Revox серуми за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Kristi900, 3 мај 2020.

 1. Animallover<3

  Animallover<3 Нов член

  Се зачлени на:
  20 мај 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Секојдневно ли ли ги употребуваш така ? И какви се резултите ?
  Инаку моето лице е мрсно во Т зонат, и имам бели подкожни брунки кои повремено се полнат повеќе и многууу широки пори кои што страшно ме нервираат и нема што не сум пробала без ефект :(
   
 2. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Од каде можам да ја купам REVOX Salicylic Acid, а да не е online?
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Во дм
   
 4. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Да, секој ден ама ова ми е 3 па не можам уште да кажам дека има некои резултати, сепак треба време и упорност и ќе се изненадиш:D Сега за сега ми се супер, лицето е помазно, некои нови акни се смирија малку, важно немам лоши реакции:nod:
   
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Не знам како да ви објаснам ама ајде ќе пробам. На тој дел каде што се става хајлајтер и под очите малце нежниот дел ме пече и ми е малце црвен ,може да ми е од ниацинамидот? или од соната ако сум ја ставила погрешка таму па затоа ме пече. Синоќа пред спиење ставив дебел слој пантенол и кога станав подобро беше и сабајлево после ниацинамидот ставив пантенол па врз него спф. Од што може да е? Само во тој дел ми е така.
   
 6. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  И мене тоа ми се случуваше од ниацинамидот, направи пауза една недела или не мачкај на тие делови, и ставај по само 2 капки не цела пипета, јас кога ја намалив количината престана да ме пецка
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram mnogu,inace 4 kapki stavav na celo lice. Od utre ke stavam samo na obrazite od strana i celoto :)
   
 8. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Да не ти се многу 4 капки? :/ Јас ставам 2 до 2 ипол и точно ми фаќа на цело лице. Пробај со помалку(fingers)
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Pa citav vo upatstvoto max 5 kapki pisuvase zatoa 4 stavav
   
  На Pixi5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Знам, ама пробај вака би требало да ти одговара повеќе. Понатаму секако постепено можеш да си зголемуваш како осеќаш потреба за тоа.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Fala ti mnogu mila:l:
   
  На Pixi5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Unicornus

  Unicornus Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  1.007
  Пол:
  Женски
  Колку ја зема?
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Околу 850 мислам не ме држи за збор
   
  На Unicornus му/ѝ се допаѓа ова.
 14. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  739
  Пол:
  Женски
  После AHA Би ти препорачала да си ставиш некоја маска за лице, па откако ќе ја измиеш крем.
  Хијалуронот пред ниацинамид. Можеш и наутро да ја користиш оваа комбинација.
  Витаминот Ц можеш и навечер, мислам дека може и хијалурон пред него.
  Салицилната јас ја имам користено само на акни и тоа во комбинација со ниацинамид. Но можеш 3 пати неделно на цело лице навечер. Ако ја ставаш само на акни можеш секој ден, еднаш дневно. Немој да ја комбинираш со витамин Ц и АХА.
  Значи АХА со витамин Ц не. Салицилна со АХА не. Салицилна со витамин Ц не. Ниацинамид со витамин Ц не треба да ги комбинираш заедно во исто време.
  После било кој продукт обавезно оди крем за лице и наутро плус СПФ.
  Се надевам ти помогнав :)
  ЕДИТ Витаминот Ц од ревокс е малку појак за почетници. Во топлово време би препорачала да се користи навечер и преку еден ден.
  ЕДИТ 2 Тие што користите ниацинамид и ви се прават акни, користете го во комбинација со салицилна киселина и само на акните од салицилната. Затоа што ниацинамидот чисти а салицилната побрзо ги заздравува акните.
   
  Последна измена: 21 мај 2020
  На Gi.ir.ll192, Shaya, Glossy-girl и 8 други им се допаѓа ова.
 15. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  :bow:
   
  На hologram и M.laDy им се допаѓа ова.
 16. hologram

  hologram Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  salicilnata ja koristam veke 3 nedeli i super mi odgovara aknite mi se cistat poleka, nemam nikakvo crvenilo nitu peckanje , no niacinamidot go koristam edna nedela sto znam deka e kratko vreme i nemoze da ima rezultati ama go custvuvam tesko na liceto kako da imam sloj , leplivo, kako da mi e valkano liceto so prasina nalepena na nego i posakuvam da gi izmijam. Neznam dali toa e normalno i treba vreme da mi se navikne liceto ili pak e reakcija i pokazatel deka ne treba da ko koristam :?:. Nekoj ako ima slicno iskustvo ili mislenje pisete ve molam.
   
 17. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Да и мене малку почудно ми се впива во кожа, некако како да останува над кожата а и челото ми свети како лампион|(
   
 18. hologram

  hologram Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  isto mi tezi na liceto no ke bidam uporna da vidam sto ke bide se dodeka nema nekoja pogolema steta,,,,, se nadevam;)
   
  На Pixi5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Ja ne znam sto tolku site go falat ovoj serum chist marketing izglea ama aj
   
 20. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  Na niacinamidot mu treba podolgo vreme za najdobri rezultati,ne izbrzuvaj procitaj mislenja i iskustva pred da frlis.
  Niacinamidot od the ordinary duri posle dva meseci vidov rezultati,nekoj pa moze i nikakva razlika da nema.Ne moze da se generalizira deka kaj site ke bide dobar i deka e marketing.
  Na moja drugarka i se pojavi alergiska reakcija od dva serumi od Revox,ne moze kaj site pozitivno da bide.Ti drzam srekja da ti se pogodi :)
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена: 22 мај 2020
  На Gi.ir.ll192, fana, Annoma и 3 други им се допаѓа ова.