1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Priya

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 26 јуни 2013.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  "Priya" е индиска тв серија, целосно различна од сегашните Индискио серии, која се емитува на телевизија во БиХ. Врз основа на хинду романот "Patran," приказната за брак меѓу две лица, кои се целосно непознати.Priya е среќна, успешна и безгрижна жена во раните триесетти години, која не е сигурна дали таа сака да некогаш се омажи. Таа предава на Универзитетот и е задоволна со нејзниот топол живот. Овен Капур е тајкун во неговите рани четириесетти години, безмилосен бизнисмен кој верува дека е доцна за брак. Богатиот човек не знае што ќе се случи со него ... Priya и Рам ќе се сретнат благодарение на несреќа што предизвика повеќе штета на своето его, наместо на возилата.Серија проследено со спорови и кавги, но судбината има други планови за нив ... Дали тоа ќе биде љубов? Во Индија оваа серија е на второ место. Снимена е во Мумбаи, Индија, дел од серијата беше снимен во Сиднеј и Дубаи. Како специјален гостин во една епизода се појавува Ronit Рој, индиски актер кој ја игра главната улога во најпопуларната telenovela "BANDINI". Priya се емитува на Sony Entertainment телевизија во Сингапур, Африка, Велика Британија, САД и Австралија, како и во Босна и Херцеговина, исклучиво во Хајат телевизија.Серијата е именувана како апсолутен хит од страна на многу вести, канали, весници, форуми и блогови."Priya" има освоено повеќе од 20 престижни награди во Индија во различни категории.
  Во срцето на мистичнaтa, традиционалнaта Индија оваа жена се осмели да пркоси на правилата. Но Priya, ниту Рам не беа подготвени да се сакаат повеќе од животот.

  Јас ја следам серијава и многу ми е интересна незнам за вас


  [​IMG]
   
 2. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  Ја гледаааам јака е, посебно малечкото нејзино.. ^^ Ама при крај е..
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  како тоа при крај? :'( ааааа неееее а баш ми е интересна сакам кај нас да ја даваат :)
   
 4. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Девојкава од сликата што си ја ставила, не е таа лудата што глумеше во Малечката Невеста? :D
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Tаа е.Шо го сакаше Бајрон и што ја натера Калјани да го ожени Џагија по втор пат.Овдека ја толкува главната улога.Серијата е убава.Одвреме навреме ја гледам
  http://en.wikipedia.org/wiki/Bade_Achhe_Lagte_Hain
   
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  да не знае некој што ќе се случи понатака?
   
 7. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 8. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  Дааааа уште има, моја грешка. Се извинувам. Ја гледам на Хајат ама ми го измешаа терминот :( и репризите ги гледам во 12 денес не ги фатив сите беа од 12.. и сега можда има нова епизода или заврши, незнам. Да не ги знае некој термините?? :swear:
   
 9. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  896
 10. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  Значи и тие не биле луѓе :( единствена серија која ја фатив од почеток, оре море значи =.='
   
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ја затоашто не успевам ни репризите за време на работни денови ни премиерите да ги гледам. ги гледам репризите за време на викенд,има во сабота и недела во 12 часот. оваа сабота и недела гледав имаше
   
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно што се случи со серијава. Ја гледав само оваа серија летово, ама кога се вратив од одмор ја немаше, а не ми изгледаше дека е при крај за да заврши. Дали ја немаат дооткупено или стварно заврши не ми е јасно.
   
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  ја прекинаа за жал сеа наместо таа даваат мадхубала :(
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  денес баш гледав на фб страната на хајат тв разгледував за прија зашто баш ми фали серијава и сакам да ја гледам го најдов линков ама сеа незнам дали ставрно ја има во тој термин никогаш не сум уклучила хајат тв во тој термин https://www.facebook.com/photo.php?v=57 ... =2&theater
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Серијата е укината на Хајат
   
 16. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  :( заштоооо??? а баш беше интересна дај боже само да не ја укинат сеа и Мадхубала зашто и таа е интересна :)
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Во право си Матхубала е многу убава серија, ама не мораше да ја прекинат Прија
   
 18. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  е да, не се фер леле само ако ја прекинат Матхубала,баш гледав на youtube многу интересни работи ќе се случуваат се поинтересна и поинтересна ми е серијата, ама и Прија ми недостига баш ме интересираше што ќе се случи понатака
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  И мене моментално ми е најубава Матхубала и се надевам дека нема да ја прекинат иако знаеме дека индискиве серии имаат многу епизоди. Ама би сакала да ја продолжат и Прија бидејќи ја прекинаа баш кога стана уште поинтересна
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  денес беше многу интересна епизодата само сега ќе ме нервира татко и на мадхубала(мислам на пијаницата и убиецот) а мадхубала и РК се многу убави заедно и многу се интересни