1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Raised by Wolves

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Компир Манџа, 17 септември 2020.

?

Дали ја погледнавте/изгледавте серијата и каков впечаток ви остави?

 1. Супер е!

 2. Не ми се допадна!

 3. Онака! Ни премногу добра, ни премногу лоша

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.291
  Пол:
  Машки
  Грев е серија на Ридли Скот, еден од најдобрите режисери на денешницава, да нема тема на форумов.
  Познат е по филмовите: The Martian, Blade Runner (од 1982 год.), Gladiator, Alien: Covenant, Prometheus, Robin Hood и други.

  Најновото негово дело е драмската научно-фантастична серија "Raised by Wolves".

  Кратко за серијата:
  Два андроиди имаат за задача да одгледуваат човечки деца на мистериозна планета. Бидејќи човечката колонија се заканува да биде распарчена од религиозни разлики, андроидите веруваат дека верата на луѓето е предавничка и тешка задача.

  Можете да го гледате на HBO каналите, доколку имате претплата преку оператор или онлајн/торент.

  Серијава ме купи уште со првата изгледана епизода, а кога ќе се спојат HBO, Ридли Скот, научна фантастика и Travis Fimmel (Рагнар од Vikings), тоа е win-win комбинација.

  Во прилог и трејлерот: