1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Revuar козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LadyInTheDark, 24 декември 2017.

 1. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Доколку е дупла темава слободно канта.
  Пред некое време се појави на нашиот козметички пазар нов македонски бренд за козметика наречен Revuar, поточно наменет за течни мат кармини а сега гледам дека има руменила и лакови за нокти.
  Лично јас ги пробав нивните течни мат кармини и ми оставија предобар впечаток што значи квалитет имаат неверојатен.Водоотпорни се,трајни,лесни и не се лепи на усните,не ги засушува до степен да дојде до дехидртација напротив држат ратација а сепак се мат,имаат висока пигментност и ги испакнуваат усните. Еве едно кратко видео што го сретнав на Јутуб

  Па слободно споделувајте искуства,критики,совети итн.. околу оваа козметика :)
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.910
  Кај се произведува?
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Во ЕУ :)
   
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.429
  Допаѓања:
  170.585
  Пол:
  Женски
  Зошто Гугл не слушнал за козметикава8-|

  Да едитирам...

  Македонски бренд произведен во ЕУ.. еу може и бугарија да биде..широк поим..
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  4.960
  Пол:
  Женски
  Која цена се кармините каде ги има?
   
 6. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  40.791
  Пол:
  Женски
  Сум видела дека во Сити Мол има ама никогаш не сум застанала да разгледам баш нареден пат ќе видам што нудат.Некако не ми е ова сигурно, не дека го кудам своето ама знам колку имаме способност ко нација за некаква козметика.Од се наше што сум користела мислам дека лицево ќе ми станеше рошаво:(:(
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MynameisHelen

  MynameisHelen Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  4.218
  Пол:
  Женски
  И јас сум скептик, ама би му дала шанса, да не биде дека кудам се што е наше.:wasntme:
  Вака амбалажите океј ми изгледаат, ама побитно е тоа што е внатре.
  Ај нареден пат ако ме носи патот натаму, баш би сакала да пробам од тие течните мат карминчиња, гледам имаат убави нијанси, а и ги фалите.
   
  На LadyInTheDark и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Мене ми е криво што ги нема во мојот град па неможам да си набавам уште неколку омилени нијанси. :( Моменталното што го имам по карго го набавив.Стварно ми се прекрасни прв пат да пробам нешто наше а убаво.
   
 10. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.232
  Пол:
  Женски
  Освен во Сити мол, на кое друго место може да се најде козметикава?
   
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  4.960
  Пол:
  Женски
  Капитол мол, имаат штанд лево од скалите.
   
 12. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.232
  Пол:
  Женски
  А по пазарите се сретнуваат ли за поевтино?
   
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  4.960
  Пол:
  Женски
  Не знам, не сум ги сретнала до сега.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Женски
  Јас имам користено мат течен кармин на оваа фирма и за разлика од мат кармините на малена овој е каде каде подобар и со поголема трајност.
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  99.758
  Пол:
  Женски
  Кажете нешто за гел лаковите? И која е цената?
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.011
  Допаѓања:
  86.430
  Пол:
  Женски
  Околу 200 денари се гел лаковите. Ги немам користено затоа што не користам гел лакови, но имаат убави бои.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. beautys20

  beautys20 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  6.030
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од хајлајтерот 01 пигментацијата е предобра , цените им се супер.
  Имам ламба за нокти вчера купив од новите лакчиња ќе пробам баш имаат многу избор на нијанси.
   
  На Elence93 и koritsaki им се допаѓа ова.