1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Raskinuvanje

Дискусија во 'Канта' започната од Inna❤❤❤, 21 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Inna❤❤❤

  Inna❤❤❤ Нов член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas raskinav so bivsiot pred mesec ipol, poradi toa sto toj mi rece deka veke nema cuvstva kon mene.No jas doznav od"negoviot najdobar drugar" deka toj vsusnost nemozel da me podnesuva bidejki sum bila ligava i mnogu sum mu nareduvala.Toa bese navistina tocno,no sto mozev koga toj pocna da se druzi so seljaci.Vo isto vreme moja drugarka so koja porasnav mu rekla deka go saka dodeka toj uste bil so mene.Etegi sega se zaedno,kako sto mozev i samata da slusnam odi so nejze samo za da ne bide so mene.Toj e vo ist klas so mene i postojano me nervira bidejki nekogas ja spomne koga go prasaat i toj odgovori tolku silno za da slusnam i jas.No sepak toj e tolku gord na sebe sto se ke napravi samo da e po negovo,duri i drustvoto go napustia poradi toa.Jas navistina mu pravev gluposti no ne nepraviv nisto so ke go povredi kako toj sto mi napravi na mene.Sega sme samo na dva reda muabet ama sekoj den go gledam i neznam kako se vozdrzuvam da ne zaplacam.Ke ve molam nekoj sovet kako povtorno da mu se doblizam bidejki uste go sakam.❤❤
   
  На teddytea му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.091
  Допаѓања:
  30.234
  Пол:
  Женски
  Дете прво има теми за делење на совети од ваков тип не се отвора тема за се што ќе ти текне. Друго сигурно си 6-7 одд, иако на тие години се ти изгледа толку трагично и секое рскинување ти е крај на свет верувај дека не е така. Нема што да го враќаш, нема никогаш да биде исто, сега е со друга и нека тера со неа. Најди си нов симпатија и брзо ќе го заборавиш. И ако машко вели дека си лигава, значи стварно си така да смени го тоа. И какво сакање на тие години вистинско сакање немаш поим што е , така да не се замарај и живеј го тинајџерскиот живот како што треба.
   
  На Cinderfakinrella, Summerlover, a89 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ники.

  Ники. Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со членката погоре.
  Уште си тинејџерка..живеј си го животот.За љубов ,посебно за вистинско сакање имаш време.:):)
   
  На Cinderfakinrella, Summerlover и Згодно Момче им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.