1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

R5

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од CutieWithABeauty, 18 март 2014.

 1. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  R5 е Американска Pop,Rock група која е формирана во Лос Анџелес,Калифорнија
  Во групата има 5 членови:Ross Lynch,Riker Lynch,Rocky Lynch,Rydel Lynch и Elington Ratliff
  Тие се формирани во 2009 год.но поради премногу обврска на членовите нивната прва песна дебјутираше на 19 Февруари 2013год.и беше Топ 3 на ITunes листата.
  Исто така членовите на групава и свират и пејат..и секако сами си ги пошуваат пенсите
  Да не дојди до некои забуни секако дека имаат потпишано договор со рекордна "куќа"-Hollywood Records :!:

  Мене искрено групава ми е омилена..Некои можеби сте слушанле за нив,но тие што не ги знатете ви препорачувам да ги слушнете.. :inlove: :wasntme: :music:
  П.С.се надевам дека темава не е дупла и дека нема да оди в канта
  :!: :?:
  Некои мои омилени песни од нив..
  https://www.youtube.com/watch?v=aLXO88Sl12Y
  https://www.youtube.com/watch?v=lVe6SEH9IsM
  https://www.youtube.com/watch?v=lVe6SEH9IsM
  И секако некоја акустична да им ги слушнете прекрасните гласови.. :)
  https://www.youtube.com/watch?v=NqScwvw8yvU
   

  Прикачени фајлови:

 2. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346