1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Red Carpet + oценување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 10 октомври 2010.

  1. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Fergie-Ич не ми се допаѓа 2/10
    Beyonce Knowles-ОК е се` на неа 7/10
    Julianne Hough-Се` е одлично скоцкано 10/10
    Jessica-пааа можеше подобро, не ми е нешто гламурозен фустанов 5/10
    Rihanna-многу ми е црвена, едино лакот и е црн 5/10
    Sheryl Crow-фустан за секој ден а не за на музички награди 3/10
    Jessica Alba-прекрасно 10/10
    Heidi Klum-фустанот ужас, косата заедно со шминката се добри па затоа 3/10
    Miley Cyrus-свит 7/10
    Katy Perry-ми се допаѓа вакво издание на Кејти Пери 10/10
    Taylor Swift -Преубава и е косана, фустанот,сандалите 10/10
     
  2. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Fergie - ко космонаут ми е. Шминка има воопшто? 1/10
    Beyonce Knowles - Било и подобро ама и ова ми се допаѓа бидејќи ги истакнува нејзините облини и тенката половина. Инаку е преубава. 8/10
    Julianne Hough - убаво ми е, ама мислам дека кратко би било поубаво. 8/10
    Jessica - обично е многу некако, ми нема шмек, не истакнува ништо ама Џесика ми е многу убава и затоа 5/10 :)
    Rihanna - ниту ми се допаѓа, ниту не. 5/10
    Sheryl Crow - народна носија. 1/10
    Jessica Alba пак - елегантно и секси, само чевливе/сандали не ми одговараат некако. 9/10
    Heidi Klum - воопшто не ми се допаѓа. Фризурата и е ок и се останато, ама фустанов никако. 2/10
    Miley Cyrus - преубаво ми изгледа. И коса, и шминка. Фустанчево е топ, само без "опашка". 9/10
    Katy Perry - имам впечаток дека ја боцка ова фустанов, а таа ми делува многу бледо целата. 2/10
    Taylor Swift - не ми е нешто посебно фустанот, ама па не и грд, а косата и шминката ми се допаѓаат.6/10
     
  3. malena23

    malena23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    5
    parker mi e grda zena so krib tumpurlest nos krivi noze niska koska celata neznam mojas imam iskrivens pretstava za zenska ubavina no mene taa mi e grda
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ajда да видиме што носеа ѕвездиве изминатава недела :$

    Natalie Portman at the New York premiere of the ballet movie "Black Swan"
    [​IMG]
    Бабетина |( Добро бе толку да нема вкус. Па и нема став. И ко на погреб да е. На некоја друга девојка овој фустан во погламурозно издание супер би и стоел. На Наталие 3/10

    Kate Lang Johnson attends the Premiere Of "Meskada"
    [​IMG]
    Јаооооо дете дете. Принтан фустан па и ланче лупнала. :^) Ма ич не ми е добра комбинацијава 2/10

    Sharon Stone arrives at the charity donation to 'Drop in the Bucket'
    [​IMG]
    Жениве во Холивуд стареат ли? За нејзини години ептен е хот! Црно-златно ми е супер комбинација 9/10

    Blake Lively attends the 24th Annual Footwear News Achievement Awards
    [​IMG]
    Не ми се свиѓа бојата на фустанот, чизмите се преубави, ама не одговараат со комбинацијава. 4/10

    Sadie Frost attends Red magazine's 'Red Hot Women Awards'
    [​IMG]
    Јао се што имала дома искомбинирала :lol: Фустанот не е лош,, хулахопките ок се, сите носат темни црни, тој џемпер не и треба на свечен фустан и на лаковани кондури. А да не зборам црно, сиво, крем, тегет во комбинација :!: 3/10

    Amanda Peet attends IFP's 20th Annual Gotham Independent Film Awards at Ciprian
    [​IMG]
    Јао остајте ме да се пресмејам :rofl: 1/10

    Winona Ryder attends IFP's 20th Annual Gotham Independent Film Awards at Cipriani
    [​IMG]
    Земјо земи голтни ме! 1/10

    Kelly Brook at the Dior party at Claridges Hotel in London.
    [​IMG]
    Колку птици искубале за да и направат фустан на оваа? А притоа да е истиот ГРД! Мразам вакви фустани од пердуви. Бљак :puke: 1/10

    Olivia Palermo attends Mango new collection at the Palacio de Cibeles
    [​IMG]
    Совршенство!!!! Прекрасно! Фала богу супер изглед за крај! Многу модерно, фенси, широка панталона, одлична кошула, супер ташна, каиш, накит, фризура, преубава ми е. 10/10
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Natalie Portman at the New York premiere of the ballet movie "Black Swan"
    [​IMG]
    Не знам зошто чудна е, ама мене ми е страшно привлечна тука. Можеби до фризурата и шминката што се перфектни. Фустанпт не ми се допаѓа некако, падот е лош, а во горниот дел е во ред. 5/10

    Kate Lang Johnson attends the Premiere Of "Meskada"
    [​IMG]
    Мене ова ми личи на очаен обид за шик изглед. Тотален помашај.Ништо со ништо не оди. Фризерот и шминкерот изгледа се на зимски распуст. 1/10


    Sharon Stone arrives at the charity donation to 'Drop in the Bucket'
    [​IMG]
    Шерон изгледа фантастично за годините! Комбинацијата е одлична и делува одбрано и вкусно. 9/10

    Blake Lively attends the 24th Annual Footwear News Achievement Awards
    [​IMG]
    Никогаш нема да го сакам нејзиниот стил! Со чевлите не утнала речиси никогаш, ама фустаните се :tmi: Многу е чудна креацијава, фустанот е интересен ама некако несоодветен. 6/10

    Sadie Frost attends Red magazine's 'Red Hot Women Awards'
    [​IMG]
    Прво боите ги измешала како што не треба. Џемперот е сосема непотребен, без него би поминало некако. Фризурата и шминката...кај се?!? 2/10

    Amanda Peet attends IFP's 20th Annual Gotham Independent Film Awards at Ciprian
    [​IMG]
    Добро бе, па има ли стилист оваа? Или огледало? Ужасно е. СЕ! Комплет е ужас! А штета...убава девојка е... 1/10


    Winona Ryder attends IFP's 20th Annual Gotham Independent Film Awards at Cipriani
    [​IMG]
    Само шминката и фризурата се за пофалба. Смешен е фустанот и шпицот чевли. Секогаш си била чудна, па искрено не сум изненадена. 2/10

    Kelly Brook at the Dior party at Claridges Hotel in London.
    [​IMG]
    Колку и да е смешно, пердувите ептен почнаа да се популаризираат уште на почетокот на годинава. Лично, трендот не го сакам, ама за пердувест фустанот не е и толку лош. Чевлите се убави и шминката е соодветна. 4/10

    Olivia Palermo attends Mango new collection at the Palacio de Cibeles
    [​IMG]
    Девојкава не знае да утне. Не за џабе толку е актуелна последнава година. Комбинацијава е по мој вкус, се на место, совршена фризура и шминка. Е само една мала забелешка. Требала да остане на една алка, вака двете некако ме бунат. Во секој случај, феноменално. 10/10
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ствар укуса :D мене не ми се допаѓа како се облака оливиа палемо, како баба искрено! дефинитивно најубаво облечена 80% ким кардашиан според мене :D
     

    Прикачени фајлови:

  7. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Natalie Portman at the New York premiere of the ballet movie "Black Swan"
    [​IMG]
    Некако како за на гробишта ми е.. Премногу убава девојка, шминката и фризурата и се совршени, го уништила изгледот со фустанов..5/10

    Kate Lang Johnson attends the Premiere Of "Meskada"
    [​IMG]
    Најверојатно се обидувала да добие некој vintage изглед, но според мене па и не и успеало баш.1/10


    Sharon Stone arrives at the charity donation to 'Drop in the Bucket'
    [​IMG]
    Можно ли е да е толку младолика? Премногу ми се свиѓа како го усовршила изгледот со малите детали.9/10

    Blake Lively attends the 24th Annual Footwear News Achievement Awards
    [​IMG]
    Една од омилените, многу ми се свиѓаат чевлите, шминката и косата. Фустанот не е лош.7/10

    Sadie Frost attends Red magazine's 'Red Hot Women Awards'
    [​IMG]
    Многу лошо, изгледа како да требала да се спреми за 5 минути па не гледала што облекува.2/10

    Amanda Peet attends IFP's 20th Annual Gotham Independent Film Awards at Ciprian
    [​IMG]
    Досега сум ја видела во толку убави комбинации.. Останав без коментар кога го видов фустанот. 1/10


    Winona Ryder attends IFP's 20th Annual Gotham Independent Film Awards at Cipriani
    [​IMG]
    Аман! Единствено за пофалба се шминката и фризурата.2/10

    Kelly Brook at the Dior party at Claridges Hotel in London.
    [​IMG]
    Колку и да станаа популарни фустаниве со пердуви, мене воопшто не ми се свиѓаат.1/10
    Olivia Palermo attends Mango new collection at the Palacio de Cibeles
    [​IMG]
    Breath-taking. Преубава е.10/10
     
  8. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Сите под 5 , само Olivia Palermo 10/10 . Немам замерка за комбинацијава , топ :)
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ајдеее новииии 8)

    Thandie Newton attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Јаооо па нели се погледнала бе? Па и шминка ИЧ, па и фризура нема. И чевли неубави. 1/10

    Naomi Campbell attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Газелава е убавка. Ми се допаѓа искомбинираното со бунда и со голем ѓердан. Косата и е прекрасна. 9/10

    Kelly Brook attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Се труди само сексипил да извади, а фустаниве се грди. Не секој фустан со деколте и шлицеви се убави |( 4/10

    Claudia Schiffer attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Многу убав фустан, необичен, ама јас не би го комбинирала со црни чизми и црни темни хулахопки. Со чевли поубаво би изгледало. 8/10

    Angelina Jolie attends the World premiere of "The Tourist"
    [​IMG]
    Интересен плетен фустан. Ми се допаѓа комбинацијава бело, нежно, слатко... 10/10

    Katy Perry and actor/comedian Russell Brand arrive at the premiere of Touchstone Pictures and Miramax Films
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ептен е слатка. А овој ми е страшен :lol: Иначе фустанот е симпатичен. Чипката е убава. Иако малце личи на завеса, ама ај. 8/10

    Anne Hathaway and Jake Gyllenhaal attend the Sydney premiere of "Love & Other Drugs"
    [​IMG]
    Што убав пар би биле овие :$ Ани е преубава, светкав фустан ама знае да го носи. Супер чевли, во Сиднеј лето е. 9/10 Али овој е топ, само чевливе негови, не можев а да не ги заприметам |(

    Georgie Henley attends the Moet British Independent Film Awards
    [​IMG]
    Еден од најпосакуваните фустани од колекцијата Lanvin for H&M. Мене поубава ми е црвената варијанта. Јас би го искобинирала со чевли како зелената златеста трака или чисто крем, а и би се исчешлала и фризура би направила |( Ги мрзи на фризер да одат бе? 5/10

    Eva Mendes attends the Tribute to the French Cinema during the 10 th Marrakech Film Festiva
    [​IMG]
    Зрачи со сексипил, преубава е. И обичен фустан да носи пак ќе е секси :lol: Не е реално ништо посебно фустанов, ама она е супер. Иако ептен ми е несклоплив прстенов во комбинацијава. 7/10
     
  10. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.095
    Пол:
    Женски
    Thandie Newton attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Ама ич не ми е јасно што сакала да постигне со изгледов. Па баба ми поубаво се облака и тоа за по дома. Лош фустан, кој во никој случај не одговара со чевливе ко сами по себе се грди. 1/10

    Naomi Campbell attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Изгледа совршено, комплетно. 10/10
    Kelly Brook attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Корсетот и чевлите ми се допаѓаат, останатото не. Фустанов има чуден крој. Фризурата и шминката и се добри. 3/10

    Claudia Schiffer attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Фустанот е убав, но во оваа комбинација изгледа лошо. Јас би облекла бели или златни чевли со таква чанта. 5/10

    Angelina Jolie attends the World premiere of "The Tourist"
    [​IMG]
    Изгледа убаво, но мислам дека никогаш не носи убави чевли. Се бабски ми се. 8/10

    Katy Perry and actor/comedian Russell Brand arrive at the premiere of Touchstone Pictures and Miramax Films
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ах, преубава ми е. Дефинитивно би се облекла вака, совршено. 10/10

    Anne Hathaway and Jake Gyllenhaal attend the Sydney premiere of "Love & Other Drugs"
    [​IMG]
    Не требало да облече и светкави сандали. 8/10

    Georgie Henley attends the Moet British Independent Film Awards
    [​IMG]
    Незнам дали е до мене, ама фустанов не ми се допаѓа. Плус и целата комбинација е лоша.Не и требале толку бои. 2/10
    Eva Mendes attends the Tribute to the French Cinema during the 10 th Marrakech Film Festiva
    [​IMG]
    Ева знае многу поубаво да се облече. Овој пат не е ништо посебно. 4/10
     
  11. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Thandie Newton :x Вие рековте она што сакам да го кажам и јас :x 1/10
    Naomi Campbell Што знам некако чуден ми е фустанов...не е како што треба...косата и е врв...фацката исто....само заради тоа 9/10
    Kelly Brook Мене ми е добра, ништо не и фали...8/10
    Claudia Schiffer фустанот баш и не е мој стил...класичен ми е ништо посебно...со црните хулахопки само го затворила...5/10
    Angelina Jolie Белово убаво и стои...ама можела многу подобро...онака симпатична е дека е Енџи 9/10
    Katy Perry Топ...Совршена е Кејти...и ја би го облекла...бојата погодена, шминка фризрура се 10/10
    Anne Hathaway and Jake Gyllenhaal Врв....и вака би се облекла...слатка е ептен 10/10
    Georgie Henley Или е до мене :^) ама не ми се допаќа воопшто фустанот...мразам земјени тонови 3/10
    Eva Mendes Жолта :?: :x 2/10
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Thandie Newton attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Не можам апсолутно едно нешто убаво да најдам. 1/10


    Naomi Campbell attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    МИ се допаѓа. Смела комбинација. Единствена замерка е алката на раката. Другото е супер. 10/10

    Kelly Brook attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Факт е дека сака да се експонира премногу. Овој фустан е катастрофален, полош и од претходниот. За шминката и фризурата не можам ништо посебно да кажам. 4/10

    Claudia Schiffer attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Се согласувам дека хулахопките и чизмите го уништуваат впечатокот. Фустанот е интересен. Шминката и фризурата не се ништо посебно. 6/10

    Angelina Jolie attends the World premiere of "The Tourist"
    [​IMG]
    Зошто Анџелина изгледа како издрогиран скелет во лицето??
    Фризурата е веќе видена. Фустанот е интересен, необичен, и таа сака да си ги истакунува нозете. Чевлите не ми се допаѓаат. 7/10

    Katy Perry and actor/comedian Russell Brand arrive at the premiere of Touchstone Pictures and Miramax Films
    [​IMG]
    [​IMG]
    Многу убаво ми изгледа Кејти тука. Едноставно сјае. Фустанот, деталите, шминката и косата се совпаѓаат совршено. Расел како и секогаш доследен на својот стил. 10/10


    Anne Hathaway and Jake Gyllenhaal attend the Sydney premiere of "Love & Other Drugs"
    [​IMG]
    Убаво е дотерана. Фустанот е убаво искомбиниран со чевлите, шминката , особено карминот, и лежерната фризура. За неа 10/10

    Georgie Henley attends the Moet British Independent Film Awards
    [​IMG]
    Фустанот е убав, ама чевлите не се вклопуваат тука. Фризурата исто така ужасна. 5/10

    Eva Mendes attends the Tribute to the French Cinema during the 10 th Marrakech Film Festiva
    [​IMG]
    ех, значи зрачи со сексапил! Фустанот како посебно парче е ништо посебно. Чевлите не и се ни гледаат, а повеќе би стоел прстен со камче како на фустанот. Меѓутоа, Ева си е феномен, зошто целокупниот изглед е за 10. 8/10
     
  13. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Thandie Newton attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Не ми се допаѓа воопшто. 1/10


    Naomi Campbell attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Премногу екстравагантно и смело. Само косата ми се допаѓа. Друго ништо. 2/10

    Kelly Brook attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Мене па не ми е лоша толку овде. Фустанот е малку чуден, али нејзе убаво и стои. 7/10

    Claudia Schiffer attends the British Fashion Awards
    [​IMG]
    Некако не ми одговара комбинацијава...Ама Клаудија убаво ми изгледа во неа. 5/10

    Angelina Jolie attends the World premiere of "The Tourist"
    [​IMG]
    Убав фустан, само и чевлите требало да бидат малку позабележителни, премногу се обични. 7/10

    Katy Perry and actor/comedian Russell Brand arrive at the premiere of Touchstone Pictures and Miramax Films
    [​IMG]
    [​IMG]
    Немам зборови! 10/10


    Anne Hathaway and Jake Gyllenhaal attend the Sydney premiere of "Love & Other Drugs"
    [​IMG]
    Според мене, ужасно :^) Фустанот е премногу светликав и материјалот е многу крут, косата премногу обична, лицето премногу бело... 1/10

    Georgie Henley attends the Moet British Independent Film Awards
    [​IMG]
    Ужас. Никаква комбинација. Освен тоа што лошо е искомбинирано, и како пооделни елементи не ми се допаѓаат облеката и модните додатоци...Во било која коминација да го видам, фустанот секогаш ќе ми биде грд 1/10

    Eva Mendes attends the Tribute to the French Cinema during the 10 th Marrakech Film Festiva
    [​IMG]
    Ми се допаѓа нејзиниот изглед. Ептен убаво и прилега и фустанот, и фризурата. Не ми се допаѓа само бојата на фустанот. 8/10[/quote]
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Jaс не мислам така. Девојкава катастрофа комбинација има. Фустанот е супер. Еве одлична комбинација со истиот фустан друга боја. А верувам дека ако се знае и маслинестата боја супер би се искомбинирала.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Абе ѓабе е, не ми се допаѓа фустанот :D Не, стварно на сликите што ти ги прикажа многу подобро изгледа, и дури би и дала оценка 6 заради тоа што добро и е искомбиниран и заради тоа што многу добро и стои црвената боја :) Ама во глобала, не сакам такви фустани :) Што знам, можеби е до мене, ама ич не ми се допаѓаат фустани со тул, па и ептен широк ми е...Горе кај градите и половината да е малку потесен, односно, ширината на фустанот да почнува малку подолу, би ми се допаднал...Ама вака не :)
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не велам не. Вкус си е во прашање. Во ред е што не ти се допаѓа фустанот.
    Само сакав да кажам во една комбинација една девојка може да е оценета со кец, а друга девојка пример со ист фустан различна комбинација да е оценета со 10ка.

    И јас не сум љубителка многу на тул, ама за овој фустан од Ланвин за Х&М јас све би дала да го имам :inlove:
     
    На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Се сложувам. Затоа и реков дека на оваа втората би и дала оценка 6, (ајде нека биде 7 :D ), бидејќи иако не ми се допаѓа фустанот, стварно добро и е искомбиниран, а башка неа многу убаво и прилега црвено :)
     
  18. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    Rihanna
    [​IMG]
    облеката немам коментар а и фризурата ми е убава 10/10
    Natalia Avelon
    [​IMG]
    oблеката топ и фризурата и е баш убава 10/10
    Eva Longoria
    [​IMG]
    облеката и е убава ама косата ич не ми се свиѓа 6/10 :|
    Shakira
    [​IMG]
    само фустанчето да било сино се ќе и одговараше..косата преубава единствен проблем е фустанчето 8/10
    Demi Lovato
    [​IMG] топ! 10/10
     
  19. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Rihanna
    [​IMG]
    се ми се допаѓа...фустанот, сандалите, косата, ама златниот накит - никако не и оди 8/10
    Natalia Avelon
    [​IMG]
    Не ми се допаѓаат хеланките, поубаво би било со тесни фармерки 6/10
    Eva Longoria
    [​IMG]
    Компетно ми се свиѓа, немам никаква забелешка. И косата и е убава и накитот, шминката, а за фустанот и да не правам муабет 10/10
    Shakira
    [​IMG]
    Шакира катастрофа :puke: Фустанот за никаде па уште жолт. Сандалите не ми се свиѓаат воопшто а не и ни одговараат 0/10
    Demi Lovato
    [​IMG]
    ОК е комбинацијата. Фустанот би бил поубав ако е пократок 9/10
     
  20. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски