Revox серуми за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Kristi900, 3 мај 2020.

 1. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  18.670
  Пол:
  Женски
  Шест дена се премалку за каков било резултат.
   
  На sofija014, Hellobeautiful, Kahlua и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Колку дена треба?
   
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  18.670
  Пол:
  Женски
  Барем два месеци континуирана употреба за први резултати.
   
  На poppie и Aschenputtel им се допаѓа ова.
 4. Animallover<3

  Animallover<3 Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Значи вака имам прашање до сега не сум користила ништо од наведеното : ниацинамид,ретиноиди, салицилна киселина , гликолна киселина .... па прашањето е што е најдобро за кожа која што е марсна во Т зоната без акни, имам само подкожни БЕЛИ брунчиња што понекогаш доагат до израз бидејки се полнат (обично пред циклус) и може неколку да избијат но најмногу ме нервираат проширените пории :@
  Ги читав вашите излагања размислувам да почнам со користење на салицилна киселина .
  Дали да ја купам на JUST REVOX со оглед дека The ordinary мора да се порача од странство а со ситуацијата со короната ништо не се доставува во МК.

  ВИТАМИН Ц веќе користам скоро две недели и веке ми се допаѓаат резултатите .

  Чекам ваши предлози.
  Ви благодарам.
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Да, јас ти ја препорачувам. Ја коростам веќе некое време и сум задоволна.

  Инаку, на секој производ треба да му се даде време за да се видат некакви резултати. За ретинолот читав дека треба 3 месеци. За останативе по 3 недели отприлика. Резултати веднаш може да се видат само на козметичар или со третмани со ласер.
   
  На Animallover<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Animallover<3

  Animallover<3 Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, ке пишам какви се резултатите за неколку недели
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Планирав да ја земам кремата со спф на heliocare, но не бев стрплива и во зегин ја начекав на еуцерин 50+ oil control и ја зедов. Вечерва прв пат ставив салицилна киселина, со претходно направено тест на внатресноста на лактото и не ми јави никаква иритација за среќа:inlove: после салицилна киселина не ставив крем за хидратација па ќе видиме како ќе ми е, и не планирам секоја вечер да ставам оти се плашам.
   
 8. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  5.941
  Мислам дека секогаш треба крема после салицилна, ама нека потврди некој поупатен.
  Да, и јас ја барав Heliocare, ја немаше и оваа ја земав. Ама, како да ми се појавија некои брунчиња денес кои ги немав до утрово. Дали е од неа, не знам, не ми се допаѓа што има алкохол, ако ми пречи, ќе ја сменам.
   
 9. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Крема се става пред салицилна киселина, киселината ја користиш на само мали делчиња (spot treatment). Ако ставиш крема после салицилна ќе ја размачкаш киселината на цело лице и ќе иритира и направи акни на делови каде што немало.
  Aко пак ја користиш како пилинг тогаш се става после тонерот, пред кремата затоа што ќе може подлабоко да дојде киселината и да ексфолира, а кога го ставаш после кремата јачината и малце намалена.
   
  На Gi.ir.ll192 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Мислев на салицилната дека нема да ставам секој ден, а крема со спф обазевно!
   
 11. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  колку ја зема еуцеринот?
  од еуцеринот ти се појавијс брунчињата?:?::sweat:
   
  На Gi.ir.ll192 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  5.941
  797ден.
  Не сум сигурна, ама до утрово немав. Сега кога го чистев лицето, забележав. Можеби е од Еуцерин, не знам. Ама алкохолот очигледно ми пречи. И во Алверде производите го има. Слична реакција имав. Можеби избрзав со купувањето, ама ако не бива, менам.
   
  На Gi.ir.ll192 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Јас хелиокер ја купив,упорно ја барав ја немаше и конечно ја најдов. Предобра е стварно битно мат ми е лицево и не ми искочило ништо од неа.
   
  На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Animallover<3

  Animallover<3 Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми објасни како да ги комбинирам и колку често смеам да ставам од продуктите на сликата?

  П. С Појдов да купам салицилна киселина, ги купив и другите, дополнително и Витамин Ц и заштитна крема 50 фактор..

  HELP
   

  Прикачени фајлови:

  На Gi.ir.ll192 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  19.127
  Пол:
  Женски
  Која од хелиокер? Јас ја барав таа gel oil-free, ја немаат во Еурофарм. Има една флуид, една air gel и уште една во бело паковање 1000 денари е. Другите две се околу 800.
   
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Gel oil free za taa zboruvam
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  19.127
  Пол:
  Женски
  Ќе почекам тогаш, ќе ја добијат и овде, најверојатно беше потрошена.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Animallover<3

  Animallover<3 Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ако добро разбрав после се што прочитав на овде, мислам дека вака ке е во ред да се употребуваат продуктите од сликата :

  - АНА - еднаш во 10 дена, да стое 5 минути и да се измие

  - Ниацинамид на влажна кожа па потоа хиларионска киселина да се употребува оваа комбинација навечер

  - а наутро витамин Ц + заштитен фактор

  - салицилната киселина (да се употребува само на акни или на цело лице и дали може секојденевно или колку често и во комбинација со што)

  Ако некој знае ве молам за помош.
   

  Прикачени фајлови:

 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Kolku sto znam ne mozes se naednas da stavas
   
  На Animallover<3 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Јас ниацинамидот го користам наутро, со СПФ крема, а салицилната навечер на цело лице.
   
  На Gi.ir.ll192, Aschenputtel и Animallover<3 им се допаѓа ова.