1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Poyraz Karayel (2015)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Marossa, 10 декември 2015.

 1. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Нова серија,што ме потсеќа малку на Карадај, и мислам дека е една од подобрите што излегле од турска продукција.
  Се работи за полицаец,Појраз Карајел,кој е лажно оклеветен за примање мито и завршува во затвор,притоа губејќи го старателството над син му.Низа околности,како и борбата за детето ќе го натераат да ја прифати понудата на бившиот шеф да се инфилтрира во најголемата криминална организација во Истанбул и да пренесува информации на полицијата.
  Над сето тоа се појавува и Ајшеѓул,кардиолог во која ќе се заљуби Појраз,а таа всушност е ќерка на шефот на таа криминална организација,Бахри Уман.

  Тоа е нешто како кратка содржина,досега има испаднато 34 епизоди и ја даваат 2 сезона,првата сезона е до 24та епизода.
  Самата приказна е возбудлива,непредвидлива,има многу акција,многу заплети и пресврти,дијалозите се одлично склопени и во речениците има многу мудри мисли,како за животот,така и за љубовта.

  Ликовите се одлично градени,до тој степен што некогаш не знаеш што да очекуваш,од најчесниот најголемо зло и обратно.
  Актерот што го глуми Појраз немам го сретнато порано,ама е ненормално харизматичен,да се заљуби човек :D Појраз како лик исто така е одличен,страшно паметен и вешт,во многу ситуации комичен,иако некогаш знае да претера со глупирање.

  Ајшеѓул пак ја знам глумицата како Дениз од серијата Милост,искрено на почетокот ми беше многу крута и неприродна,да не речам антипатична,ама како минат епизодите пополека се привикнувам,таква и е улогата.

  Бахри Уман го глуми Решат Јашаран од Фатмаѓул,да не ги пишувам турски имиња и презимиња,вака полесно се распознаваат :D За него само едно,човекот е роден да биде шеф на мафија или воопшто криминалец.Беспрекорен е,тие фацијални изрази никаде ги нема.

  Има и многу други познати глумци,да не ги коментирам сите,туку само да ви ја препорачам серијата,навистина е феноменална.
  А ако ја гледа некој,да развиеме и некоја дискусија.