Riverdale (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cinderfakinrella, 5 март 2017.

 1. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  1.364
  Пол:
  Женски
  Кога излегува 3 сезона? Веќе заборавив што се случуваше .....
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.396
  Допаѓања:
  104.842
  За 23 дена.
   
  На mazikeen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  9.558
  Пол:
  Женски
  Гледа некој ?
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  16.555
  Пол:
  Женски
  Јас не знам зошто уште гледам, ама гледам.
  Третава сезона врв на глупоќа. Мислам дека само ради Jughead се залажувам да гледам, ама се фаќам колку ме нервира серијава и колку ролам со очите на сцените.
   
  На theowndemon, VedaG10 и scorpias им се допаѓа ова.
 5. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  9.558
  Пол:
  Женски
  Јас сум при крај на 2 сезона . Многу чудна серија,ама не можам да престанам да ја гледам.:drunk:
  Многу неповрзани работи ...
   
 6. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  3.439
  Пол:
  Женски
  И јас нз зошто ја гледам :) третата сезона е за никаде дури новата епизода од 3та сезона не можев ни да ја догледам од што ми беше заникаде, ја оставив до пола:D
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  9.558
  Пол:
  Женски
  Заборавив да искоментирам дека Jughead е :inlove: :lol:
  А поентава на серијата некој ја знае? Или секоја сезона ќе се открива некоја мистерија ?:?:
   
 8. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.692
  Пол:
  Женски
  Ја гледам ама некако ми е многу неповрзно и онака ко да се налупа само за епизоди да се прават. И некако многу нереална ми стана за разлика од првата сезона па ајде и втората...
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.367
  Пол:
  Женски
  Јас ја почнав вчера, денес веќе ја завршив прва сезона. :worried:
  Многу сакам вакви драми со средношколци, иако е малку шпанска серија за мој вкус, ама за ладење мозок па и не е така лоша. Гледам ја обновиле за 4-та сезона и немам поим што толку ја тупат, мислам дека во две сезони би била идеална, за повеќе ми нема смисла.

  Малку се језивки близнациве Шерил и Џејсон, ептен се твинцест материјал. :) Ама многу е убава, girl crush ми е, иако глумата и' е средно-жалосна, како некоја реинкарнација на Mean Girls пред 15 години.
  До душа, целата глума е средно-жалосна, не само Шерил и нејзините 'one line quotes', Бети со нејзините sad puppy eyes и црвените очи, секогаш како да е пред плачење, Арчибалд и неговата смотаност...
  Најнеомилен лик ми е Вероника, не можам да ја смислам.
  А баш ми се допаѓа како малку од малку го преобразија ликот на Алис, мајката на Бети и Поли. Бар засега, за понатаму којзнае што ќе се случи.

  Вака кога ќе размислам, поим немам зошто толку се заиграв со серијава, ужасно заразна, а реално нема некоја којзнае каква приказна. Ми се допаѓа мистериозноста иако многу се предвидливи настаните, ама па како за таква серија, не ми смета воопшто. Исто многу ми се интересни Шерил и Џејсон, поим немам зошто. Интересни мали пресврти, кој очигледен, кој не толку, убава актерска екипа (под убава, мислам на убава за око, не дека глумата е којзнае каква, ама не е лоша) и тоа.
  Шерил ми е симпатија. :inlove:
   
  На Dora18, VedaG10 и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.396
  Допаѓања:
  104.842
  c90e079.jpg
   
  На SStasia, x.Daisy.x, Hellobeautiful и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.367
  Пол:
  Женски
  I can relate. :|

  Толку е без поента серијата, што не знам кој враг ми е та запнав упорно да ја догледам. Ја почнав трета сезона и се осеќам многу...евентуално. :D
   
  На scorpias и theowndemon им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.396
  Допаѓања:
  104.842
  Серијава ќе прекинам да ја гледам ко ќе нема поќе Едгар.
  Бети, фала шо го натера да се слечи. Амин. *длабоко поклонување*

  19-riverdale-tweets-that-arent-only-about-chad-mi-2-17327-1556828191-8_dblbig.jpg
   
  На SStasia, candy.cane, Hellobeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  75
  The CW го одобриле пилотот за Кејти Кин и е нарачана серијата.
   
 14. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  искрено за гаргојл кинг очекував некој скроз неочекувам а испадна некој шо во цела трета епизода јасно покажуваше и ме разочара.. дефинитивно со еверневер драмите беа да бест и ако ме полуди мајка и на бети.. крајот беше срцепарајучи.. некоја идеа, спојлерче шо се дешава со омилениот лик??
   
  На twilight123 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 15. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Кој омилен лик? :D иначе заборавам да ја гледам... Гаргојл кинг ја претера работата... Очекувам зомбиња кај и да е...
   
  На SStasia и Dora18 им се допаѓа ова.
 16. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  nejkev da kazham za koj tochno zboram rado nekoj sho ja nema izgledano poslednata epizoda..
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  75
  Не верувам дека ќе го убијат ликот, сепак е fan favorite и еден од главните. Flash forward сцената била инспирација од филмот „Знам што направи минатото лето“ и следната сезона ќе обработува мистерија/криминал во кој главната четворка е вмешана. Затоа запалија се.
   
  На Dora18 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. __thegoodgirl

  __thegoodgirl Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Само дај боже да ја биде серијава. Да не ја затупат.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.367
  Пол:
  Женски
  @theowndemon ја гледаш ли новата сезона? Поточно, дали воопшто постои некој кој сè уште ја следи серијава? :D

  Јас не можам да ја откачам, ќе ја гледам до крај. Четвртава сезона повеќе ми се допаѓа од третата, па да видиме кај ќе тераат, ама језива ми е Шерил многу. :worried:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.396
  Допаѓања:
  104.842
  Се разбира дека ја гледам! Ни една комедија толку не ме има бендисано. Трета и четврта сезона ги доживувам како сами пародија да си прат. Толку е лоша серијата шо е смешна и ја уживам.

  Инаку не замервај на Шерил, та е заглавена во хорор subplot. :D Не сум сигурна ни дека е во ист град веќе. :rofl:
   
  На __thegoodgirl, SStasia и Mishela им се допаѓа ова.