1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Revox серуми за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Kristi900, 3 мај 2020.

 1. Kristi900

  Kristi900 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Здраво,за која возраст се revox производите,дали се за млада кожа 20 годишна возраст?
  *забелешка на модератор: Ја активираме оваа тема на барање на членките кои веќе ги користат или се интересираат за Revox серумите за лице.
  Добредојдени се сите за да почнеме дискусии и да разменуваме лични искуства во врска со овие серуми кои неодамна се појавија на пазарот.

  Сите Revox производи можат да се најдат во ДМ маркетите.
   
  Последна измена од модератор: 7 мај 2020
  На Cherry blossom89 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.669
  Допаѓања:
  25.208
  Пол:
  Женски
  Гледам многу членки ги купуваат серумите на Ревокс, претпоставувам дека многу девојки се заинтересирани па и јас. Има посебна тема за The Ordinary па зашто да не и ваква :)
   
  На raww, Emilija97mk, Lovelynne и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  1.686
  Допаѓања:
  4.212
  Пол:
  Женски
  Ги разгледував и јас серумите од Revox, и во споредба со другите серуми, далеку поефтини се овие.
  Не им го знам точно составот, па да споредам со другите, но штом многу ги користат, претпоставувам дека се добри.
   
  Последна измена: 3 мај 2020
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.669
  Допаѓања:
  25.208
  Пол:
  Женски
  @Ева33 еве состав,ако некој се разбира нека пише :)

  Revox
  2AAB38DF-9261-4FBA-B759-F172B8AA587C.jpeg
  The Ordinary 4C4E8FF5-6527-428F-8338-4C3987079A09.jpeg
   
  На Ева33 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  1.686
  Допаѓања:
  4.212
  Пол:
  Женски
  @Kimberly11 не се разбирам баш многу во состави, што треба, а што не да содржат, но воглавно сличен им е со на The Оrdinary.

  *јас освен тој од Логона,anti age серум, друг не сум користела.
   
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  889
  Зависи што користиш. Секој серум е наменет за одреден проблем на кожата , а хијалуронската е 25+, барем јас така би рекла.
   
  На poppie и Kristi900 им се допаѓа ова.
 7. Bebushka135

  Bebushka135 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  95
  Знае некој AHA дали треба да се измие или не?
  На пакувањето пишува само да сте стават 4-5 капки и да се втрие додека не се упие, нема ништо за измивање.. А некако страв ми е да оставам киселина долго на кожа..
   
 8. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  Од шо имам читано, гуглано во Revox има peg - полиетилен гликол. Кој е доста токсичен, затоа што дел од него е нафтен дериват.
   
  На LittlePinky, Ana-Marija24 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 9. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Ja koristam salicilnata vo kombinacija so niacinamide.
  Niacinamidot e odlicen,flekite mi se izbledeni.Salicilnata mi gi susi aknite i mi gi cisti porite.Iznenadena sum deka najdov zamena za moite dva omileni proizvodi od the ordinary za niska cena :)
  Drugo nemam probano :)
   
  На Fatalnata, Scorpiongirl12, Minniie.s и 3 други им се допаѓа ова.
 10. FancyGirl*

  FancyGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2019
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  3.599
  Пол:
  Женски
  И јас имам проблем со флеки,а и некакви бубулици во последно време.Гледам има голем број позитивни коментари за производите,па дали ке може да постираш слики од производите кои ги користиш и нешто подетално за нив и нивното користење. Исто така и од каде ги имаш купено. :)
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.904
  Пол:
  Женски
  Не се остава на лице да се впие...не знам зошто така напишале во упатството, нема логика да не се измие, затоа што нема никаква „хранлива“ улога за кожата како останатите серуми, туку намената на тој продукт е да направи хемиски пилинг, ексфолијација на кожата и ми нема логика да стои на лице затоа што серум како останатите секако не е.
  Си ја врши он работата после 5-6 минути, па слободно измиј го лицето и не го оставај да стои. И никако пречеста употреба, еднаш неделно или еднаш во две недели е сосем доволно.
  Сигурно си го знаеш ова, но со оглед на тоа што многу девојки читаат, не е лошо да повториме.
   
  На Giinna, angela.kostova, raww и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.654
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  А црвен е како на ТО?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.904
  Пол:
  Женски
  Безбоен изгледа во шишенцето, ама стварно нема логика да се остави да се впие.
  Баш па сега како што температурите растат и сонцето е на мегдан, ич не е паметно да се игра со вакви работи.
   
  На ludamaja10, *Amethyst* и Minci13 им се допаѓа ова.
 14. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  6D4D6CD0-D8D3-488A-88C9-B080EB5AAC09.png
  Ги има во дм,можеш да ги комбинираш ниацинамид наутро а салицилна навечер :)
  Ниацинамидот да делува треба подолго време за разлика од салицилната.

  Истото го мислам,нема логика да се остава.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  1.070
  Допаѓања:
  7.625
  20200504_145057.jpg
  Само што ми стигнаа. Како да ги комбинирам како за почеток оти немам користено претходно?
  Дали еднаш или два пати неделно гликолна, а тогаш да не ставам салицилна оти на неа пишува да не се комбинира со други киселини?
  А салицилна може секоја вечер или поретко како за почеток?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.669
  Допаѓања:
  25.208
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да го земам хемискиот пилинг и ниацинамидот може некој што ги има користено да пише како е задоволен?
   
  На ludamaja10 и FancyGirl* им се допаѓа ова.
 17. coolgirl123

  coolgirl123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има користено ? Викаат дека е добро :)
   

  Прикачени фајлови:

 18. Lovelynne

  Lovelynne Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  Денес го земав Just AHA 30%, сакав да ги земам и Niacinamide и Vitamin C ама во dm ги немаше.
  Планирам Vitamin C да го користам наутро, после тоа СПФ крема, а niacinamide навечер.
  Едвај чекам да го пробам овој со AHA вечер, се надевам кожата моја добро ќе реагира :?:
   
  На Kimberly11 и coolgirl123 им се допаѓа ова.
 19. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.654
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Како што знам има тонери со aha/bha кои нормално нели не се измиваат, ама па на серумов не е наведено такво нешто... Не знам, навистина човек да се замисли...

  Инаку, на темава :) го имам ниацинамидот од Revox, прв пат вметнувам ниацинамид во рутината. Многу е рано за ефекти, но во овие две недели забележав дека ми се исчистија ситните бубуљички на брадата и ми се намали малку црвенилото. Не знам дали е од него, ама задоволна сум сега за сега, немам негативна реакција, не ме исфрла и не ми ја масти кожата.
   
  На angela.kostova и poppie им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.904
  Пол:
  Женски
  Премногу е јак за да се остави на лице, 30% е гледам, а за таков агресивен продукт не е воопшто малку (чисто илустративно, гликолниот тоник што не го одмиваме е само 7%) и затоа сметам дека не е во ред да се остави да се впие конкретно овој серум.

  Прејак е, пуздер ќе ја направи кожата ако се остави да преноќи.
  На долги стази ако се употребува не сакам ни да замислам некакво сценарио...викајте пожарна ќе биде работата.
   
  На ludamaja10, Minci13, Avery и 2 други им се допаѓа ова.