1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pretty little liars:The perfectionist

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од pianogirl, 22 март 2019.

  1. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Па даа ама некако Али веќе не е тинејџерка, и после се што доживеа не е разумно вака да постапува, пак се вртиме во круг, повеќе ја осеќам серијава како копија отколку како продолжение
     
  2. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Па да, ама веќе Али го доживеала тоа, и сега таа треба да им помогне на Тинејџерите да поминат низ тоа
    Таа веќе се однесува како возрасна, го знае тоа, го надминала
     
    На pianogirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Незнам јас ја доживувам серијава во стил Мерлин не знае од кај да прави сега пари , а има веќе долгогодишни фанови на ПЛЛ и ајде сега ќе вртиме пак во круг. Во секој случај има време ќе видиме .
     
  4. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Рејтинзите на серијата се ужасни, ако мрежата откажува серии поради мала гледаност има шанси и да ја откажат.
     
  5. Aesc2000

    Aesc2000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2017
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    180
    Се виде уште од првата епизода дека некако слабо им иде. Штета мене баш ми се допадна серијава.
     
  6. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека ќе ја оправат за да има гледаност. Овоа повеќе ми иде на стара слава работава
     
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Во целост го делам твоето мислење
     
    На pianogirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kockichka

    kockichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Не знаев дека има спин-оф на серијата. Фала ви девојки за информацијата, одма ќе си ја симнам, па ќе се вратам за коментирање.
     
    На pianogirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Имате некои теории кој е убиецот?
    Сигурно не е Џереми, red herring е. Тејлор ми е многу сомнителна мене, а исто и мајка и. Мислам дека тој што го убил Нолан е некако поврзан со смртта на татко му.
    Инаку слаби се шансите да ја обноват серијата.
     
  10. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    Мора да е некој негов близок бидејќи така изреагира коа го виде. А ако поврзат со А. Да има големи шанси ќе биде интересно. Бидејќи и рекоа што ќе правиш ако те најдат алекс и мери. Останува да видиме
     
    На kize му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dora18

    Dora18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    целата сезона некако е ептен чудна ама сакам да гледам, а не сум баш инто ит
     
    На kize му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Го изгледа некој финалето? Не го открија убиецот, ама епизодата во главно беше интересна. Особено последната сцена го имаше тој ПЛЛ вајб, кога на крајот од секоја епизода даваа инсерт од А, сега изгледа ќе даваат од нејзиниот successor, Професорот. Кончено и the big bad доби назив. Да се надеваме сега дека ќе ја обноват за втора сезона, вака со cliffhanger не сакам да заврши. Марлин има голема надеж дека ќе добијат и втора сезона.
     
  13. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Ја oткрив серијата неодамна, не ни знаев дека ќе има spin off на Pretty little liars, па со оглед на тоа дека успеав да ги изгледам сите сезони, реков да му дадам шанса и на оваа. Буквално бледа копија е на PLL. Главните ликови и не се толку лоши, ама не ми е јасно зошто ги повторуваат буквално истите работи? И тука нели мора да има убиец А, мора да има досаден детектив (со виткана коса, why) кој постојано ќе ги обвинува и ќе му дише во врат на главните ликови, а за да биде уште полошо Кејтлин мораше да биде ќерка на сенаторка и секако да биде копија на Спенсер. Дури во една сцена Мона и ја нарече Спенсер, као ја потсеќа на неа. Тоа воопшто не ми се допаѓа, сакаат да поминат на стара слава, што не значи дека ќе ни е интересно за гледање нешто што е веќе видено.
     
  14. kize

    kize Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    78
    Серијата е откажана.
     
  15. Al3xandra

    Al3xandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
    Зашто??;(;(;(
     
  16. pianogirl

    pianogirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2018
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    И јас видов прееска. Искрено не ми се допафна мн првата сезона не беше у стил на плл али јебига тоа е