1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Prefer парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Shalitra, 26 мај 2019.

 1. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Досега,не сретнав ваква тема,а баш сакав да прочитам критики за овие парфеми.
  Ги има во дм и спрејчињата и парфемите во сребрена опаковка од 15 мл.Лично не сум ги користела,па ме интересира како сте задоволни и дали се направени како копии на на оригиналите.
  Повелете,да споделите мислења :)
  FB_IMG_1558907064448.jpg FB_IMG_1558907059037.jpg
   
 2. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Јас го имам виолетовиот спреј за тело, Dream passion, го купив пред 2-3 години. Мислам дека се имитации на познати парфеми, овој конкретно е на Omnia Cristalline од Булгари и беше доста сличен и добар на почеток додека го користев, на пр. првата година.
  После постепено почна да се променува мирисот и сега мириса на детергент за чинии :) Сега ми е при крај, па и механизмот за прскање се расипа. Генерално, долготрајни и ок мириси за таа цена.
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.548
  Пол:
  Женски
  Што цена имаат?
   
 4. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Денес баш го купив w042 сребрено пакување 15 мл за 155 ден и од сабајле ко шо ставив уште трае :) ме бендисуваат
   
  На poppie и baba Rada им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.548
  Пол:
  Женски
  Ајде баш утре ќе одам да видам, и така немам веќе парфем, се потрошив.
  Ако купам ке ти кажам.
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.418
  Допаѓања:
  91.817
  Пол:
  Женски
  Мене не ми беа убави,траат до врата...
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Спрејчињата или парфемите?
  За спрејчињата можеби,ама мене ми се погоди парфемот и ми трае.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  7.235
  Пол:
  Женски
  5cb5a25c15f8d.jpg
  Денес ги забележав спрејчињата во ДМ. Убаво мирисаат. Ме интересира дали се трајни?