1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ке ме умрееееееее целулитов!!! секој ден со талог од кафе у када, па ѓел од бршлен, па релаксов...секој ден...се надевам дека до јули ке го снема барем колку толку, се нервирам само зашо така ми се дешава шо викаш, изглеа ко да има повеќе ;(
     
  2. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    ludoto19 мора да изгледа така како да има повеќе зошто со тоа ти го поттикнуваш да излезе на површина и после треба само да го стопиш и толку. byе byе . иначе дома од стално сме купувале производи од топ шоп и има стварно убави работи... relax & tone го имам го купив и стварно делува и за стомакот и за бутовите ама мора да се користи редовно а не еднаш неделно. иначе супер е за опуштање. земете го, нема да зажалите.

    МОДЕРАТОР:
    Не користете bold за целиот текст на мислењето. Прочитајте ги правилата за пишување на мислење.
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    значи тоа е фрката :$ ќути, мене од ден на ден се поише ми се приметува, викам овој релаксов некако ми праи поише целулит :devil: ама значи оваа била порцедурава прво го вади на површина па после ..... бтв ти колку време го користиш и ти го снема целулитот?ја еден месец веќе :* :*
     
  4. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    3 месеци го користам ама нон стоп. ама прво ќе мора да го извадиш на површина и после само да го топиш. можи и да се масираш за поубо ама мора да го топиш за да ти го снема. позз и со среќа. :)
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    фала сонце :* ја еве веќе месец дека го користам ама редовно, и ќке видам за месец дена :?: се надевам ке го снема :sweat:
     
  6. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    ништо пати уживај. само биди упорна, др ништо не ти треба :)
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    само тоа ми останува :D ама сепак еве на диета сум па и да симнам 3-4 кг мислам дека и целулитот ке се намали :?: бацццц :*
     
  8. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    sto dieta zema da drzish :)
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    некоја моја :D оваа со бананиве не ја почнав... си јадам салата, супа, месо варено, тоа јадам 3 дена :lol:
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Едно прашање до сите оние кои го имаат Relax & Tone, каков е штеков? :^) Бидејќи на сликава ми изгледа дека не е како за во ’нормален’ (мислам, обичен) прекинувач. :doh:
     
  11. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Штекот е ист бе нормален така е само на сликата и јас се зачудив најнапред но исто е :)
     
  12. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Фала :) Само што ја направив нарачката, па сега да видиме :)
     
  13. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    normalen e
     
  14. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    devojki jas go koristam toj branovidniot del za stomak i spoljerite,ustvari samo za toa i go koristam eve mesec ipol,ama neknja na reklamata kako da vidov deka tie delovi se masiraat so topcinjata,dane se masiram jas so pogoresno cel mesec?A jas mislev celo vreme deka topcinjata se za celulit :*
     
  15. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    delot so ispaknatini e za namaluvanje na celulit i slabeenje, taka barem go reklamiraat, a delot so topcinjata za zacvrstuvanje.. koristi gi dvete neizmenicno, eden den edniot del, potoa drugiot. Jas pravam taka i eve po mesec i nesto pocnuvaat da se zabelezuvaat rezultati ;)
     
  16. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    ти благодарам на одговорот и советот...ке пробам :P
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе женска ја скоро месец и пол го имам, и уште не знам како да ги мењавам, мајка ми првиот ден ми го намести тоа со искапнатини и само со тоа се масирам... како го мењаваш? зашо мислам дека мнг е лесно да се скрши :| бтв кај мене нема кој знае колкава разлика :envy: а кај тебе
    ?
     
  18. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    nezz kako da ti opisam..na crniot del kade sto se mesti koj del sakas ima kako mali vdlabnatini,inace dve se...so prst ke go tegnes beliot del i ke primetis deka poleka se vadi...inace ne mozes da go skrsis ne se plasi,i mene mi go menuvase tatko mi ama sea si nauciv sama :) probaj na dnevna svetlina najubavo se gleda kaj treba za da se izvadi

    inace najmnogu razlika se poznava na noze,site me prasuvaat kako sum oslabela taka brzo :)
     
  19. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Jaс пред 2 дена го зедов и еве веќе 3 пат кај што се масирам..Со брановидното и со топчињата. Се масирам до зацрвенување и го пуштам на најсилно..Но не ме боли толку колку што би ме болело од масажа со раце..Читав во некои ваши претходни постови дека болело дури и утредента...Во што е проблемот дали знае некој? :(
    И какви движења правите? Кружни или горе-долу?
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    мммм важи ке пробам :lol: ја почнав да забушавам, да не се масирам секој ден :envy: ама од денес пак ке се масирам :* ај до 20 јули за пред одмор се надевам дека ке слушам исти коментари шо слушаш сеа ти :hai: