1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Priya

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 26 јуни 2013.

  1. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    "Priya" е индиска тв серија, целосно различна од сегашните Индискио серии, која се емитува на телевизија во БиХ. Врз основа на хинду романот "Patran," приказната за брак меѓу две лица, кои се целосно непознати.Priya е среќна, успешна и безгрижна жена во раните триесетти години, која не е сигурна дали таа сака да некогаш се омажи. Таа предава на Универзитетот и е задоволна со нејзниот топол живот. Овен Капур е тајкун во неговите рани четириесетти години, безмилосен бизнисмен кој верува дека е доцна за брак. Богатиот човек не знае што ќе се случи со него ... Priya и Рам ќе се сретнат благодарение на несреќа што предизвика повеќе штета на своето его, наместо на возилата.Серија проследено со спорови и кавги, но судбината има други планови за нив ... Дали тоа ќе биде љубов? Во Индија оваа серија е на второ место. Снимена е во Мумбаи, Индија, дел од серијата беше снимен во Сиднеј и Дубаи. Како специјален гостин во една епизода се појавува Ronit Рој, индиски актер кој ја игра главната улога во најпопуларната telenovela "BANDINI". Priya се емитува на Sony Entertainment телевизија во Сингапур, Африка, Велика Британија, САД и Австралија, како и во Босна и Херцеговина, исклучиво во Хајат телевизија.Серијата е именувана како апсолутен хит од страна на многу вести, канали, весници, форуми и блогови."Priya" има освоено повеќе од 20 престижни награди во Индија во различни категории.
    Во срцето на мистичнaтa, традиционалнaта Индија оваа жена се осмели да пркоси на правилата. Но Priya, ниту Рам не беа подготвени да се сакаат повеќе од животот.

    Јас ја следам серијава и многу ми е интересна незнам за вас


    [​IMG]
     
  2. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Ја гледаааам јака е, посебно малечкото нејзино.. ^^ Ама при крај е..
     
  3. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    како тоа при крај? :'( ааааа неееее а баш ми е интересна сакам кај нас да ја даваат :)
     
  4. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Девојкава од сликата што си ја ставила, не е таа лудата што глумеше во Малечката Невеста? :D
     
  5. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Tаа е.Шо го сакаше Бајрон и што ја натера Калјани да го ожени Џагија по втор пат.Овдека ја толкува главната улога.Серијата е убава.Одвреме навреме ја гледам
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bade_Achhe_Lagte_Hain
     
  6. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    да не знае некој што ќе се случи понатака?
     
  7. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
  8. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Дааааа уште има, моја грешка. Се извинувам. Ја гледам на Хајат ама ми го измешаа терминот :( и репризите ги гледам во 12 денес не ги фатив сите беа од 12.. и сега можда има нова епизода или заврши, незнам. Да не ги знае некој термините?? :swear:
     
  9. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
  10. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Значи и тие не биле луѓе :( единствена серија која ја фатив од почеток, оре море значи =.='
     
  11. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    ја затоашто не успевам ни репризите за време на работни денови ни премиерите да ги гледам. ги гледам репризите за време на викенд,има во сабота и недела во 12 часот. оваа сабота и недела гледав имаше
     
  12. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно што се случи со серијава. Ја гледав само оваа серија летово, ама кога се вратив од одмор ја немаше, а не ми изгледаше дека е при крај за да заврши. Дали ја немаат дооткупено или стварно заврши не ми е јасно.
     
  13. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    ја прекинаа за жал сеа наместо таа даваат мадхубала :(
     
  14. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    денес баш гледав на фб страната на хајат тв разгледував за прија зашто баш ми фали серијава и сакам да ја гледам го најдов линков ама сеа незнам дали ставрно ја има во тој термин никогаш не сум уклучила хајат тв во тој термин https://www.facebook.com/photo.php?v=57 ... =2&theater
     
  15. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Серијата е укината на Хајат
     
  16. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    :( заштоооо??? а баш беше интересна дај боже само да не ја укинат сеа и Мадхубала зашто и таа е интересна :)
     
    На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Во право си Матхубала е многу убава серија, ама не мораше да ја прекинат Прија
     
  18. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    е да, не се фер леле само ако ја прекинат Матхубала,баш гледав на youtube многу интересни работи ќе се случуваат се поинтересна и поинтересна ми е серијата, ама и Прија ми недостига баш ме интересираше што ќе се случи понатака
     
    На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    И мене моментално ми е најубава Матхубала и се надевам дека нема да ја прекинат иако знаеме дека индискиве серии имаат многу епизоди. Ама би сакала да ја продолжат и Прија бидејќи ја прекинаа баш кога стана уште поинтересна
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  20. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    денес беше многу интересна епизодата само сега ќе ме нервира татко и на мадхубала(мислам на пијаницата и убиецот) а мадхубала и РК се многу убави заедно и многу се интересни