1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Red Carpet + oценување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 10 октомври 2010.

  1. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Ми се допаѓаат:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    Грди за гледање, што од лош стајлинг, што од коски и кожа такозвани тело:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  2. Galaxia

    Galaxia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    94
    [​IMG]
    Совршена е Миранда 10/10
    [​IMG]
    Прекрасно е облечена,само не и требала ташњата 9/10
    [​IMG]
    Супер е 10/10
    [​IMG]
    8/10
    [​IMG]
    Добро е средена но многу често носи вакви фустани и на концертите 8/10
    [​IMG]
    Воопшто не ми се допаѓа 3/10
    [​IMG]
    Убаво е облечена,само фризурата воопшто не ми се допаѓа 7/10
    [​IMG]
    5/10
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Десетките:

    [​IMG]
    Ич не ми е гајле што е пердувестата чантата, вклопена е беспрекорно. Се и одговара, од фустан до накит до фризура до чанта, одлично!

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    Друг вид на одлично, Селмо и да сакаш поубава не може да испаднеш. Очи плакнам, се е совршено и преубава и презгодна е, задник, струк, гради, жена права. Совршено и прилега кројот, и косата и шминката се прекрасни.


    [​IMG]
    Такоџе совршено, и воопшто не ми е досадна. Мене па ми е досадно да ги гледам лоби шмоби како имитираат и парадираат во некои си квазиверзии на Мурад во универзална. Десетка за Џеј Ло, никој не може ко неа да носи вакви работи, стопроцентно и прилегаат и на фигурата и на имиџот, и без глава да ја гледам знам дека е она.

    [​IMG]
    Браво и за Лонгориа, лепота! Премногу ми се допаѓа фустанот, и чевлите, сите пофалби. Многу складно и елегантно.

    [​IMG]
    Стандард нема промашај, секси, женствено, гламурозно, десет.


    Пофалби за Адел, Кетрин Зета Џонс, Миранда Кер, Хелен Мирен. Останатото или не било вредно да ми привлече внимание или е прелошо. Ко Ен Хатавеј пример, ужас. :D
     
  4. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Имаше негативен коментар погоре, ама мене ми се свиѓа, некако ми е уникатна и во нејзин стил (се согласувам само за ланчето не смеела да го стави)

    [​IMG]

    Морам да ја искоментирам колку НЕ ми се свиѓа, она цела таква мушкобањаста, подгрбавена и фустанот не ми се свиѓа а на неа посебно КАТАСТРОФА и стои |(

    [​IMG]

    Да си го отпушти стилистот подхитно...

    [​IMG]

    Мене фустанот ми е СОВРШЕН, а посебно кога она го носи :inlove:

    [​IMG]
     
  5. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Кети Пери
    [​IMG]
    Добро е , баш во нејзин стил.. кога веќе ја менува бојата на косата нека биде зелена.. да биде во тон нели :D

    Селена Гомез
    [​IMG]
    Подобро врз суќната да имала нешто подолго и да личи на фустанче.. вака некако.. не оди!

    Кристен
    [​IMG]
    Прекрасен е фустанот.. но зошто такво лошо држење :^)

    Ешли
    [​IMG]
    Нешто не ми е во ред со фустанов! Имала многу подобри!!

    Сара
    [​IMG]
    Добар е фустанот иако личи по малку на бањарка (како и да се вика тоа) И би избрала црвена чантичка!

    Викторија
    [​IMG]
    Некако не ми оди комбинацијава на штиклите со панталонките и сакото! :?:

    Хајди
    [​IMG]
    Убаво е фустанчето, едноставно но елегантно и супер и стои! Чизмите ми влегоа во очи уште од првото ѕиркање врз сликава.. Добро стојат со фустанчето!

    Ема
    [​IMG]
    Не е лоша но не е ни нешто пре-посебна.. немам коментар :|

    Тејлор
    [​IMG]
    Една од нејзините полоши комбинации.. златнобојни светкави штикли и многу лош модел на фустан! Ретко нешто нејзино да не ми се допадне ..

    Келси
    [​IMG]
    прекрасно искомбинирани бои на фустанот и прекрасен модел!! :inlove: само штиклите некако..

    оваа не ја знам
    [​IMG]
    wtf е проблемот со фустанот.. не ми се допаѓа :shake:

    Вилоу Смит
    [​IMG]
    претерала со занесувањево! сукната и е едно 3 боја поголема

    Ариел
    [​IMG]
    Убаво фустанче. Би било подобро со бели штикли!

    Миранда
    [​IMG]
    убаво и стои фустанчето но мислам дека не би било на одмет едно каифче црно !


    Може не сум во тек но овие ми се видоа најинтересни и ги искоментирав
     
  6. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Ketty - па во ред е се, добро што косата го крши ледот, да беше се зелено немаше да биде добро
    [​IMG]

    Selena - Супер само розовите штикли некако не ми се вклопуваат, требала некоја крем салонка, на пример.
    [​IMG]

    Kristen - Фустанот е прекрасен и убаво и стои, требало да додаде обетки како штиклите и подобра поза.
    [​IMG]

    Ashely - Убав фустан, но можела некои други црни штикли, а и она в рака можела да го замени.. Добра комбинација но моделите на парчињата не се ОК.
    [​IMG]

    Sarrah - Фустанот што не е убав - не е убав, чантичката не ми се допаѓа, кога веќе сакала таква боја можело и чевлите такви да бидат.
    [​IMG]

    Victoria - :Down: Многу лошо! Како се искомбинирани панталонките и сакото.. воопшто не е во ред. Штиклите.. прво, кога сакала на гола нога, требало да бидат отворени, после, бојата! Воопшто не се вклопува и многу штрчи!
    [​IMG]

    Heidy - Фустанот ми е премногу затворен :!: , а не требало толку долги чизми, изгледов би го ублажила некоја сива чантичка.
    [​IMG]

    Emma - Фустанот е убав и собро стои со штиклите, ми се допаѓа..
    [​IMG]

    Taylor - Горниот дел на фустанот не ми се допаѓа.. :| Исто и моделот на штиклите, а таква боја, не требало да избере. Нејзе и стои црвена..
    [​IMG]

    Kelsy - Фустанот не ми е нешто нај-нај, но сепак, црната чантичка обавезно морала со зелена да ја замени, штикливе многу паѓаат в очи..
    [​IMG]

    Unknown - Фустанот е убав, но не вака раширен, колку што можам да видам, а со што одговаат штиклите - со лакот? :geek:
    [​IMG]

    Wilow - :x :puke: :worried: No,no,no!!! Ова не само што е пренатрупано, како од депонија да извлекла се што има ставено на себе, штиклите ниту се интересни ниту нешто друго, што сакала да постигне, превртувања на храна в стомак на другите??
    [​IMG]

    Ariel - Долниот дел на фустанот не ми се допаѓа, прераширено.. Можеби вали повеќе накит овде, како некоја алка или обетки (црни)
    [​IMG]

    Miranda - Многу еднолично.. :| Ќе се согласам со натич, вали ременче.. :)
    [​IMG]

    извинете ако не ги погодив имињата, не знам како се пишуваат :P .. Инаку овие се истите од Нати44
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Адел дефинитивно ја утнала работата, како чадорче ми е. Вчера на Греми наградите изгледа дека доминираше црната боја. И Џенифер Лопез се реши да покаже нога, а богами и има што да се покаже. :lol:
    Кој беше вашиот фаворит? Мене никој посебно не ми се издвои, се е некако веќе видено.
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    менее ријана ми е многу убаво облечена - 10
    тејлор како божица - ми е 9
    адел - ЈОК :puke:
     
  9. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    дефинтивно фаворит 1 ми е Ријана,водушевена сум од комбинацијата,се е на свое место,шминка,ризура,во фустанот да не ни зборам се залубив во него,едноставен и прекрасен во исто време..втор фаворит ми е флоренсе ме изненади не очекував од нејзе ваква комбинација,фустанот има прекрасна боја .. и Џенифер Лоренс мислам фустанот и толку нежен и со залижена коса добива wow ефект,3фаворит ми е Solange Knowles,преубав и стои фустанот и розевите чевли совршено го искомбинирала,само косата не ми се свиѓа ама деојката фура таков стил..4фаворит ми е кејти пери,и на тејлор фусатнот..овие ми оставија најголем впечаток синоќа кога гледав,другите ми беа скоро исти,најголемо разочарување според мене Џенивер Лопез,мислам кај го нашла фустанот,како да замотала матријал околу себе и за ногата снемала,подобро според мене да облекла некој краток фустан кога веќе сакала да покаже нога отколку вака,женава е презгодна,исто така и фрзиурата не ми се свиѓа,како да не миела два дена и ја врзала во обичба пунџа..дефинтивно според менепанталони не се за вакви настани и заради тоа и Бијонсе и Сара џесика паркер не ми се свиѓат,премногу обично за ваков настан..Адел ми беше ок,женава се осмелила да покаше нога и да облече светла боја..многу се да ќи искометирам сите ама овие се што ми оставија највише впечаток..
     

    Прикачени фајлови:

  10. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Темава некако ни се изгуби. :worried:
    Па затоа, еве некои слики од хуманитарната гала на amfAR 2013, за да го оцениме изгледот на славните. :)

    Алесандра Амбросио во Zuhair Murad
    [​IMG]

    Ирина Шаик во Elie Saab
    [​IMG]

    Шерон Стоун во Roberto Cavalli
    [​IMG]

    Роузи Хантингтон-Вајтли во Dior
    [​IMG]

    Петра Немцова во Elie Saab
    [​IMG]

    Хајди Клум во Marchesa
    [​IMG]

    Парис Хилтон
    [​IMG]

    Изабел Голарт
    [​IMG]

    Ајде модни критичари, започнете со оценување! :D
     
  11. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Billboard Music Awards 2013
    Џенифер Лопез-овој пат мислам дека ја утнала комбинацијата...5/10
    [​IMG]
    Селена Гомез -добра комбинација,но штиклите не се поклопуваат...некако бојата не ми одговара со тие на фустанот..9/10
    [​IMG]
    Тејлор Свифт-добра комбинација иако не ее во мој стил...9/10
    [​IMG]
    Џенифер Морисон-оваа вејќе не личи на ништо..се ќе наптават само внимание да привлечат...а не се свесни дека само се бламираат...да има како во купачи би отишле1/10
    [​IMG]
    Мајли Сајрус-овој пат ја утнала комбинацијата и тоа ептен...2/10
    [​IMG]
    Мадона-женава изгледа нее е свесна што и доликува да носи..и како треба да изгледа една жена на нејзини години...1/10
    [​IMG]
    Селин Дион-незнам како да опишам комбинација затоа само оценка ќе дадам...
    1/10
    [​IMG]
    Хајден Пенетиер-добра комбинација...10/10
    [​IMG]
    Еми Росум-добра комбинација10/10
    [​IMG]
    Кели Роланд-фустанов е премногу накитен6/10
    [​IMG]
    Алиса Милано-за комбинацијава би бала само оценка затоа што се и фали...1/10
    [​IMG]
    Ke$ha-како прво многу остарела..можела само на блуза да се појави...3/10
    [​IMG]
    Кимберли Пери-добра комбинација[8/10
    [​IMG]
    Ники Минаж-позитиво ме изненади...7/10
    [​IMG]
     
  12. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Оваа година на оскарите врв ми беше Кејт:
    [​IMG]

    Нема да го заборавам овој на Хали, како сега се сеќавам дека беше на насловна на Теа (или Таа) на времето што излегуваа еднаш неделно :lol:

    [​IMG]

    И овој од лани и е гром:
    [​IMG]

    Хилари, едноставен а прекрасен:
    [​IMG]

    Кетрин е добра тука:
    [​IMG]

    ..Ајде доста е :D
     
  13. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски