Revox серуми за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Kristi900, 3 мај 2020.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Znaes deka ko malce da mi se pobledi flekive?? Ama seriozna sum:D aj ke cepam uste 1-2 meseci da vidam so ke se desi
   
  На Minci13 и poppie им се допаѓа ова.
 2. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  420
  Ве молам доколку некоја девојка ги користи нијамицидот и салицилната киселина за акни да ми каже рутина.
   
 3. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  7.177
  Пол:
  Женски
  Те молам прочитај наназад милион мислења има. Не знам како не разлистувате претходно за нешто што ве интересира.
   
  На DaftyCrafty, Kahlua, angela.kostova и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Мене од Соната ми се случи тоа. Нанесов малку повеќе и баш таму ми се вцрвени. Ништо страшно, ќе пројде за два дена. Само не го нанесувај таму и во близина на очите. Исто и околу носот не.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  која е боље, хелиокер или еуцерин оил контрол?
   
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Ne znam ne sum go probala na eucerin ne mozam da kazam,helioker mi e ok
   
 7. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  420

  Се исчитав, барав точна рутина од гел/пена за миење до конкретно која крема ја користат заедно со серумиве од revox
   
 8. DojaCat

  DojaCat Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Многу примамливо ми изгледаат серумиве. Ги видов во ДМ пред некој ден и малку фалеше да купам неколку од нив. Ги прочитав имињата на некои од нив и во мозокот ми се случуваше ова: „СЛИЧНИ СЕ НА ОРДИНЕРИ ВИДИ КОЛКУ СЕ ЕФТИНИ СИГУРНО СЕ ДОБРИ ЌЕ СТАВАШ ОД СИТЕ И СИГУРНО СЛОЈ ОД ЛИЦЕТО ЌЕ ТИ СЕ ОДЛЕПИ НО ТОЈ НОВИОТ ПОД НЕГО ЌЕ БЛЕСКА!!!“
  Се сопрев навреме бидејќи ми текна на моментите кога сум купувала импулсивно и пола продукти завршиле во канта. Супер ми е лицево моментално, задоволна сум навистина. Колку помалку продукти користам толку подобро. Не дека не би вметнала некој од серумиве но не сум сигурна дали би реагирале добро со мојава сегашна рутина, така да најубаво прво да ве читнам пред да избрзам повторно.
   
 9. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  5.941
  Пена за лице Балеа со алое вера.
  Хијалуронска киселина на влажна кожа, па ниацинамид.
  Крема за лице Балеа сензитив.
  Крема Еуцерин спф 50.
  Ова наутро.
  Пена Балеа.
  Тоник Афродита Young&Pure.
  Салицилна киселина.
  Крема Балеа.
  Ова навечер.
  Еднаш неделно гликолна киселина. Тогаш не ставам салицилна, пишуваше дека не се мешаат.
  Имам комбинирана кожа, добри резултати досега.
   
  На Minniie.s му/ѝ се допаѓа ова.
 10. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  7.177
  Пол:
  Женски
  Наутро
  Гел за миење лице од чајно дрво, па ниацинамид, па спф
  Навечер
  Гел за миење, салицилна, па ноќен крем
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  428
  Не ти е од ниацинамидот, туку од кремата. Јас користев слична по состав крема од друг производител, иста реакција имав на истите места. Дури и полоша, бев како касната од оса на тие места, до толку ми потече. И ме пржеше кога и да ставев нешто. Ја баталив после тоа, искрено не вреди барем во мојот случај.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  44
  Го проба ли некој ова масло?

  Јас го купив (како единствен продукт од линијава што беше достапен во ДМ, се друго беше солд аут).

  Какви резултати имате вие со мрсна кожа склона на акни?
   

  Прикачени фајлови:

 13. zutopile

  zutopile Нов член

  Се зачлени на:
  17 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сега се намалени во ДМ 275ден.
   
 14. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Дали има некој искуство со Its skin serums? Многу привлечно ми изгледаат а плус се и корејски производи. Нема многу резенции по нет, а се бестсејлеси во Кореа
   
 15. srce-too

  srce-too Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Јас го купив
  Го користам веќе 1-2недели, навечер и сабајле, додега немам приметено дека предизвикува акни, може уште е рано за заклучоци
   
  На poppie и Shaya им се допаѓа ова.
 16. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  44
  Искрено никаде не видов поопширен review на интернет за овој серум, што ми е многу чудно, па се уште не почнав да го користам, ама ќе го пробам вечерва.
   
  На srce-too му/ѝ се допаѓа ова.
 17. srce-too

  srce-too Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Исто и јас барав, ама немаше ништо на нет
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов за да го пофалам ниацинамидот. Искрено прво мислев дека само јас забележувам подобрување бидејќи едвај чекам, но и домашните ми кажаа дека црвенилата ми се намалени и општо тенот ми изгледа подобро. Го користам откако дојде во дм, значи две недели отприлика. На почетокот го користев секој втор ден, а сега секоја вечер обавезно после миење и врз него крема.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DojaCat

  DojaCat Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Revox серумиве не знаете како ме предомислуваат. Имам пишано и претходно во темата за серуми дека ги користам на Dr. Viton хијалуронската киселина и витамин Ц. Е сега, сакам да ги сменам со овие на Revox па би сакала да знам кои според вас се подобри?
  Исто така, планирам да го земам ниацинамидот но после него да ја користам Revuele Daily Moisturizer. Дали мислите дека некако лошо би изреагирале тие две во комбинација? Фала ви многу!
   
  Последна измена: 26 мај 2020
 20. Vikit96

  Vikit96 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам истата комбинација,Ниацинамид па кремот од Revuelle, неам никаква реакција засега :))
   
  На poppie и DojaCat им се допаѓа ова.