  Ги најдооооооввв на замундааа случајнооооооооооооооооо :D
  http://zamunda.net/details.php?id=223607&hit=1
  кога ке ги извадите пишете ми да ви го дадам списокот :)
  и плус тука има ште плуууссс
  сеа не знам заедно одат ти е 12 гб како да ги извадам само тие плус што сее :Ѕ
   
 6. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  p90x

  Дечки успеа ли некој да ги симне од замунда??
  Јас немам акаунт а не ми дава ни да се регистрирам како нов :@ :@
  Ако ги има некој нека ги сподели! Или ако знае од кое друго место може да се симнат!
   
 7. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  p90x

  Ти пишав на пп зашто не знам дали смеам да ставам линк :).
   
 8. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  p90x

  Па кога ке го симнеш торентот само ке ги отштиклираш тие што не сакаш да ги симнеш.
  Јас ги ставив сега да се симнуваат па ке видам дали ке ми се допаднат:)
   
 9. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.514
  Допаѓања:
  7.681
  Пол:
  Женски
  девојки никако не можам да ги симнам дај пишете како
   
 10. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  На Buubica и пратив линкови од торент нека ти ги препрати, ја има целата програма со видеа и пдф :).
   
 11. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  Ете Хман беше така фин и ми ги прати торентите! На кој му требаат ЛП!
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Xмен можеш да поставиш линк и овде . :)
   
 13. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Еве ја програмата:

  http://thepiratebay.org/torrent/594...out.Series.COMPLETE_PACK.DVDrip.Xvid(no_RARs)

  http://thepiratebay.org/torrent/5249747 ... nts_Set_-_[GuruFuel-RIP]

  Првиот е за видеата а вториот за текстовите.

  Среќно и успешно вежбање па да се фалите сите што ќе имате резултат ;).

  Пс. Најдобро со Магнет линк да си ги симнете со некој торент клиент :).
   
  На okcenzi и Lux им се допаѓа ова.
 14. unstoppablemind

  unstoppablemind Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Кога симнав за review едно видео од TPB сликата беше ужасна :|
  Затоа побрзав да пронајдам на некои др. познати страни ....
  Еве од ЗАМУНДА.НЕТ:
  DOWNLOAD;
  [Како што би рекле булгарките - ТЕСТВЕНО Е И РАБОТИ :D]
   
 15. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  има видео на јутуб да видиме што вежби се? :?: :)
   
 16. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  http://www.youtube.com/watch?v=CIpSoMgTsaw

  Од десно (на youtube) ги имаш и другите примери види ги само не е за ептен аматери туку си бара здраво вежбање ама и резултатите се одлични да стегнеш фигура :).
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  иииј многу напорно изгледа ова, тешко дека ќе го издржам. :?: :shake:
   
 18. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Прилагоди го за себе, смали го бројот на повторувања во серија а и почни со многу лесни тегчиња. Се може да се модифицира не се откажувај одма :).

  Имај ти желба другото се прави :).
   
  На IndieGirl и unstoppablemind им се допаѓа ова.
 19. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.514
  Допаѓања:
  7.681
  Пол:
  Женски
  јас ја почнав програмава вчера. вчера вежбав според Core Synergistics a денес според cardio. точно е дека вежбите се многу напорни но за чудо ги издржав до крај ( немам вежбано активно веке 2 год ). се активираат сите мускули и ке има ефекти од вежбиве ми се допаѓаат се препотив буквално цела и одам да се туширам сеа :P
  има некој што е на програмава?
   
  На XMaN и Buubica им се допаѓа ова.
 20. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  И јас сум! :D :D Ако ти треба другарце за мотивација еве сум!! И мене ми се тешки ептен ама мнооооогу ми се свиѓа ефектот!! Имам веќе мало мускулче на рацете :) :)
  И јавна благодарност до XMan за голееееемата помош и мотивација :D :D
   
  На simoncelicius и XMaN им се допаѓа ова.