1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

  1. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    И јас го имам, ама уште незнам тоа брановидното за целулит ли е ? а она со топчињата за слабеење?
    Дали знае некој да ми објасни..... Јас ги користам и двете прво 10 мин со едното па потоа со другото...
     
  2. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    и јас го користам, сега засега добри резултати има..
    Инаку lovelost брановидното е повеќе за масажа, но исто така согорува маснотии, а тоа со плавите топчиња.. нешто како ги согорува маснотиите кои се наоѓаат подлабоко во кожата нешто во тој стил, сега не сум некој експерт па да зборувам :D а и за целулит е
     
  3. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Брановидниот дел е за согорување на масни наслаги и за целулит, а делот со топчиња за зацврстување
    Како и да е, се е за масажа
    Со редовна употреба се забележуваат резултати
     
  4. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    масажерот пред се треба да се употребува редовно а да се има резултати да ви кажам една финта стомакот ке си го обвиткате со фолија не онаа алуминиуска туку знаете онаа како кеса... масирајте се секој ден по петнаесет минути резултати ке имате по првите два три дена .....ке се потите премногу но и
    жешко ке ви биде ....поззз
     
  5. Bebyyy

    Bebyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Мајка ми го купи :) Баш ќе видам како е па ќе ви пишам :D
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас пак ќе си кажам дека највеќе ми врши работа за масажа кога ќе ме боли грбот. Така лепо и фино ќе ме извибрира да ми ги намести сите косчиња и мускули во ред.
    Искрено ме мрзи секој ден да се масирам, едно големо ,,браво,, за дисциплираните форумџики.
     
  7. Nice.girl

    Nice.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Овие денови планирам да го купам масажерот ама имитацијата , дали би сакале да ми објасните поточно каде во кој дел од бит пазар ги продаваат, затоа што ќе го користам повеќе за масажа и не ми се даваат толку пари за масажерот од топ шоп?
     
  8. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Синтија, по колку време дневно се масираш? И колку долго, пример колку недели се масираш веќе? :D
     
  9. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Не секогаш мерам колку време, но во принцип по дваесетина минути. На некој дел од телото се задржувам по 5 минути, на друг 10.. Инаку веќе неколку месеца го користам препаратов.
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    На Бит пазар а? По тезгите значи да си барам? А цена знае некој?
     
  11. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Го има некој користено на стомак да ми каже дали има резултати?
     
  12. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    има има прочитај го постот погоре број 224 мојот ке видис еден мал но успешен трик ....позз
     
  13. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    аа фала, само неможам баш да разберам каква фолија. Знам има едни ко кесиња што се ама нели тие се баш кесиња за ставање сендвичи....или има и друга некоја? :^)
     
  14. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    ЕЕЕЕЕЕЕ БАШ ТАА КОГА КЕ ЈА СТАВИШ СЕ ЛЕПИ
     
  15. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.882
    Пол:
    Женски
    Јас не сум во можност да земам од пазар од Ск, а и ме плаши тоа што нема гаранција. Се мислам да порачам и јас и за масажа и за целулитот ќе го користам. Инаку сакам да прашам дали има дел за стапала, мислам дека такво нешто видов на рекламата одамна, а на страната на топшоп не го гледам. И како делува тој дел ако воопшто го има? И уште нешто. Дали би можела да го користам со оние хеланки од танана што не се лепат на нога или само со таа фолија што се лепи?
     
  16. mari77

    mari77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    многу убав и корисен апарат за масажа , релаксација презадоволна сум :clap:
     
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ме заинтересира ова
    http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=246114
    и
    http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=272595

    Relax & Tone за 750 денари, наводно оригинал.

    Пред некоја недела пак, некој Ром нудел кај мене на работа оригинал масажери, крадени комплет, за сума од „дај што ќе дадеш“. Штета што не ми се погодила смената. :|

    Инаку, ми тргна со потрагава по огласи, па ќе се јавам утре да прашам, нормално, ако не е некоја оптичка илузија ова. :geek:
     
  18. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Па пишува relax and super tone во горниот лев агол на рекламата, а на оригиналот пишува relax and spin tone по што веднаш се гледа дека не е оригинал....

    Сега гледам понуда на колектива за 1250 од продавниците на Медобил, дали има некој искуство, не знам дали е оригинал или пак некоја измама ???? сакам да се јавам утре во Top Shop да прашам дали медобил може да го продаваат ама не знам дали ќе ми кажат :(
    http://mk.kolektiva.net/skopje/nepovtor ... -tone.html
     
  19. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Јас искрено го имам оној од пазар релакс анд тон што не е оргинал ама задоволна сум од него ,ги има истите функции како и оргиналот ,го имам и споредувано со оргиналниот и нема баш некоја разлика .
     
  20. emili.m

    emili.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
    abe kakokva reklama ne zemajte od tamu zemete si na bit pazar vo odna prodavnica vo zgradata na vardar mebel skroz posledno e ubutano vo kosot tamu vi e 350 den i super e . :D inace jas od relax and tone sum prezadovolnaaa :) non stp se masiram go imam skoro 2 meseci i super e dusata mu za izvadiv na motorot i da cuknam vo drvo uste raboti a i za 350 de ne vi treba mislam garancija pa da bideme realni edna najeftina mazaza e 300den najmalku :D