1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    го нарачав :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: да видиме дали ке работи, инаку во вторник ке ми го донесат
     
  2. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    izvini a koga go naraca?jas go naracav pred dve nedeli i seuste nema aber od stiganje,izgleda ke ni stignat zaedno vo vtornik taka mu doaga 2 nedeli do vtornik :P
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    tanjic ja u sabotata go naracav i mi kaza curava u vtornik koa ti odgovara? jas kazav doma sum vika ok da znaes ke dojde covekot da go donese...znaci deka i tebe ke ti stigne :* :* :* :*
     
  4. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    top ajde posle ke piseme kako ni odi so trienjeto :lol: :*
     
  5. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Дали само на принцип на нарачка може да се земе?Сакам да прашам дали има на лице место да се купи ми дојде ете така една идеја за подарок ми е :) однапред фала за одговор !
     
  6. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    PROCITAJ GI KOMENTARITE NANAZAD SVE TI E NAPISANO ;)
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    уште ги немаааааа :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :lol: :lol: :lol:
     
  8. ivana23

    ivana23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    искрено да ви казам јас се масирам еве неколку дена и некако се мислам дека ми се намалува целулитот.незнам дали е сугестивно или ?
    Али еве да ви казам дека мене оној дел сто е со топцињата некако ми изгледа поефикасен од оној брановитиот дел.
    Пробајте па пишете ............
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    еве го донесоа, многу убаво масира.... :rofl: ама треба редовна употреба за да има резултат и со крема антицелулитна... ке видиме како ке иде работава 8)
     
  10. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Ајде Лудо со здравје да си го користиш, да ти кажам и тука :) Позз :f:
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Се си мислам и јас да го нарачам... не дека верувам дека има екстра ефекти, ама масажа секогаш е добредојдена, не само против целулитот, туку општо...
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    јас мислам дека ке има преголеми резултати :D не за друго значи тресе премногу и многуууу боли, зашто се растресува целулитот....така да за месец дена мислам дека до 70% ке го нема.... а исто така и на грбот многу убаво масира...со мајка ми се изтепавме кој да се масира прв :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  13. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    го добив денес и ке ве информирам за резултатите се надевам дека ке бидат позитивни...поздрав за сите сто се масираат :P ;) :lol: :rock:
     
  14. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ja otvoriv temava pa redno bese da kazam i jas so napraviv :D go naracav go imam veke 4 meseci mislam stvarno e super, ima mn golemi rezultati vo delot na stomakot na nozete skoro cel celulit mi go snema iako nemav mn. No ne se masiram redovno za da bide super se ama sega za na odmor mora po masovno masiranje :D:D inace samo bii vi preporacala za vreme na menstualen ciklus da ne se masirate bidejki doprinesuva do poveke krvarenje ... i so zdravje da si go suzite site sto go zemavte ;)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    миличка, ослабе нешто ? :^) зашто јас мислев дека само за целулит е добар, ама за слабеење не бев баш сигурна :?: ни јас немам кој знае колку многу целулит имам под задникот на нозете, и на колковите малку, се мачкам 2 месеца со гел од бршлен, и кога се туширам се масирам со талог од кафе, имаше едно 30% подобрување во рок од 2 месеца....се надевам дека релакс н тон ке ми помогне многу многу повеке :*
     
  16. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    devojki jas sinoka se masirav na stomak 10 min i na kolkovite po deset min.sabajle koga stanav stomakot i spoljerite me bolea premnogu toa znaci deka ima efekt jas najmnogu go kupiv za pernicinjata taka da vi kazuvam se cuvstvuvav kako da sum vezbala 3 casa.Eve sega navecer ,malku me odpusti bolkata,ama ne mozam da se masiram zaso me boli...prodolzuvam utre...probajte go za salceto mislam deka ke ima efekt ;)
     
  17. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    pa vidi dokolku se meram na vaga nema namaluvanje vo kilaza no vo odnos na oblikot na teloto ima gledas pomal struk noze... no znaes jas i se pridrzuvam na hranata
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ;) така и треба... ама за целулит мислам дека стварно ке делува :* кај мене маааалце се приметува, мазно е онака маааала разлика :rock:
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    фала сонце, ја сеа видов дека си пишала :| бтв онака добро е што знам, некако ми доаѓа на момент ко повеќе целулит да иам мајка ми ми вика така треба демек на површина се пробивал не знам ти таму шо :?: ако не го снема до јули ке го изеде цел таа од топ шоп :lol: :rofl:
     
  20. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Хахаха и кај мене се дешава тоа. Баш приметувам дека кога се масирам после некој ден како да имам повеќе... Морам да си признаам во последно време не се масирам често. Кај другарка ми има голема разлика, скоро да нема целулит а кај мене си стои уште, а го купи 3-4 недели пред мене. Незнам што да кажам, ќе видиме што ќе биде :lol: Поздравче :f: