1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Rimmel London Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 27 мај 2011.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.031
    Пол:
    Женски
    Од карминиве го имам црвениот, имам пишано и во др тема , прекрасен е [​IMG] вториот по ред го имам и планирам/сега кога ке дојдам во мк да си земам и др боички. Ме интересира дали ги имате видено останативе нијанси, тие посветлите и burgundy бојава? И дали ги има сенкиве во мк? [​IMG]
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    ^ Ги има сенките, мислам дека се 300 и некој денар колку што ме држи сеќавање. Мене ми се навистина супер, ја имам сивата и кафеавата палета. :)
    Ги има и нијансите на кармините, речиси секогаш се достапни, ако ти се потрефи ќе ги начекаш. :)

    Мене ме интересира, дали некоја ја пробала новата верзија на пудрата Stay matte?
    Приметив дека ја донеле пред скоро, но се брзав и немав време да видам каква е.
    Сега е со подобрена формула и има пенаста структура, па се надевам дека од неа направиле корисна пудра со која би можела да протуркам дневна факултетска шема. :wasntme:
    [​IMG]
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.031
    Пол:
    Женски
    Го имате ли користено овој top coat на Римел? Задоволни ли сте?
    [​IMG]
     
  4. mimoza.mk

    mimoza.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2012
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    652
    Сенкиве ги имав во план да ги купам,но во последен миг се премислив па купив едни на Аура но мислам дека погрешив,ги има во Космо сигурно,не беа многу скапи.
    Бургундецов последен на сликава е број 11,го имам веќе година и нешто,прекрасен е,нема да погрешиш ако бараш ваква боја,инаку е 200 денари


    Ја барав пудрава пред Нова година но кај нас во Космо ја имаше само старата верзија а баш сакав да ја пробам новата,читав екстра критики за неа,дека е многу подобра од претходната,дека е скроз нова формула и одлична пудра ја направиле.Јави ако ја најдеш негде :hai:
     
  5. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ја видов во ДМ во Capitol ама не сум сигурна :) кога ќе отидам деновиве, ќе ви пишам.
     
    На mimoza.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    ^^^ Имам пишувано и по други теми за пудрава,ја има и во ДМ и во Космо,цена 369 или 363 ден и јас читав многу позитивни критики на интернет ама првите 2 нијанси кај нас во МК ги нема,значи почнува од 103 True Ivory и јас неможам да си најдам нијанса.
     
    На mimoza.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. KittyT

    KittyT Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    112
    Што мислите, подобра е оваа или Менхетен пудрата за мат изглед за сува до комбинирана кожа? Не сум ја користела оваа од Римел никогаш, па ако можете да ми направите споредба. Благодарам однапред
     
  8. KittyT

    KittyT Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    112
    Инаку пудрата Stay matte од Римел, во новото пакување, ја има во ДМ во Капитол и е 319 денари и има 5 нијанси.
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Која е подобра, Stay matte или lasting finish? И дали ги има истите нијанси, бидejќи 103 од lasting finish потполно ми одговара. :)
     
  10. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    да не знаеш можеби дали има од порцеланот таа би требало да е најсветла а иначе како вид на пења е или мислам ако си ја користела да ми кажеш
     
  11. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    нема..кај нас почнуваат нијансите од True ivory а пред неа има уште две нијанси ама кај нас не ги носат
     
  12. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Збор,два за Hide the Blemish коректорот?
     
  13. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Одамна се токмам да земам карминче од rimme,треба да наминам во ск ,ме интересира која е цената без попуст и дали го има тушот кај нас во продажба и каде да барам во ск производи од rimmel
    :hai:
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Значи ми треба пудра (сакам од оваа марка/фирма) .. :)

    пудрата да е покривна,да не дава дополнителен сјај и да е за мрсна кожа со акни-комбинирана.
    (мене од некои пудри кај носот кога ставам ми се прави како лиши,лушпи - ми се лупи тој дел :tmi: )
     
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    lovemme цената на кармините е 210 ден +-10 :)
    SunnyGirl2 rimmel lasting finish според мене и псоред коментарите што сум ги читала е подобра од таа perfect mat. А на youtube доста ја фалат и wake me up :)
     
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Презадоволна! Маскарата е топ, густа е, а и самата четка си го прави своето дефинитивно. :)
    За информација за заинтересираните, во ДМ е моментално на промоција заедно со други производи на Rimmel London (a нова е), како карминчиња, сенки и слично, 320 денари е моментално. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На rainbowec и makedonkamak им се допаѓа ова.
  17. bubace123

    bubace123 Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Каде може да ја најдам камената пудра на rimmel stay matte освен во ДМ зошто таму немаат тестери ви благодарам однапред
     
  18. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Каде го имате видено моливчево?:^)
    Се убив од барање и никаде не можам да го најдам а се си мислев дека го имаат донесено кај нас. Освен на макс фактор и некое на Аура немам видено други, а баш сакам вакво :|
    [​IMG]
     
  19. biljana13

    biljana13 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    jas imam korektor od rimmel za podocnici i sum zadovolna od nego traen e! :)
     
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Ваква боја на кармин од Римел? Или како 98 од Голден роуз
    [​IMG]
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.