1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

RIP Гоце Арнаудов

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од karina8, 6 декември 2011.

  1. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Македонските јавни фаци

    Добро,умре!
    Жал ми е. Ме просветливте и мене и сите ФБ пријатели. Може и Цукенберг има сфатено до сеа.
    Шо уште го тупите?!
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Македонските јавни фаци

    А делот што најмногу ќе ме нервира во сето ова е што ќе има такви на кои ќе им смета ако се стави негова песна или се напише статус на фб “Почивај во мир“ или “Р.И.П Гоце“ и ќе речат “абе ајде, до сега нигде ве немаше, сега се правите дека сите го сакате!“ А тоа не е ни малку точно! Тој што ќе биде барем малку засегнат ќе реши да напише, а некој ќе премолчи баш заради овој тип на коментари. Ама вистината е дека човечки е да се направи тоа, го нема веќе пејачот што е дел од музичката естрада повеќе отколку што сум стара јас.

    Го слушав понекогаш, ми се правеше ќеиф да ја пеам “Стара Мајчице“, “Огин и пламен“, “Ај да беше стрела песнава“, а многу патриотски ме погодуваше “Што ќе остане од Македонија“ и доста често ја постирав на фб...
    http://www.youtube.com/watch?v=32AL7jrt ... re=related

    За крај, лесна ти земја легендо, еден од повредните гласови во нашава мала земја, заедно со Секула Пупиновски, Никола Бадев, Александар Сариевски, Васка Илиева... Сега и ти си во легендите, а оние што останаа на земјава, се надевам уште долго ќе живеат и ќе не исполнуваат со квалитет, да не` спасат од певалки со силикони!
     
    На eli25, MarchelineAmaru, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Македонските јавни фаци

    Дете, ова тупење според тебе се вика почит и коментаров ти е одвишен. И нека разбере и Цукенберг, цел свет го познаваше и почитуваше Арнаудов и неговата музика, ете нека чуе и тој ;)
     
    На LilBaby, macysh, Cacy и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Македонските јавни фаци

    А зошто некој се замара оти пријателчињата му отупеле со R.I.P на фб или на форумов.
    Абе кој како сака,аман,постои опција игнор ако нешто не ти се допаѓа.Ми е гајле дали некој ставил 5 песни одеднаш за него,или што ѕидот на фб ми е само со линкови од Гоце.
    Кој што сака нека си прави,мене пак ми се по банални оние што мрчат зошто пак сега сите пишеле ова сите објавувале она а претходно кај биле...Е добро де,сакале така и така прават. |(
    Имаше вицови за неговите кошули,и се смеевме сите и што има тука.Ама и сите играме на неговите весели песни без кои ретко некоја свадба да пројде.
    Секој на свој начин си изразува почит,па дури и за некој кој не го ни обожавал.А зошто па да не?

    Мене ми е жал што подмолниот рак зеде уште една жртва.
    Нека почива во мир.
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Македонските јавни фаци

    Мислев дека е уште една болна шега,мајке ми...

    Лесна му земја! Весел лик,никогаш не сум била дел од тие журки,ама имав желба да скршам некоја чаша на негова песна,ама стварно! А и цело време си викав,ако икад се мужам,после цела усилена помпезност како што бидува на нашиве свадби и на крајот од вечерта диџеј,јас да си го донесам Гоцета наш да ги шизнам сите!

    Боемчиште опасно!
     
    На Mini-Mouse, sesilija, rossonerka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Македонските јавни фаци

    ^ Уште еднаш ако ми се обратиш со дете,ќе сфатиш колку грешиш.
    Значи,јас сфаќам кој е Арнаудов. И го почитувам како артист. Но нема да пишам длабокоумни статуси само за да му покажам на фб пријателите колку голема душа имам јас и колку тажам за некој кој не го слушам.
    И мислам дека е крајно ниско,да ми се обраќаш така само затоа што си повозрасна од мене.
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Македонските јавни фаци

    А од кај знаеш зошто некој постирал на фејсбук?
    Можеби го почитувал, ги сакал песните и сакал да му оддаде почит.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  9. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Македонските јавни фаци

    Да,дете зошто на твоите пријатели нема да им бидеш кул шо си оддал некаква почит за него. Најмалку како нација што можеме да направиме е да пишеме статус, ко и онака животов на фејсбук го поминвиме.
    Ц, haters gonna hate.
    Немој да ми кажеш дека кога ќе ти умре лудата Гага нема да цмиздриш на фејсбук.

    Инаку жал ми е шо ја полниме темава со офтопици,ама пред ваков идиотизам неможам да се воздржам. Едноставно, воздржете се вие кул фацички и оставете нас прост народ да жалиме.
    И онака секој ден го тупите со вашите секојдневни обврски.
     
    На Ragazzina, macysh, Mini-Mouse и 3 други им се допаѓа ова.
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Македонските јавни фаци

    А зошто на македонските страни пишува дека ракот го достигнал крајот, а на англиските портали дека се работи за сообраќајка??? :tmi:
     
  11. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Македонските јавни фаци

    веројатно не се добро информирани.. Ама сега тоа е одвишок... Жално е што веќе го нема, знаев дека боледува, но никако не очекував и не сакав да се случи ова..
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Македонските јавни фаци

    Без разлика дали некој ја слушал неговата музика или не, но сепак треба да се одаде почит.Сега на нет проверив, пишува дека починал од рак.
     
  13. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Македонските јавни фаци

    Девојки,да не се разбереме погрешно.
    Јас против Гоце немам ништо. Напротив,го почитував како еден од артистите кои одржаа квалитет во континуитет.
    Значи,и покрај тоа што мојот пост звучеше крајно грубо,јас мислев на постовите на ФБ кои се повеќе од иритирачки. Не мислев ништо лошо,чилекс. :)
     
    На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Македонските јавни фаци

    [​IMG]
    Ти ова сериозно?

    Ако сфаќаш кој е Гоце Арнаудов, да не те боли ташакот за статусите кои ги пишат другите.
    Имаат право да му оддадат почит на човекот и никој не мора да прашаат за дозвола.
    Не е важно дали биле верни негови фанови, турбофолкери или си го слушале како мене, само на добри пиенки.. важно е дека човекот е почитуван.
    И во ред е некој да му оддаде таква почит и да го спомне.



    Фала му на господ што фб-кот не беше уште (А)социјална мрежа кога умре Тоше, за да не ми се нервираш за статусите што ќе ги пишеа во тоа време.

    Grow up!
     
    На macysh, Mini-Mouse и Rubiii им се допаѓа ова.
  15. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Македонските јавни фаци

    Да секако, пишав и јас претходно дека е греота, само мала ронка надеж да не случајно постои можност да е некоја грешка ... али нејсе, стварно го нема. :|
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.595
    Пол:
    Женски
    Македонските јавни фаци

    Да, но како што пишуваме тука, некои луѓе не пишуваат по форуми, па почит оддаваат на Фб.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Македонските јавни фаци

    Штета е за таков енергичен човек! Без разлика дали некој го слуша или не, вреден е за почит. Се сеќавам како мала колку ми беше смешен, кога ќе излезеше на некоја сцена пленеше со неговата енергија и ентузијазам.

    Ќе пијам, ќе лумпувам ќефови ќе терам свои и така, почивај во мир!
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Македонските јавни фаци

    Јаооо луѓенца дајте бе човекот отиде кој што сака нека пишува .

    Јас никад не сум го слушала нит почитувала нешто вааа порано помала се плашев од него мислев дека е вештер плачев , кога ќе ми се појавеше на екран . Но знам дека ми е жал и ич не ми е исто . Тој беше големо музичко име и фактот што не си го слушала ти па и ти и јас не дава за право да спориме за квалитет. Неко го слушале и повеќе од што си замислувате ама денес на фб ако постираш народно луд те прават има непишано правило тоа да биде гага , ријана , техно рап и остало .... |(
    Јас си знам дека оваа песна во продолжение многу му ја сакам и ќе ја сакам и ќе ме расположува како ретко која .
    Оставете човекот да си почива во мир мислам стварно не е тема за препукување . :!:

    http://www.youtube.com/watch?v=6F_PX0Lag3Y
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Македонските јавни фаци

    За овој човек навистина ми е жал.Впрочем, мислам дека само тој и беше вреден за слушање од нашава фолкерска естрада. Не можеш, а да не се развеселиш кога го слушаш, самата негова појава ти мами насмевка на лице, а не пак кога ќе почнеше да пее...

    Само, пред некое време гледав во емисија, зборуваше дека конечно го излечил ракот, едвај нашле лекар кој му поставил дијагноза, дури во Германија, а почна и да пее, имаше повеќе настапи, и сега ова...жалосно.
    Нека почива во мир, ќе остане запаметен.
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Македонските јавни фаци

    http://www.youtube.com/watch?v=fEr9RsDnW8Y
    Ај доста,ај мир! Ееее! Кај беше Џокси да пишеше кога Наташа не мрдна?! Ај за Лејди Гага ќе збориме!
    Ај доста,стварно доста.
    Еве ви една култна фолк песна од помодерните,од душа си пееше човекот.
     
    На DAngel, esperanca, FortuneTeller.xD и 5 други им се допаѓа ова.