1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

  1. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    Освен на бит пазар каде на др место можам да си набавам бидејки барав во рамстор и во новово веро немаше а мислам дека видов еднаш али не сум баш сигурна во верото мислам дека видов ај ако знаете кај можам да најдам освен на бит пазар кажете ми
     
  2. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Сестра ми зема пред некој ден од зелено пазарче за 600денари. Супер е за масажа. Планирам секој ден да го користам и да видам дали има ефект за целулит и за слабеење.
     
  3. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    во базаро има :) копијата мислам била 500 или 1000че ама тоа е оној марипол (така се вика копијата) го имам со месеци...и за тие пари добро ме трае... преубава масажа...и бтв целулитот ми се намали ;)
     

    Прикачени фајлови:

  4. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    луѓе сакам да прашам дали треба да се употребува на гола кожа или може и преку хеланки??? и дали мора да се мачка телото со крема или немора??? ве молам за одговор :)
    .. колку време е потребно да се масира? доволно 15мин?
     
  5. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10

    Јас се масирам на гола кожа, и се мачкам со крема, пошо еднаш пробав без крема и после кожата ми беше црвена и многу ме чешаше. Инаку препорачливо е до 15 мин дневно да се користи,не повеќе. И исто така не треба да се задржуваш на едно место подолго време пошо можеш да си ја оштетиш кожата.

    Јас сум многу задоволна од овој масажер. Помага и за целулитот, но треба да си употребува подолго од 1 месец за да се видат резултатите.
     
  6. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    брановидното е за затегнување???
    она со топчињата каква улога има ? :)
     
  7. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Јас го имам, но кога се масирам осеќам како ме чеша. Имате ли вие нешто такво осетено?
     
    На ana-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Брановидното е за затегнување на кожата, а тоа со топчињата е за целулит. :)

    Да, и мене некогаш ме чеша. Но тоа ако сум заборавила да го исчистам делчето помеѓу 2 масажи.
    Пробај како што имаше Strawberry.6 погоре напишано - користи крем, така не би требало да те чеша. ;)
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Имам копија и се вика Relax Spin & Tone, убаво масира, многу брзо врти ама го запустив ја, го користам ретко, ќе треба да почнам повеќе да се масирам.
     
  10. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Па нормално е да имаш појава на црвенило и чешање, тоа значи дека има ефект. Тоа е поради зголемената циркулација на тоа место
     
  11. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    да да и мене ме чеша и имам црвенило но се надевам дека е затоа што има ефект..:D
     
  12. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    целата сум модрици на нозете од масажерот ... :/
     
  13. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Јас го имам скоро една година и можам да кажам дека нема ама баш никаков ефект.
    Добар е во случај ако сакате малку да се опуштите. :)
    Relax ДА, Tone НЕ
     
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Ај некој ако знае за сигурно да ми каже дали навистина има во Базаро, и колку е како си рекла ти 500 или илјада ептен тука негде..
    Или каде има од овие имитацииве, да е негде до 1000ден одамна го купувам чудово и никако да земам.
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.992
    Пол:
    Женски
    Кај мене има ефект... ако сте сакале за два дена да видите резултати, сте се излажале за парите. Ама со долготрајна употреба - ефикасен е. Инаку и јас имам имитација, од оние Maripol, 1000 ден. е во едно продавниче во Кисела Вода, кај рампа... побарајте на Пазар3 има оглас.
     
  16. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Каринче, на Зелено пазарче, во делот кај што продаваат алатки, делови за санитарија, некои апарати за домаќинство и слично, значи кон излезот на пазарот, од страната на Кјуби, има по 700 денари, Relax & Spin Tone, кутијата, деловите и упатството се исти како на Relax & Tone.
    [​IMG] [​IMG]
    Истиот продавач има огласи на Пазар3. Единствено не добиваш гаранција, а моќноста е иста, успеав да споредам. :lol:
    Мене ми е топ.
     
    На Annath и karina8 им се допаѓа ова.
  17. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Има со сигурност во базаро, мојот е од она базаро во влае ама и во соравија го има (другарка од таму си зема минатиов месец) ;) 1000 че мислам ..и овој е тој имитација (марипол) а не е како тие од пазарче :) еве јас ќе му дојде како го имам скоро година пу пу супер ми е да не го урочам :lol:
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    E истиот тој од постот на Мерлин го имам и ја за 500 денари од Битпазар.
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Таман ќе одев после празникот на зелено пазарче да земам шо рековте 700 бил, сеа ме предомисливте 500 на Битпазар :D
    Лукс може да ми кажеш каде поточно ги има на Битпазар, да не лутам зашто таму ептен ретко ме носи патот.. тешко ќе се снајдам?
     
  20. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Неколку пати го употребував ама целата сум модрици на нозете од масажерот не знам зоштто.