1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Relax & Tone

Дискусија во 'Фитнес' започната од Milickaa, 7 јануари 2010.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да првите неколку дена боли, ама не знам зашо тебе не те боли :lol:, ја само ке си го стаам на нога тоа си тресе не праам некои движења.... :D само го држам масажерот
     
  2. LaChiquita

    LaChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    586
    Допаѓања:
    463
    Девојки, ви ги читам мислењата, и готово...дојдово до заклучок дека ќе го порачам. Само некако никаде не прочитав дали воопшто може да се намали некој санитметар во половината, бутовите и рацете, ко шо рекламираат... :worried: или опет марктиншки трик. Кажавте дека целулитот го намалува...ама што со масните наслаги???...ајде совет..плиз :$
     
  3. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    сега веќе му влегов во шема , кога се масирам на задникот се масирам во стоечка положба и тогаш многу ме боли и се правам дури и модро-црвена :D и го движам, правам кружни движења, од задникот па надоле и обратно, со благи кружни движења. вчера се масирав со делот со топчињата, па ми се направија мали топчиња на кожата како поткожно крварење..но имам нежна и тенка кожа, па тие ми се појавуваат понекогаш и при депилација, па мислам дека не се страшни. и веќе како што се навикнав со најсилно, кога ќе го намалам, ми се чини дека не е ефективно :rofl:
     
  4. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Па би требало да се намали и некој сантиметар. Но не се потпирај само на Relax and Tone. Пиј многу вода и јади од секој оброк по малку. Во исхраната вклучи многу зеленчук (со ручекот) и овошје(за ужина). Лебот исфрли го од исхраната. Ако сакаш ефекти побрзо, комбинирај и со физичка активност.
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе масирај, гајле немаш :D јас тоа со топчињата го немам користено, само тоа брановидното го користам,,, некако најубаво ми е што знам :*
     
  6. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    девојки и јас се решив да го земам конечно и бас пред малку се масирав...ме интересира колку пати на ден се масирате и по колку време од прилика....инаку и мене не ме боли можеби навикнав од тоа што е од авон за целулит што беше со масажер :D се надевам дека ќе се намали малку целулитот :lol: позззз
     
  7. stephy15

    stephy15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    i ja go imam masazerov i mozam da kazam deka samo 1 nedela boli a posle veke stanuvas imun na taa bolka i ne ja osekjas...a inku dr so mi kazale deka mn pomaga za celulit ama treba da se mackas i so krema a inku nesmee na edno mesto da se masiras dolgo vreme
     
  8. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.263
    Допаѓања:
    8.690
    Топ е за целулит, во комбинација со некоја антицелулитна крема или гел дава стварно добри резултати. Го имам и го користам оној дел со топчињата што е за нозете и задникот.

    Е сега, викаат добар бил и за перничињата и масните наслаги ама не ми помогна нешто посебно можда зошто и послабо го користам таму, ми прави црвенило и ме чеша од него. Како да ми ја струга кожата, џабе е и млеко и крема да ставам за подмачкување. :D
     
  9. lovely-pretty-girl

    lovely-pretty-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    6
    Devojki nova sum na forumov, i me zainteresira za Relax & Tone... imam 15 godini, no nemam celulit, tuku salce okolu stomakot :D kozata mi e mn nezna, i se dvoumam dali da mi go kupat masazerov, zatoa sto me plasi toa sto go citam po vasite komentari deka ja vcrvenuva kozata i deka cesa....... ve molam za sovet, dali ke mi pomogne da gi namalam masnite naslagi i dali ke oslabnam vo stomakot :/.... blagodaaram odnapred :)
     
  10. smartass

    smartass Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Девојки гледам дека ова има ефект за тргнување на целулитот , но се двоумам дали да го купам зошто јас целулит имам ептен малку,не ми се ни приметува,додека би сакала да ги намалам тоа спојлерите за некој центиметар и бутовите.. Онака не сум воопшто дебела.. Има ли ефект во слабеењето?
     
  11. verolinka

    verolinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    Една пријателка го користи,но рече дека и испаднале стрии....е сега дали причинителот е ова или не, не знам!
     
  12. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Поздрав до сите :hai:
    Јас го имам релакс скоро 3 месеци се масирам редовно ама не е битна само масажата туку и каков крем за целулит користите доколку имате повеке целулит на некое место ке се јават модрици пијте витамин ц за побрзо да поминат многу течности и сакам да ви препорачам еден балсам за целулит од Алкалоид е Сатва се вика 900 мл околу 500 ден е ама многу е ефикасен како течност е и до сега цело лето се масирам по двапати на ден немозам да го потрошам а добро е тоа што одма реагира ја зацрвенува кожата со масажерот и после тоа чуствувате некакво пецкање и циркулација неможам да опишам .
    Користев и најскапи креми ама брзо се трошат а за масажа не треба да се штедиш на кремот тоа дава резултат пробајте па пишете како е кај вас .
    А за целулит е тоа дечкоми да ви каже он најмногу се изненади :^) бидејки најмногу го гледал а сега исчезнува чаааооооо целулитчееее :hai:
     
  13. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    не е можно од тоа да има стрии ... стрии се појавуваат само од нагло ослабување или здебелување и после бременост ... од масажава нема шанси ....


    инаку јас од кај една другарка се масирав неколку пати баш ми беше забавно ... :rofl: :rofl: :rofl:
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски

    Стриите си постоеле, само сега повеќе дошле до израз, затоа таа мисли дека и е од масажерот. Кај послабите повеќе се познаваат, особено после слабеењето, бидејќи претходно растегнатата кожа од здебелувањето не се враќа во првобитната положба, потешко се затегнува. Затоа сега и се познаваат стриите, и во никој случај не може да бидат од масажерот.


    Инаку и јас мислам да си го нарачам сега... навистина се чека по еден месец и повеќе за да ти го донесат?!
     
  15. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Не, јас го нарачав преку интернет и ми стигна за неколку дена.
     
  16. lovely-pretty-girl

    lovely-pretty-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    6
    Јас веќе го купив и го користам веќе 4 дена... па ќе видиме за резултати понатаму...
    Инаку го купив директно од продавница и не чекав воопшто. :)
     
  17. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Јас го имам веќе една недела, го користам редовно секој ден сеуште немам забележано некои резултати, но мислам дека е рано за тоа. Колку редовно го користите и дали има видливи резултати?? Сакам да знам дали освен што го намалува целулитот помага и за слабеење (нормално со пиење многу вода и правилна исхрана). ;)
     
  18. lovely-pretty-girl

    lovely-pretty-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    6
    Znaci go koristam veke 5ti den, i nema seuste rezultati... vo iscekuvanje sum :( a si jadam normalno ne drzam nekoja pravilna ishrana/dieta :worried: I jas sum poveke zainteresirana za slabeenje otkolku otstranuuvanje celulit. Mislete deka treba da drzam dieta koristejki go masazerov? :)
     
  19. Ellenna

    Ellenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Normalno deka treba da drzis i nekoja dieta ne moze samo od sebe da ischezne ama ne nekoja stroga :)))) Veruvam deka pomaga mnogu na lokalno nivo, zatoa sto pottiknuva dopolnitelno slabeenje na odredeni delovi, tie koi sto ti ke gi masiras, ama chuda nisto ne moze da napravi :)
     
  20. Leala

    Leala Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    12
    Па јас го имам Relax & Tone од кога почна да се рекламира. масажата навистина ме релаксира ,од тоа за пети сум презадоволна бидејки како бебешки ги прави,исто така и целулитот по нозете го немам и сум презадоволна,но немојте да го користите за намалување на целулитот по стомакот бидејки јас си направив проблем имав внатрешно крварење,и не ви го препорачувам за по стомакот и по струкот :!: страшно зажалив ама за по нозете , задникот и рацете е супер :clap: