1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Problem so firmata

Дискусија во 'Барање работа' започната од elicka123, 3 јуни 2014.

 1. elicka123

  elicka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Jas imam samo 12 god. a majka mi e nevrabotena i cel den ja gledam samo kako sedi doma,taa nemoze da najde rabota bidejki: Moralo na nejze da se prepise firma,i sea u zavod(agencija?) za vrabotuvanje koa saka da se prijavi i vikaat deka e direktor i deka e vrabotena a fsusnost so firmata ne raboti.A za da ja "likvidira" firmata treba mnogu pari a nie nemame tolku.Pred nekoe vreme imase neso so koce trajanovski,deka ke pomognel za firmite?? neznam tocno kako bese,vazno e sea deka vetuvaa vetuvaa jas majka mi srekni a posle i od toa niso ne ispadna...I sega jas ve molam za kakov bilo sovet bidejki ne sakam poveke da ja gledam doma majka mi kako puka od dosada i se nervira...
   
 2. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  5.231
  Срце, кога јас се грижев за проблемите на моите родители, тие само ми викаа „Ти учи, остави возрасните да се грижат за возрасните проблеми“. :!:

  Знам дека сакаш да бидеш добра ќерка и да и помогнеш на мама, ама некои работи, не можеш да помогнеш. Најважно е за мајка ти да бидеш послушна и да имаш добри оценки. Да не ја секираш и со самото тоа ќе придонесеш мајка ти да биде подобро расположена.

  Сепак, прашај ја мама што би можела да работи, можеби ќе се најде некој на форумов кој ќе и даде шанса за работа.