1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Predviduvanje idnina so prsten

Дискусија во 'Канта' започната од Mart3, 28 мај 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mart3

  Mart3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, dalii nekoja od vas devojki imate praveno so prsten predviduvanje na nekoj raboti vo casa so voda? I dali veruvate vo toa? :D
   
 2. dejziii

  dejziii Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  115
  Прв пат слушам за ова. Но баш ме интересира, ако некој имал вакво искусто да ми каже.
  Би сакала да појдам да пробам и јас
   
 3. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  Jas sum probal, pret 3 godini edna babicka od Kromidarevo sfe mi pogodi i mise ostvari
   
  На cresa-jagoda, Sejfullai, darlingdragon и 17 други им се допаѓа ова.
 4. Mart3

  Mart3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Kako ti pravese? I dali primer mozam jas samata? Ii sto ti predvidi ako ne e tajna? :lol:
   
 5. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Јас имам правено за бременост за пол на дете ама на дланка не на вода
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  Neznam, mi rece da mizam i ona go stavi prstenot vo casa voda i mi gatase. Sama nemoses, treba darba za toa.
   
  На cresa-jagoda, Sejfullai, Ygritte и 10 други им се допаѓа ова.
 7. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  toje mnogu loso,mose nekoja babiska da ti napravi magija,toa takanese pravi daznaes.
   
  На cresa-jagoda, Sejfullai, burthdaykake и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Mart3

  Mart3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Kako e pravilno za masko zensko?
   
 9. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Ако се врти во круг е машко а за женско лево-десно
   
  На buba4e89, Billy Idol, mula и 3 други им се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  A za blisnaci?
   
  На cresa-jagoda, Sejfullai, darlingdragon и 10 други им се допаѓа ова.
 11. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  ako si odozgora je masko,ako si odozdola je zensko,zavisi kade ce bides na kojapolozba.
   
  На Different7 и Angie1432 им се допаѓа ова.
 12. Mart3

  Mart3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Bas sakam da probam :lol:
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.642
  Пол:
  Женски
  A za bliznaci na dvete dlanki ti gleda i kako, mnogu ti fala na odg.:D
   
  На buba4e89, Different7, Angie1432 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Mart3

  Mart3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  A sto ti kaza?
   
 15. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.642
  Пол:
  Женски
  Kako se vrti za maski, jas mislev ako se diga gore-dole za masko:wasntme:
   
  На Ygritte и Billy Idol им се допаѓа ова.
 16. Monniy

  Monniy Нов член

  Се зачлени на:
  27 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Бог да чува и да брани (facepalm)(facepalm)
   
 17. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.880
  Допаѓања:
  52.856
  Пол:
  Машки
  Vo selo kaj babami, pot Javorot germancite sokrile sandak so zlato. Babickata mi nacrta mapa kako ds dojdam do skrienoto bogadstvo i nafistina koga bef naselo najdofme kovcek, ama nakraj izleze deka dedomi bil zakopan tamu
   
  На cresa-jagoda, нина122, Sejfullai и 17 други им се допаѓа ова.
 18. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.050
  Допаѓања:
  92.383
  Пол:
  Женски
  Aj be ne gi trolaj :D
   
  На cresa-jagoda, buba4e89, M.B. и 3 други им се допаѓа ова.
 19. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Шала на страна, мене ми се погоди и за прво и за второ... Баба ми има дарба и за гледање на кафе, ама на нас не ни гледа, не сака. А за ова на конец вереничкиот прстен го врза и прошепоти нешто. Исто и на сестра ми и погоди и на братучедка ми...
  Јас не верувам во вакви ствари ама ете... случајност или не... не знам :D
   
  На Mart3 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.508
  Допаѓања:
  39.120
  Пол:
  Женски
  Joni be, kazii za skrienite sliki fof podrum
   
  На dejziii, Sejfullai, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.