1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Queen Of The South (2016)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 20 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ова е толку добра серија, бидејќи жената го игра главниот лик и никогаш не сум видела ваков главен женски лик да игра толку добро како неа. Тереза е веродостојна, има силен карактер и тоа најмногу ми се допаѓа кај неа. Едвај ја чекам следната сезона.

  Додека живееше во населбата во Халиско, Мексико, сиромашната Тереза Мендоза се вљубува во член на успешен картел за наркотици, надевајќи се дека љубовта ќе и помогне да се воздигне над безнадежноста што ја чувствува во нејзиниот живот. Кога тоа не се случи, таа е принудена да побегне од земјата откако нејзиното момче е убиено. Таа бара засолниште во Америка, каде што се здружи со неверојатна личност од своето минато за да го симне лидерот на дрогата што е по неа. Тереза завршува со својата сопствена империја на дрога, станувајќи една од најбогатите жени во светот. Со нејзиниот успех, таа открива дека парите не ги решаваат сите нејзини проблеми, и таа може да зависи само од себе, ако сака да остане еден чекор пред другите и да остане жив.