1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

PRISSCA тест

Дискусија во 'Бременост' започната од Gea, 19 март 2013.

 1. Tea SK

  Tea SK Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2021
  Пораки:
  3.282
  Допаѓања:
  5.882
  Пол:
  Женски
  Мила ај препрашај си на ГАК, остај матичната.
  Мерките и крвата треба да се во ист ден. Мене во 17.20, ме гледаа на ехо, земаа мерки, па докторката од ГАК ми даде дека треба крв за приска да се зема, го заверив на шалер одма после тоа извештајот и одма крв ми земаа во лабораторијата.
   
  На snowwhite.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. snowwhite.24

  snowwhite.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2023
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Ме боцнаа, видоа скринингот, ништо не ми искоментираа. Резултати за три дена.
   
  На Tea SK и Feniksgirl им се допаѓа ова.
 3. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.791
  Пол:
  Женски
  IMG_2147.jpeg
  Девојки како е резултатов? Пишува low risk, дали е океј?
   
 4. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.523
  Допаѓања:
  74.332
  Пол:
  Женски
  Супер ти е резултатов, нивоата и на PAPP-A и Бета се во нормала. Јас имав ниска PAPP-A, но ризикот low беше. За biochemical t21 ми е 1:627, а под тоа 1:3946. Доктори рекоа океј е. Твојот значи е одличен :)
   
  На Feniksgirl и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
 5. Mumoftwo30

  Mumoftwo30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2023
  Пораки:
  1.994
  Допаѓања:
  3.152
  Пол:
  Женски
  Ова на ГАК? Според мерките беше се ок?
   
 6. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.791
  Пол:
  Женски
  Супер фала ти.:l:
   
 7. snowwhite.24

  snowwhite.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2023
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Да, скринингот ок беше, сега чекам резултати.
   
  На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. snowwhite.24

  snowwhite.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2023
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Ве молам за одговор, дали е добро?
  1511C1A1-306A-470D-BCC9-B0746BE7E0E1.png
   
 9. Mumoftwo30

  Mumoftwo30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2023
  Пораки:
  1.994
  Допаѓања:
  3.152
  Пол:
  Женски
 10. snowwhite.24

  snowwhite.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2023
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  да, претпоставував. :inlove:
  само таа вредноста 1:158 не знам што е и мислев да не е мала.
   
  На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mumoftwo30

  Mumoftwo30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2023
  Пораки:
  1.994
  Допаѓања:
  3.152
  Пол:
  Женски
  Во врска со хормонот горе, не се гледа се убаво, сликни го целиот тест.
   
  На snowwhite.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. snowwhite.24

  snowwhite.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2023
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Ти пишав порака :*
   
 13. lala15

  lala15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  10
  Здраво. Дали некој има искуство со висок fbhcg хормон? Границата е до 2.5, а мене ми е 2.6.
   
 14. TinnaMinna

  TinnaMinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2022
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Приска 2 може во 17 недела да се прави?
  Така докторката ми рече
   
 15. sencuk

  sencuk Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2021
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  Posle vakva prissca maticnata me praka na amniocenteza,za da bideme sigurni dali ima daun ili ne...
  ke poludam uste mesec dena,dali na nekoja i iskocilo vaka pa posle da bide se vo red
   

  Прикачени фајлови:

 16. Feniksgirl

  Feniksgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2022
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.791
  Пол:
  Женски
  На скринингот што ти кажаа?
   
 17. Tea SK

  Tea SK Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2021
  Пораки:
  3.282
  Допаѓања:
  5.882
  Пол:
  Женски
  На ехо како беше, се гледаше нос?
  Види ако можеш пренатален да направиш. Јас со вакви резултати не би чекала месец дена.
   
 18. sencuk

  sencuk Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2021
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  na ehoto ne mu vidoa nosna koska demek so grb bilo svrteno,a i doktorkata ne se zamarase mnogu rece napravi prissca pa ke vidime ponataka...site drugi parametri i bea dobri
  vo vrska so prenatalen maticnata mi rece dzabe parite ako iskoci pozitiven pak ke treba amniocentezata taka da direktno na toa ke idam,so toa sto sakam da idam na pregled kaj Dimcev i Lozankovski pa da vidime dali oni ke vidat nos
   
  На Tea SK му/ѝ се допаѓа ова.
 19. intj_girl

  intj_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2023
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  Сепак направи си пренатален прво.
   
 20. merriel0

  merriel0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2023
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Ама зашто да ги даде парите кога секако ќе ја пратат на аминоцинтеза која воедно е 100% точна... Со лесно нека ти е. Да се е надеваме дека грешат, секако можеш да појдеш уште еднаш на ехо у случај да се има свртено.
   
  На sencuk му/ѝ се допаѓа ова.