1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Riverdale (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cinderfakinrella, 5 март 2017.

  1. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледаам серијатаа. Прејака е. Ја чекам 6тата епизода од 2та сезона.:lol:
     
    На Cinderfakinrella и theowndemon им се допаѓа ова.
  2. Сherry.girl

    Сherry.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Прва сезона беше океј, ама оваа вторава немам зборови.. толку лошо глумат и колку само се гледа дека се е извештачено. Не знам некако ич не ми се свиѓа оваа сезона.
    Инаку за убиецот читав теории дека е оној шерифот-полицаецот кој го води случајот, па и ја мислам така слични очи имаат со убиецот :/
     
    На theowndemon и kanella им се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.730
    Пол:
    Женски
    Што се случи со последнава епизода?! :| :sweat: :^) |(
    МАЊАК?! СЕРИОЗНО?!
    Како тоа не е чистачот? Или ептен очигледно е, дај да смениме? Работите ако не се сакаат да се очигледни тогаш нека ги скријат, ама нека не прават вакви дури и глупи да речам, пресврти. Можеби Шерил оди во два правци, и да, е малку налудничава, и да, даваше вајбс дека има инцест со брат ѝ иако тоа беше негирано, но нејзините чувства можеби д а беа поинакви, ама ова е премногу. Сериозно?
    Не ми се допаѓа правецот на кој се движи серијава.
    Од една страна сфаќам Шерил да се приврзи за некој кој ќе ја спаси, ќе ѝ понуди помош и пријателство (Џејсон, Арчи, Вероника и Џоси), така беше и со Арчи, ама ова е веќе над сите граници. Џоси буквално се плаши за својот живот.
    Глуп е.
    Многу е глуп.
    Преглуп е.
    Колку што е убав толку е глуп.


    Гулис се долу, татко му е в затвор и кажа да не верува на адвокатката. И место да крени телефон кај Келер и да праша за татко му, он оди и прави како што таа сака. Е арно му се прави сега што ѝ е под рака и ќе има контрола со него како што таа сака.
    Се разочарав.
    |( |( |(
    Афера имал тој.
    Ха.
    И кој друг ќе биди? Исто важи како мањакот на Џоси. Ако продолжи серијава вака ќе стани нова Pretty Little Liars и тоа не е добар правец. Не велам дека очигледно е убаво, ама е ужасно се очигледно да се изнегира и да се стави нешто што би требало да се најди под микроскоп. Нешто да е очигледно и да се негира зошто е очигледно и на крај да испадни тоа е најслатко. :$ Јас до крај ќе се надевам дека Келер е Блек Худ зошто има се што треба, па дури и моралнос--- упс, го изгуби и тоа епизодава. Повлекувам.
    Прв пат имав епизода цела да навивам за Бети. Само она ме разбираше цела епизода. :yawn:
     
  4. S_997

    S_997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Дали ја гледавте новата епизода?Мислите дека тој беше the black hood? Или пак the black hood го има натерано да го направи тоа? Или сега едноставно Betty ќе биде the black hood заради последната сцена?
     
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.730
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека го убија грешниот чоек.
    А ако го убија точниот чоек тогаш Бети ќе побудали во другата половина од сезоната.
    @S_997 епизоди претходно тој ја натера неа да ја облечи црната маска, ѝ ја имаше оставено во една куќа. Можи да ја има од тогаш. Ама, се ова што се случи можи да значи дека понатаму можи да скршни од патот.
     
    На Someonespecial и LitttleRNBPrincess им се допаѓа ова.
  6. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека го убија погрешниот човек. Не е можно у една сезона толку брзо и лесно да го најдат убиецот. Можно да е шерифот Келер или па некој друг.
     
  7. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Се пресмеав :rofl:

    [​IMG]
     
    На sweet-cherry, theowndemon и S_997 им се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.674
    Пол:
    Женски
    Добро кога ќе искочи нова епизода?Јас сум до 9тата од 2ра сезона.Ако е искочена негде 10тата пратете линк.
     
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.730
    Пол:
    Женски
    upload_2018-1-6_18-38-59.png
    Сериите од CW после Божиќната епизода прават пауза до кај средината/крајот на Јануари.
     
    На Someonespecial и Feminka22 им се допаѓа ова.
  10. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Jaс ја гледам и навистина е прејака ! (fingers)
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто ја гледам се уште серијава, вторава сезона е толку лоша, трагикомично е.
    Крајот на минатата епизода коа му дојде на Арчи мајка и на Вероника и му рече дека она се наместила, дека нивни е ФБИ агентот не можеееев да се совземам од смеење. Каква глупост (facepalm)(facepalm)
     
    На Ketchup, Someonespecial, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.730
    Пол:
    Женски
    Уште кога дојде агентот јас мислев дека е чоек на Хајрам, ама не... :^) дур дојди маж ѝ, женава арна беше и тој дојде и ќе речиш ај можи тој не чини зошто изгледа како нов чоек да ја пиши ... Ама нее та е та лошата за цело време.
     
    На Ketchup и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  13. mazikeen

    mazikeen Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.423
    Пол:
    Женски
    Во глобала ок ми е серијава, ама не им чини тоа што многу нови настани трупаат. Секоја епизода се случува нешто ново, а не се разјаснува убаво тоа претходното. Имам чувство дека на крај, во 1 епизода ќе откријат се, колку да се рече дека се разрешени мистерииве, и безврска ќе испадне, каша попара.
    Ми се допаѓа малку мистерија да има, и постојано нешто интересно да се случува, да се задржи внимание; ама не вака само да се натрупуваат неповрзани работи..
    Ај можеби следниве епизоди ќе бидат поразјаснувачки :?:
     
  14. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Ако некој ја има догледано втора сезона ако може да ми појасни што е фората со двајца Black Hoods што имаше?Дали Tall guy е оригиналниот BH или таткото на Бети? Никако не ми одеше споредбата на очите што ги памтеше Арчи со очите на Хал. Плус кога BH пак го нападна таткото на Арчи му се гледаше во очите дека тој е истиот од Попс, а Хал беше дома.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.730
    Пол:
    Женски
    Тал Бој беше платен да пука тогаш на дебатата, и зошто блек худ беше веќе на нишан искористи црна маска.
    Вистинскиот блек худ е Хал. Дур и Хал рече дека не пукаше на дебатата, а се друго призна.
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.295
    Допаѓања:
    26.118
     
    На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски

    Едвај чекам.
     
    На mazikeen, Cinderfakinrella и PiaMia им се допаѓа ова.
  18. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    2.145
    Ја не знам зошто, ама заглавив на средина од прва сезона и толку... Три пати давам шанса, никако да продолжам. Некако не ми се свиѓа :( Дали е поинтересна понатаму, да давам шанса или се е исто како во првите 15 епизоди?
     
  19. Сherry.girl

    Сherry.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Јас пак заглавив на средина на втора сезона и не можам да се натерам да продолжам темата на серија е предобра ама во првата сезона и половина на втора колку што гледав, глумеа навистина катастрофс глумците. Не знам ко fake изгледаше навистина и не ми го доловуваа моментот што требаше да се прикаже, површински беше. Не знам можеби се поправени после, ама тоа е мое мислење за глумците до таму кај што гледав
     
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.730
    Пол:
    Женски
    Серијата не е WOW, watchable е ама не е нешто шо те остава да сакаш уште. Барем во мој случај. Прва сезона, према мене, е далеку поинтересна од втора. Према мене втора е доста отупена, можеа подобро. Ама па од друга страна, серијата не е ни лоша ама му треба огромна доработка.
     
    На Stephen Amell и theunforgiven им се допаѓа ова.