1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Rimmel London Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 27 мај 2011.

  1. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Јас ја користам оваа пудра премногу сум задоволна од неа нема да ја менувам засега
     

    Прикачени фајлови:

  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Менди, памтиш колку пари ја зеде маскарава?
    Ми се допаѓа четката така на прв поглед, а и слична е со мојата, па кога ќе ја потрошам Колосал-от да ја пробам и оваа. :P
     
  3. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Хм, не се сеќавам точно, но беше некаде околу 300.
    Посигурно кажано, не е поскапа од 400 денари :)
     
    На julie77 и Mishela им се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Пак јас. :tmi:
    Доста време предложував пудри, ајде сега некоја од вас да ми предложи солидна камена пудра од фирмава. :D :$
    Цената не ми е битна, само да има убав избор од посветлите нијанси. :)
    И, да не биде со светки, ами да има убав мат финиш.
    Данкешен.
     
  5. Tambolina

    Tambolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Оваа е одлична :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Па искрено и мене оваа највеќе ми фати око, ама ќе подразгледам пак за секој случај кога ќе одам да купувам. :)
    А дали кај нас ги има овие зацврстувачи? Ужасно ми треба некој зацврстувач, па ете нека биде на Риммел, само дали ги донеле. :^)
    П.С. Ако знаете цена за компактните пудри, па и за ова лакчево погоре - пишете, онака да си прокалкулирам за колку ќе си го олеснам новчаникот. :D :tmi:
    [​IMG]
     
  7. Tambolina

    Tambolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    За тие пари е стварно добра,мислам дека е околу 300 и нешто денари и плус е pressed powder ,што значи дека е и многу попокривна од обичните камени пудри :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sweettwist

    sweettwist Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    219
    Колку кошта пудрава ми се гледа убава,а гледам и низ повеке туторијали на youtube ја користат? :wasntme:
     
  9. Tambolina

    Tambolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Па мислам дека е 300 и нешто,не сум точно сигурна,ама повеќе од 400 ден не е. :)
     
    На sweettwist му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Го има кај нас овој зацврстувач, сум го користела и ти го препорачувам.Стварно е добар, а и резултатите се брзи.Само, не знам точно колку пари е :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Ако не ти е проблем, ќе може ли да кажеш од кај го имаш земено зацврстувачот? Сакам и јас да го купам, ми треба, па да не се акам низ парфимерииве, вака да знам каде точно го има :)
     
  12. Tambolina

    Tambolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Го видов прееска во Космо тинекс,во City mall..за жал не ја загледав цената :)
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mimoza.mk

    mimoza.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    653
    Зацврстувачите за нокти ви се 182 денари во Космо
     
    На Sexybaby86 и CharmedGirl им се допаѓа ова.
  14. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Колку се кармините на Кејт?
     
  15. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    ^
    Јас купив од тие во црвена амбалажа и беше 200 денари.
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Во Космо излгеда имаат фетиш кон овие чудниве цени. Конкретно, би рекла дека имаат фетиш кон двојките на крајот од речиси сите цени на производите на Риммел. :D |(
    Кармините изгледа секаде се 200 денари, а таму се 202; камената пудра од колекцијата Stay Matte и течната пудра од истата колекција ги купив 322 денари - секоја посебно, нормално. :D
    Има доста избор од лакчињата, мене ме фати онакво чувство дека морам да ги купам и да ги имам сите. :tmi:
    Јас го купив тоа кое го постирав на претходната страница од темава и онака на прво лакирање сум задоволна. :)
    Многу е нежно, има розеникава боја на четката,а безбојно е на ноктот (види финта) и има маалецки и суптилни светки.
    За „симболична“ цена од 182 денари, како што спомна една феминка неколку постови поназад. :)

    Следна на листата ми е маскарата за која гледам дека тука сум дискутирала со Менди.
    За осумстотини денари си купив сè што ми беше потребно, а за истата цена порано купував само течна пудра. :sweat:
    Со цените се сосема океј што многу ме радува, ама јас мислам дека сепак можат да покажат повеќе во врска со течните пудри. Ниту една не ми беше баш солидно покривна без претходно да нанесувам подлога или тонирана крема.
    Со подлога се супер сите, па дури и оваа која ја купив. Ама не е тоа тоа ...
    Сепак, се навикнав на овој начин на шминкање, па не ми смета и ете да речам, задоволна сум од крајниот исход - и онака ми требаше пудра за секојдневна употреба. :wasntme:
    Е, имам замерка за нијансите - под итно да воведат ванила нијанса, зашто дури и ivory ми е темна. :?:
    Не се забележува толку многу, ама сепак си чувствувам јас на кожичкава. :D
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Супер производи имаат, ги имам пробано тие карминчињата по 200 денари, фини се, лакчињата исто им се топ, сјајни се долго стојат на нокти. Моливчињата се ок и имаат ок цена. А најзадоволна сум од маскарава :
    [​IMG]
    Околу 360 ден ја имам купено, многу добра четка има како чешелче што мене ми се допаѓа многу за издолжување на трепктите, убави ги извиткува и издолжува. Втор пат по ред ја купувам. Имаат многу убави сенки во пастелни бои некоја комбинација, на нив им се мерачам околу 350 денари беа ми се чини...
     
    На rainbowec, senza.parole и Lepaaa им се допаѓа ова.
  18. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.804
    Пол:
    Женски
    Женски, ги има овие работи тука или тешко ?

    :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      97,3 KB
      Прегледи:
      489
  19. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Какви се сенките од Римел ако користел некој... Битно ми е само да траат повеке од 5-6 часа и да не се размачкуваат :lol:
     
  20. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Римел се доста квалитетна козметика во однос на нивните цени. Немам многу производи од нив, но од тоа што го имам ништо ме нема разочарано.

    Кармините од линијата на Кејт Мос се преубави. Имаат убава кремаста структура и не се издвојуваат на линиите од устата. Маскарата што ја има поставено Мимс погоре исто така е доста добра, дава убав природен изглед на трепките.:)

    Нешто нај што ми се има погорено е камената пудра Stay Matte. Не дава изглед на зациментирано лице, туку остава баш природен финиш. Дефинитивно би ја купила повторно.:wasntme: