Prv Baknez

Дискусија во 'Канта' започната од Ana3567, 26 мај 2015.

?

Na Kolku Godini Go Doziveavte Prviot Baknez (Francuski) ??

 1. Na 18 Godini

  0 глас(а)
  0,0%
 2. Posle 18 Godini

  0 глас(а)
  0,0%
 3. Pred 18 Godini

  8 глас(а)
  100,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  Ajde Ke Ve Molam Glasajte Na Anketata
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.245
  Допаѓања:
  119.267
  Пол:
  Женски
  Јас ќе те замолам да видиш дека има иста тема.
   
  На kjukli и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  46.914
  A zs ne molis? Se raboti za zivot ili smrt?
  Samerke I tuka 12-te poeni idat vo Stupidland :rofl:
  @Summerlover
   
  На angelche16, kjukli, Summerlover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  Ау француски, со врат и кашкавал :D :drunk:
   
  На angelche16 и Kukla994 им се допаѓа ова.
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  46.914
  Mh, mi se prijade be sea :D
   
  На kjukli и Summerlover им се допаѓа ова.
 6. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  Znam Ama Nema anketa na nea
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.788
  Допаѓања:
  28.001
  Пол:
  Женски
  :^) (facepalm) |(
   
  На kjukli и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 8. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Темава оди во корпа :@
   
 9. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Нека ја брише некој веќе.. Нова тема само затоа што другата немала анкета. Ај, :clap:
   
 10. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.358
  Допаѓања:
  119.788
  Пол:
  Женски
  јас мислам дека требало да има 2 опции
  пред 12
  после 12
  на 18 сите више и сексуално искуство имаат ти допрва за прв бакенж ке ги прашуваш :tmi:(facepalm):lol:
   
  На angelche16 и buba4e89 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.