1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од MayDiamonds, 23 септември 2016.

 1. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  2.030
  Парфемчињата се копии на оригиналите, цената им е 150 денари, прилепско производство се..
  Досега сум ги користела еconomic но поголемиот дел од нив мирисаат тешко, само неколку ми се допаднале. Пред некој ден една другарка мирисаше преубаво и ја прашав што парфем користи ми рече дека се викал Rеlax, досега ги немав забележано но ги има на секаде и за разлика од економикот не мирисаат на алкохол и хемија.. На брзање вчера земав еден бидејќи ептен бев љубопитна, бројката му е 4174, заборавив да видам чија копија е доколку некој знае нека ми каже.. :$
  Исто ми се допадна копијата на Victoria's sеcrеt - Bombshеll тој ми е во план следен..
  Што мислите? Дали некој ги користел и колку сте задоволни.. :)

  [​IMG]
   
 2. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.713
  Допаѓања:
  4.581
  Пол:
  Женски
  Трајни ли се ?
   
 3. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  2.030
  Одамна ги користев, сега не сум земала но се сеќавам дека подолго траеа на облека, на кожа не баш..
   
  На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marfi19

  Marfi19 Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2022
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Ја има негде листата објавено?
   
 5. NoirSerpentine

  NoirSerpentine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2021
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  Ова беа првите парфеми од ваков вид што ги зедов. Всушност, откако бев толку задоволна од нив, сакав да ги пробам и тие на Economic ама за нив имам пишано во соодветната тема дека барем тој што го зедов, не ми се допадна многу.

  Relax како што разгледав изгледа се наше производство, од Прилеп.
  Летото купив еден, патував за работа меѓу различни градови и зошто е компактен ми стоеше постојано во ранец. Постојано мирисав убаво и најголем дел се трајни.
  За зима си купив друг и тој уште повеќе ми се допања и ми е еден од омилените. Не ми се верува дека другите парфеми така ми стојат зошто овие повеќе ми се допаѓаат. Или може ми е помалку мака да потрошам пола шишенце (шега) на едно нанесување од овие наместо од оние скапите :D
  На повеќето од нив имав комплименти за парфемот што го носам. Неделава си зедов резерви од тие што ги користев и уште 2 нови.

  И овие не ми мирисаат вака
  туку навистина убаво мирисаат (не знам колку се блиску до оригиналите, овие што ги купив така ги погодив).
  Плус си останаа доследни на цена и не ги поскапеа како што се случи со многу други работи.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Selena01

  Selena01 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  6.162
  Пол:
  Женски
  Ја иам еден од релакс и откако прекинаа да го произведуваат, набавив залихи. Сакам наредно да испробам и други, пошо доста траат секако за таа цена
   
  На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ~Maca~

  ~Maca~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.449
  Пол:
  Женски
  Јас порано користев еден од релакс, бројот му беше 4158 на викторија сикрет преубаво мирисаше ама одамна не го произведуваат. Другите не ми се нешто нај, ама реално трајни се
   
  На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NoirSerpentine

  NoirSerpentine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2021
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  Секако тоа зависи од вкусови дали нешто ти се допаѓа или не, ама од овие ретко имам забележано да ја има онаа нота на парфем од маалска продавница (if you know you know :D ).
  Уште го има тој број, само зависи дали и каде ќе го начекаш.
   
  На ~Maca~ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најдат во кои маркети/парфимерии и каде има најмногу избор од овие парфеми?
   
  На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ~Maca~

  ~Maca~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.449
  Пол:
  Женски
  Стварно уште го има? :o па видов ем на страната вика аут оф сток е

  Па јас знам во рамстор ги има, во некои маркети само...
   
  Последна измена од модератор: 10 април 2024
  На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Selena01

  Selena01 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  6.162
  Пол:
  Женски
  Рептил, жито и еден друг маркет помал во кисела вода, трафиките околу средно економско. Воглавно на каса во маркети и поголеми трафики. И аптеките на Водњанска, ова барем ја кај што сум нашла. И изборот е прилично ист насекаде. Тие што почесто се трошат се потешки за наоѓање, ама секако ќе ги најдеш
   
  На Astrum.Obtutus и NoirSerpentine им се допаѓа ова.
 12. NoirSerpentine

  NoirSerpentine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2021
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  Еи стварнооо. И мене тој ми се допадна, сега гледам дека таа бројка ја имам. Се надевам дека ќе ги обноват залихите.
  Жито маркети и кит-го како и по повеќе маалски продавници.
   
  На ~Maca~ и Astrum.Obtutus им се допаѓа ова.
 13. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Листа да не знаете? не можам по нет да најдам...ако најдете постирајте...
   
 14. Selena01

  Selena01 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  6.162
  Пол:
  Женски
  Има на самите кутии кај што се парфемите. Пример во рептил и жито имаат листа на самата кутија до каса.
   
 15. desperate15

  desperate15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2014
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Женски
 16. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  19.268
  Пол:
  Женски
  Овие парфеми ги има во Зур и Дим маркетите, имам еднаш земено не се лоши.
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.
 17. NoirSerpentine

  NoirSerpentine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2021
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  Да те информирам дека од тие што ги немаше, повеќето ги има повторно на залиха. Пред некој ден проверив на страната :)
   
  На ~Maca~ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Selena01

  Selena01 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  6.162
  Пол:
  Женски
  Пошо гледам во продавници немаат баш избор како од странава онлајн. Има ли некое место по снабдено? Или сепак ќе морам онлајн да ги нарачам некои броеви?
   
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.341
  Допаѓања:
  119.591
  Пол:
  Женски
  Јас го добив на поклон Relax 4147 заедно со ист гел за туширање.
  Убаво мириса и трае над час.
   
  На Astrum.Obtutus и NoirSerpentine им се допаѓа ова.
 20. NoirSerpentine

  NoirSerpentine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2021
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  2.164
  Пол:
  Женски
  Имаа жито ама да, брзо им се трошат па снемуваат избор. Супер кит-го имаа така поголем избор. Рептил мислам дека имаа ама зависи како-каде ќе ги начекаш. Ова од поголемите маркети, на друго место не ми текнува, а сигурно сум ги видувала и на други места по некои други помали продавници. Директно од страната немам порачувано.
   
  На Astrum.Obtutus, Selena01 и nextredstyle им се допаѓа ова.