Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

 1. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  154
  Богами ако ти делувало права среќничка си мене ништо не ми делува ни креми ни ништо све сум пробала. Делува само антицелулитна масажа исклучиво со раце а не со некои апарати како овој. :(
   
 2. enaveko

  enaveko Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  12
  Море све праев ко што треба. Секое сабајле и секоја вечер по еден саат се вртев по незете и џабе.[/quot
  хмммм, кај мене се појавија некои резултати,ама мора да продолзам со исто темпо...нормално е дека многу време ни се таложиле овие масни наслаги, и сега сакаме за месец-два да ги снема....ај да бидеме упорни повеке време...и се ке се среди:)
   
 3. NaNaJa

  NaNaJa Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Го имам Relax&Tone .... Од искуств ви кажувам дека понага само при масажа,но никако не помага при намалување на телесна тежина,наслаги,ниту пак за целулит.
   
 4. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  во кутијата имаш како упатство за употреба нешто такво. и на него пишува дека ако ти се појави црвенило да не го користиш
   
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.933
  Го имам ама не го користам, немам потреба, поише сестра ми се средува со него, има резултати, целулитот на нозете веќе и го нема иако не го користи долго време , неколку месеци :)
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.893
  одлично масита а тоа дали е ефикасен за слабеење незнам...
   
 7. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836
  Се согласувам и јас дека за масирање е супер ама за друго тешко..а го имам тој Relax&SpinTone oд 350 денари и е перфектен ништо не му фали, дрма јако, ме служи секој ден со месеци.
   
 8. enaveko

  enaveko Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  12
  Девојки летото помина, шо ќе праиме? Ќе продолжиме со масажа? :)
   
 9. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  149
  Ја следев темава од поодамна, ама дури сега пишувам :) јас го користев кога го купив (го имам тој „фалшот“ што е од 400 денари од бит пазар, демек копија на тој од топ шоп, ма да јас не верувам во оригинали и копии кога се работи за вакви работи :) битен ми е џебот.
  Немав време да го користам кога го купив, за брзо го баталив на подолго време и еве од денес пак си почнав. Сега ќе водам друга тактика, за да видам дали навистина макар и малку ми делува. Почнав со масирање само на едната нога, планирам така да продолжам една недела, па да си знам дали вреди да се користи воопшто :) Ќе ве известам по една недела што бива :) Од утре си викав и сатва да си купам, колку толку ќе појави нешто можда плус.. ма да лани се масирав (рачно) само со бекутан масло и исти резултати ми даде како кога се масирав со гарние гел, али ајде, да го убрзам демек процесов, си се подлажувам :)
   
 10. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.204
  Допаѓања:
  2.423
  Пол:
  Женски
  Девојки каде точно на бит пазар да го барам? по тезги или во некоја продавица?
   
 11. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Ако го барате за слабеење не помага. Или барем кај мене( и кај 10 други кои го имаат) немаше резултати :D
   
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.204
  Допаѓања:
  2.423
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Девојки ај ако има некоја од вас што знае нека ме упати.
  Каде да барам на Бит пазар Relax & Tone?
   
 13. enaveko

  enaveko Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  12
  јас пред една година го нарачав на овој бр. 077 608 447-Марјан....бројот го најдов на форумот, и ако не се лажам околу 750 ден. беше ( до Битпазар не ми се одеше),bdw човекот ми го донесе до дома,и немам никакви замерки за масажерот, одлично работи....позз
   
 14. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836
  Таа зграда е спроти бит пазар.
   
 15. ninaok

  ninaok Активен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas vcera se masirav. ama rakata so koja se masirav (so koja sto go drzev aparatot), denes mnogu me boli, vas ne?
  [mod-kirilica:2mde50x9][/mod-kirilica:2mde50x9]
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.953
  Пол:
  Женски
  Нема резултат ... фрлени пари :|
   
 17. le.soleil

  le.soleil Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  228
  Конкретно овој го немам користено ама имам масажер со долга рачка и пластични додатоци и на вибрации. Недела дена ги масирам нозете во комбинација со сатва, не приметувам некој кој знае каков ефект на целулитот освен што кожата ми е помазна и позатегната можеби и ќе има во иднина, не се откажувам. Ама случајно открив дека после инетизвно вежбање од кое обично добивам ужасно воспаление на мускули со масажата го спречувам. Просто не ми се веруваше дека ми ја тргна болката од мускулите како со магија и после тоа како нова сум. И да не делува против целулит не ми е гајле штом ми помага со болката доволно ми е.
   
 18. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Девојки да не знае некоја од каде да го купам масажеров? Во топ шоп го неаат веќе, а на стара некако шубе ми е :$
   
 19. DragonFly15

  DragonFly15 Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Има во Body Shop, продавницата се наога во сц Борис Трајковски. Околу 700-800 ден е. :)
   
 20. DragonFly15

  DragonFly15 Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0


  Има во Body Shop, продавницата се наога во сц Борис Трајковски. Околу 700-800 ден е. :)