1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Rimmel London Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 27 мај 2011.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Bидов дека нема тема за мојата омилена козметика,а решив да отоворам :)
  Mожеме да си споделуваме искуства за нивните прозиводи,ме интересира ако некој пробал од нивните пудри и маскари? сакам да ги пробам,инаку досега имам руменило и лакчина и се супер :D
  Cе надевам ви се допага темава и ова е нивната веб страна
  http://www.rimmellondon.com/au/landingpage/
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ја има ли кај нас козметикава? И ако ја има, каде?
   
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Имам сенки и сјај за усни. Сенките не сум ги пробала се уште, а за сјајот можам да кажам дека е одличен. Интересно е што освен што е лесен, и повеќе време стои, ги лади усните. Има некаква ментол состојка...
   
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Ради името, маскарата некое време се викала римел. :lol:
  Една другарка има сјаеви, значи повеќе нијанси, наредени како сенки да се, преубави бои, значи беа розеви, од посветло розева до потемни розеви нијанси, и бела боја, ама преубави, со светки, неа и' ги донеле од Америка. А тука не знам каде има. Знае некој?
  фала за линкот, wolf4e, сега да разгледам малку. :geek: *смајли што се лигави*
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  ^^ Тука нема. Инаку и јас гледав на сајт ептен се ефтини.
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Имам лакчиња и еден сјај од брендов, и сум задоволна, одлични се..посебно сјајот ми е омилениот што го имам, се вика Vinyl gloss :)
  ааа сега се сетив, од баајги одамна, имав и една маскара, плава беше со големи букви waterproof пишуваше на неа, и воопшто не бев задоволна..ништо ама баш ништо не им правеше на трепките..нема должина нема густина а волумен? уште повеке некако тенки ги правеше трепките..а тешка за отстранување, трепките да си ги искорнеш..а некако одма се исуши...така да за брзо време се запозна со кантата :devil: :)
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  се сеќавам оваа фирма беше присутна на нашиот пазар долго време имаше цени слични на Макс фактор, но сега повеќе ја нема, се сеќавам на онаа маскара со чешле[​IMG] и беше околу 500 денари.

  многу убава маскара, досега ниедна од постоечкиве фирми нема нешто слично направено.

  штета што ја нема повеќе кај нас.
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Мене сенките ми се перфектни, ептен сум задоволна. :clap: Друго не сум го пробала сеуште. :)
   
  На KuklickaSk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  rimmel се многу добра декоративна козметика, не знам зошто кај нас малку се трошат, а и тешко се наоѓаат :(
   
 10. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Ги имааа кај нас! :D
  Да ве известам само, се изнарадував кога видов во космо :)
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Па беше најавено дека ќе ги донесат во Космо, а како се движат цените, ми треба овој [​IMG] коректор што го запазив на нивната страна, колку е една сенка од Римел? :?:
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Не знам колку им се цените тука, но надвор се доста ефтини.
   
 13. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Сакам да одам во космо само за оваа козметика, па би замолила некоја љубезна велешанка да ми пише лп каде поточно се наоѓа космо :$
   
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Тие единечните се околу 200 денари, а има и триа, по 300.
  Најскапите што ги видов беа околу 300 и нешто, прилично се ефтини :)
   
 15. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Ги донеле и кај нас ? :o
  Леле одлично! :clap: Баш се израдував сега. :)

  Ми треба да пробам некои работи од нив,а дали некој знае дали донеле и лакови при шминки? :worried:

  Ми треба еден лак за третман на нокти што го имам сега,ама кај и да е ќе се истроши,а сакам пак да си го земам зошто ефект имам ненормален :lol:
   
 16. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Епа одлично, се надевам го има овој коректор, на неколку туторијали за шминка го запазив одма се гледа дека е убав.
   
 17. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.147
  Допаѓања:
  23.796
  Ги препорачувам овие сенки..Сите бои се супер и долго траат ...
  [​IMG]
   
 18. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Како се движат цените на пудрите, руменилата и сјајевите???
   
 19. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Јас колку што видов, нема ништо над 400-450 денари, руменилата им се или 210, или 350, сјаевите се 200 и нешто :)
   
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Имаат убави бронзери, другарка ми користи еден перфекција. Баш ќе проверам што и како има кај нас.