1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Racija, pomosh :(

Дискусија во 'Канта' започната од Tozence, 5 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tozence

  Tozence Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Mozhe nekoj da mi kazhe sho se sluchuva koga ima racija i policajcite te zapishuvaat na list? :worried:
   
 2. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Има рација и те запишуваат на лист.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Emche-kremche

  Emche-kremche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  Што е ова пак сега? |( |(
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Ќе те запишат на лист,и незнам колку се приведува ова,ќе те земат и ќе те однесат во полициска станица.
  Па после треба родител да дојде да те земе со лична карта. :D
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Ако те запишала полицијата во кафич како малолетен, тебе ништо нема да ти направат, туку газдата на кафичот ќе си плати казна.
   
 6. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  64
  Да. Да не ти се случи?
   
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Ќе те земат в станица и ќе те тераат да рибаш теписи.
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Да ми се случило неколку пати. Никогаш не ме одвеле во станица, само се јавуваат да проверат дали кажуваш вистински податоци за себе. И после тебе ништо не ти прават, евентуално ако те повикаат на суд кога газдата на локалот одговара за прекршокот - присуство на малолетници после полноќ.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.