1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Purito производи

Дискусија во 'Лице' започната од buba4e89, 14 јули 2020.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.757
  Допаѓања:
  136.605
  Пол:
  Женски
  Мислам дека и те како ни е потребна ваква тема каде што ќе можеме да пишуваме за purito производите и нивната намена и притоа да споделиме искуства.

  Нарачки во Македонија можат да се прават преку purito.mk
  А за во странство преку yesstyle.com

  Мене би ми било драго доколку некоја членка е во фаза на користење да сподели искуство.
   
  На Medical girl, dc15, Рапунзел.* и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Go koristam SPF na Purito(Centella Green Level Unscented Sun),prezadovolna sum.Se vpiva vednas,ne ostava mrsen trag a ima odlicni sostojki kako niacinamid,centela,hijaluronska kiselina :)Odgovara za site tipovi na koza.
  Momentalno go testiram serumot Centella Unscented,se nadevam na izbleduvanje na fleki i namaluvanje na nekoi vospalitelni procesi na liceto.Ne mozam nisto da kazam za serumot,treba barem nekoi dve nedeli da pominat.
  Masloto za topenje na sminka smetam deka im e overpriced i sledno sto bi sakala da probam e recovery kremata :)
   
  На Рапунзел.*, Rose96 и Regina.Phalange им се допаѓа ова.
 3. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Кој од производите на пурито е за избледување на флеки и пеги? Би сакала да пробам
   
 4. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  185
  Кој е подобар тонер, на Пурито или Бентон (исто од зелената линија)?
   
 5. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  554
  Го користам маслото за чистење и витамин ц серумот. Маслото е добро, единствена негативна страна ми е што пече на очи ( а реално кога имам маскара морам некако да ја тргнам, не користам ништо друго за ваѓање шминка освен маслото ). Исто сметам дека е малце соленко, не гледам некој огромен бенефит, ако најдам поефтина замена супер.
  Од витаминот ц не гледам исто некој голем бенефит, го земав првенствено за избелување на флеки, мааалце ми помогна во тој поглед. Ама јас видов многу напредок во подобрување на текстурата на кожата. Ме нервира тоа што пакувањето е големко, а со оглед на тоа дека може да се користи 2-3 месеци пред да оксидира, голем дел од производот ќе ви остане неискористен. Јас го чувам во фрижидер, го земав во мај и еве сеуште не почнало да оксидира, ама очекувам да почне за брзо време. Откако ќе го завршам ќе пробам со чист витамин ц во прав, па ќе го мешам, да видам дали има некој резултат така.

  Од пурито би сакала да ја пробам СПФ кремата, сите ја фалат, па во план ми е да ја земам во следниве 2 недели, таман да ја потрошам претходната.
   
  На Regina.Phalange и buba4e89 им се допаѓа ова.
 6. cornflakes6556

  cornflakes6556 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Колку наплаќаат достава?
   
 7. Kitanova77

  Kitanova77 Активен член

  Се зачлени на:
  18 март 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Моментално, до крај на месец доставата е бесплатна, иначе околу 150 ден
   
 8. cornflakes6556

  cornflakes6556 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  А каде ги порачувате на која страна
   
 9. skin.aficionado

  skin.aficionado Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2020
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
 10. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  А ги порачувате од странство ли бидејќи гледам пишува дека во Сити мол имаат продавница
   
 11. cornflakes6556

  cornflakes6556 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
 12. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.561
  Пол:
  Женски
  Кои производи се наменети за масна кожа,поточно која крема,и дали им се добри кремите?
   
 13. Kalii

  Kalii Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја користел BB кремава и како сте задоволни? 42F9CFB4-2D2C-452A-AD7F-4375756CF1F4.jpeg
   
  На LunaGrey, MayDiamonds и venividivici им се допаѓа ова.
 14. LunaGrey

  LunaGrey Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  25.948
  Пол:
  Женски
  Јас ја земав. Добра е, лесна текстура, рамномерно се нанесува, покривност средна, покрива подочњаци и го изедначува тенот. Не покрива само ептен ако имаш црвени акни. Мало количество покрива голем дел од лицето. Јас сум задоволна, за секојдневна употреба е одлична опција, поготово и што има спф во неа. Јас ја користам natural beige, светол тен имам и совршено ми одговара.Sand beige e доста жолта да знаеш, земи ја само ако имаш маслинест тен со топол подтон.
   
  На Anod10, Рапунзел.*, Kalii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Sleepy

  Sleepy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2014
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам веќе една недела. Ми се допаѓа многу. Има средна покривност, што мене реално ми е повеќе од доволна. Убаво се размачкува и воопшто не ми смета на очите.
  Пред ова ја користев на FrezzyDerm ама многу ми ги иритираше очите.
  На purito многу повеќе ми се допаѓа, а со цени се тука некаде
   
  На LunaGrey и Kalii им се допаѓа ова.
 16. Kalii

  Kalii Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ја купив денеска - нијанса natural beige и можам да кажам дека е една од подобрите бб креми што сум ги пробала. За секојдневна употреба е одлична.
  Фала на одговорите :)
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Semirr

  Semirr Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2020
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  46
  [​IMG]

  Дали ја има користено некој Deep Sea Pure Water Cream да сподели искуство?
   
 18. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Дали освен од yesstyle може да се порачаат од друго место производиве?
  Пс, не од македонски страни, зашто цените им се надувани.
   
 19. Рапунзел.*

  Рапунзел.* Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  800
  Зошто може да ми се појават акни од серумот од центела?
  Не на образите туку кај брадата,ги немав предходно откако го ставам недела дена,почнаа да излегуваат хмм...
   
 20. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  7.198
  Допаѓања:
  36.804
  Што ставаш друго во иста рутина?