1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

RIP Гоце Арнаудов

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од karina8, 6 декември 2011.

 1. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Починал Гоце Арнаудов. :|

  Лесна му земја, нека почива во мир.
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Македонските јавни фаци

  Се зачудев :tmi: ...

  Лесна му земја :(
   
 3. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Македонските јавни фаци

  Киро Глигоров може да шкртне уште еден од листата на надживеани. Нит го слушав, нит ми беше интересен, ама сепак тажно е што Македонија изгуби весел и позитивен лик.

  Нека почива во мир.
   
 4. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  225
 5. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Почивај во мир легендо, никогаш нема да ги заборавам твоите најјаки кошули! Ќе се опијам во твоја чест.
  Не мислев дека, ама ме погоди. Па од мала го знам :(
   
 6. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.083
  Пол:
  Женски
 7. Hell0.kitty

  Hell0.kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  40
  нек почива во мир ! :(
   
 8. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Добро е што сте отвориле тема, да не пуниме СДК.


  Жал ми е за човекот, искрено. Добар беше, дури ми се плаче. И чичко ми починал денес. Потиштена сум целата.

  Почивајте во мир! :( <3
   
 9. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  почивај во мир легендо наша
  R.I.P
   
 10. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Македонските јавни фаци

  Лесна му земја
   
 11. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.572
  Македонските јавни фаци

  Вечна ти слава царе!
  И мило ми е што и старо и младо пишуваат за оваа тажна вест,колку-толку да му оддадат почит и мило ми е што се во толкав број.
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 12. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.363
  Македонските јавни фаци

  Јас ретко го слушав, да речам немав некоја голема изразена љубов кон него.

  Ама затоа брат ми ептен го сакаше, и дури и торта со него за роденден му купив.
  Абе фацата кога му кажав затоа што тој нема фејсбук и ми вика штооооо ???

  Дури и до Струмица беа со татко ми за да седат со него на кафе и брат ми да го види.
  Фала му на Господ што тоа барем му се исполни.

  Секогаш викаше на матура ќе ми пее бре другарче ми е се договоривме а јас му викав и на свадба братче ќе ти пеее додека сум тука јас немој да се секираш.

  Изгледа ниту на матура ниту на свадба нема да му пее.

  Нека почива човекот во мир. Жално е навистина.

  И не ми смета што сега сите постираат песни од него и што пишуваат за него, човечки е ете да покажеш малку жалост, да оддадеш да речам барем малку почит ако навистина некогаш си го сакал или слушал барем малку.

  Како и да е човечко суштество е, и барем јас кога и да сум го гледала и на телевизија и било каде е весел и насмеан. Греота е и жално, ама барем во животот постигнал се што сакал, па навистина може да си почива во мир.
   
  На Cacy, Butterfly15, Hiii и 4 други им се допаѓа ова.
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  74.741
  Пол:
  Женски
  Македонските јавни фаци

  Го почитував како јавна личност, понекогаш знаев да пуштам некоја негова песна, но не ми беше пријатен за гледање.
  Жал ми е што почина, лесна му земја.
   
 14. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.165
  Македонските јавни фаци

  Жално. :(
  Почивај во мир и вечна ти слава. :'(
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.954
  Допаѓања:
  54.950
  Пол:
  Женски
  Македонските јавни фаци

  Многу млад, само 52 години.
  Нека почива во мир.
   
 16. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Македонските јавни фаци

  Легендите никогаш не умираат, вечни се !!!

  Почивај во мир голем човеку !

  Сочуство до семејството и најблиските. :(
   
 17. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Македонските јавни фаци

  Нека почива во мир,лесна му земја... :/

  И гледам дека бев погрешно сфатена :( ,јас немам ништо против него,мене напротив тој ми беше баш позитивен лик,но сведок сум дека луѓе кој до вчера го плукаа,сега го величат,легенда,цар.
  Ми беше дволично,за тоа е тој мој пост во СДК.
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  Македонските јавни фаци

  Нека почива во мир.Навистина тажно. :(
   
 19. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.949
  Македонските јавни фаци

  А, бе Гоце бе... Оти бе Гоце ?!

  Ајде, почивај во мир.

  Да знаеш дека за малку ќе се опиеме со цимерката во твоја чест. :(

  http://www.youtube.com/watch?v=fEr9RsDn ... r_embedded
   
  На antilla и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.178
  Пол:
  Женски
  Македонските јавни фаци

  Не ја слушав неговата музика, но секако дека има придонес во нашата музика.Нека почива во мир.