1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

 1. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Vaka na top shop go vidov masazerov Relax & Tone i slusnav deka pomagal za namaluvanje na celulit i za eden vid oformuvanje na teloto epa sega me interesira dali nekoj go ima i koristi ,kako e zadovolen?
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.261
  Ее баш и јас сакам мислење за ова.
  Јас бев во топ шоп и го видов.Минијатурно ми се виде бре,радиус 10 сантима се на се,ама кој го знае,може ко шо викаат,мало,мало ама техничарче.
   
 3. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Ја го купив ..јакичко..ств не може да смали целулит и стрии преку ноќ ама делува ..јас сум задоволна ептен..:):):)и опушта многууу и има дел за пети шо стварно у рок од 3-4 мин ви ги праи петите ко нови...
   
  На a29 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Pa ne da go smali celulitot preku nokj no dali se postignuvaat nekoi efekti ?
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  за овој производ незнам, ама генерално за сите производи од топ шоп мислам дека се 90% лага и рекламите што ги покажуваат се така добро изрежирани да те натераат во следните 5 мин. да се јавиш и да порачаш.....имам купено 2-3 производи порано ама ни од далеку не беа како што кажуваат на рекламите :roll:
   
 6. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Има резлултати ств..се осеќа..има дел за масажа исто мн помага..абе и ја мислев дека се е лага ама сега не мислам така..помага мн..
   
 7. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  153
  Navistina li pomaga ??? Jas bi sakala da go kupam, no strav mi e da ne se izlazam bidejki i porano imam kupuvano raboti od TopShop i ne bev zadovolna... Ve molam za sovet
   
 8. Sanja10

  Sanja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Slusnav deka e dobar za masaza Relax and Tone, no isto taka i deka moze da predizvika prodlemi kaj onie sto imaat kamen vo bubreg.Ve molam za sovet!!!Pozdrav
   
 9. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  си го купив и јас и мислам дека е супер , веке приметувам резултати го користам со гел за целулит ...а богами и за масажа е топ...ама додека го купив се изначекав :evil:
   
 10. ivana23

  ivana23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  EVE AKO VE INTERESIRA ZA MASAZEROT MOZAM SAMO DA VI KAZAM DEKA JAS GO IMAM I GO KORISTAM SAMO ZA MASAZA,DELOT STO E ZA CELULIT GO KORISTEV I NE VIDOV NEKOJ REZULTAT PA ISKRENO PRESTANAV DA GO KORISTAM :D
  INAKU KOGA GO NARACAV CEKAV CEL MESEC DA MI GO DONESAT I IMASE MNOGU NARACKI
  NE SE LAZETE NE E TAKOV KAKO STO GO REKLAMIRAAT(MISLAM NA DELOT ZA CELULIT)
   
 11. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  zaso sakam da kupam a veke go imas ako mozes da mi kazes za slabeenje dali ima nekakvi rezultati namaluvanje na obem?
   
 12. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  еве веќе помина некое време како го користам и 100 % има ефект за целулитот , ама бев упорна и уште сум секако , после две недели мислев дека ми прија само масажата зошто го користев со гел и дека не е баш за целулит , ама продолжив да го користам иако ме болеше ......посебно на местата каде имав повеке масни наслаги .
  Целулитот после еден месец осетив дека се разложува , па потоа почна да се намалува ...јас мислам дека до летоска ке бидам без грам целулит на мене :*
  ако го имате користете го редовно , а ако го немате купете си го - мене кога го купував ми нудеја некои други појаси за целулит (специјално наменети за тоа ) ама несакав заради мајка ми , затоа што договорот ни беше заедно да го коритиме -она за масажа јас за целулит , срека што го земав него , зосшто еве ја другарка ми го корити тој појас исто врме еколку јас масажерот -она има 2 пати помалце релузлтати од мене
   
 13. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  339
  и јас го купив и го користам но за резултати е малце рано. Ме загрижува една работа. КОга со делот против целулит се масирам на стомакот и перничињата кожата ми се вцрвенува. Дали е тоа затоа што таму имам повеќе масни наслаги или не? Инаку тоа е само таму, на нозете е се нормално. ПОМОШ???????
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.051
  Допаѓања:
  199.223
  Пол:
  Женски
  Нормално е при масажа да се вцрвенува местото што го масираш... тоа е знак дека се забрзува циркулацијата, дека всушност делува. И мене ми се зацрвенуваат бедрата и стомакот кога ги масирам со рачниот масажер против целулит. Немаш гајле ;)
   
 15. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  153
  AnjaF , a kakov gel koristese za celulitot ? :) Blagodaram Pozdrav
   
 16. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  339
  probaj go lea kozmetika gelot protiv celulit, ne e mnogu skap okolu 180 denari ali ako go upotrebuvas ubavo so masaza i da vcrvenis kozata deluva, 100% provereno. Isto taka probaj so masaza so gelot i potoa zavitkaj go kriticnoto mesto so kujnska folija i dobro ispoti se. Nosi go okolu 30 minuti, saat zavisi. Ke zabelezis reluztati za mnogu kratko vreme
  pozz
   
 17. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  Баш за Relax & Tone пишував во една друга тема, не сум видела дека има специјално за него :D Иначе го имам и јас овој масажер и сум ПРЕ ЗАДОВОЛНА!! Го зедов пред околу 2-3 недели и можам да кажам дека за ова кратко време навистина се познаваат резултати. Целулитот почнува да го снемува полека и јас си се радувам многу :clap: Кога го земав не верував дека ќе ми го намали целулитот, па затоа најмногу мислев дека ќе го користам онака само за релаксирање, но позитивно се изненадив. Го користам во комбинација со антицелулитната крема на Solutions од Avon и има одлични резултати сега за сега. Единствена мана е што се чека предолго додека да го донесат, јас чекав месец ипол. Сега незнам дали и воопшто може да се најде :worried: Не е ни скап 2990 денари е, но верувајте нема да зажалите за парите, ВРЕДИ! Позз до сите што се двоумат дали да го купат, побрзајте ако сеуште може да се најде, ова едноставно МОРА да се има дома. :sun:
   
 18. ivana23

  ivana23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  TANJA NEMOI DA ME SVATIS POGRESNO JAS ISKRENO OD DELOT KOI E NAMENET ZA CELULIT NE SUM ZADOVOLNA .PROBAV EDEN PERIOD AMA NEKAKO NEMASE REZULTATI I SE OTKAZAV.
  ALI EVE CITAM DEKA IMALO REZULTATI KE PROBAM PAK EDEN PERIOD PA KE TI PISAM.
  DALI ZNAE NEKOI DALI E DOBRA KREMATA PROTIV CELULIT OD NIVEA SAKAM DA SI JA KUPAM I HELANKITE STO SE MISLAM OD AFRODITA DEKA SE.PISETE AKO ZNAETE.
   
 19. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  Иванче незнам зашто на тебе не ти покажало никакви резултати, јас сум многу задоволна. Е сега нормално, додека го користиш масажерот употребувај и некаква антицелулитна крема, јас на пример сум многу задоволна од кремата на Solutions од Avon. Во комбинација со масажерот, чуда прави. Пробај користи го подолго време и ќе ги видиш резултатите :) А за хеланките што ги спомна... моја другарка ги има и кажа дека биле онака, просечни, ништо посебно. Е сега што сакала да каже со тоа, сама процени ;) Позз до тебе :f:
   
 20. ivana23

  ivana23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Falati srcka mnogu ja imam jas taa od avon kremata za celulit lani si ja kupiv i taka mi stoi malku samo ja koristev i se otkazav.Mozda ne sum uporna sato nemam rezultati.Lani si vecbav na orbitrek i nekako mi se izgubi celulitot i zatoa ne ja stavav.Ajde posle koga ke si odam domce ke ja pobaram ako uste ima rok na upotreba ako ne i pominal ke ja probam so maserceto zaedno.
  Pozdravce i do tebe i fala ti mnogu