1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Riverdale (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Cinderfakinrella, 5 март 2017.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Леле исто, толку е глупа серијата што не ми се ни верува дека е истата серија уствари. Втора сезона ми беше предосадна, третата се запрашав дали е тоа Ривердејл, а четвртава има некои ѕвездени моменти, прета, прета, не се предава. :bug:

    А јас како будала некоја, залепена за екран цел проклет ден, уживам во шунд и сатира. :D
    Да ми даде Шерил од дрогите нејзини, може ќе ми дојде умот. :|:sweat:
     
    На Glossy-girl и theowndemon им се допаѓа ова.
  2. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Јас со серијава расчистив на почеток на 3та сезона. Ми исчади мозоков гледајќи. Ама си пратам редовно видеа на Alex Meyers кај што редовно ја руга серијава до максимум, и прилично сум упатена во работиве.
    Вистина ко дрога делува, бар тоа успешно го направиле продуцентиве.
     
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Чуј ме, гледај епизодата, па гледај Алекс, па отвори bingy. :D
     
    Последна измена: 24 декември 2019
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Која глупост од серија, два пати ја начекав на Фокс ја гледав, никогаш нема да ми текне повеќе. Многу лоша глума, ептен безвеза актери и ликови, глупости од содржина, досадна, рамна, без душа серија со еден збор СРАЊЕ.
     
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    You won't like it with that attitude. :D Во која друга серија имаме пар и мајката на девојката со таткото на дечкото имаат заеднички син? Или пак имаме друг пар и дечкото умира, девојката останва трудна, и од после се дознава дека се трети брачеди? Или пак мајка на една девојка решава да се бави со бдсм проституција и еби татковците на сите други девојки? Или пак имаш култ и лидерот си гради ракета и ќе полетува? :D

    Серијава е срање, ама срање за ко се смеам секој Четврток. Ако ја сфаќаш серијата сериозно е за нервирање, затоа фати ја на мајтап и ќе сфатиш дека е најсмешно нешто шо имаш гледано. :D Леле уште колку работи можам да ти кажам дека се имаат случено ... Не знам како им текнува ова да го пишат и снимат. Како на пример професор кој се самоубива фрлајќи се од џам, и сите само го гледат како ништо да не било.

    Вака се прашвам, мислат дека е океј то? Не знам. Ама сакам да вервам дека се е мајтап. :D
     
    На Glossy-girl, bicycle, twilight123 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Има има...
    [​IMG]


    Трагично е што не е мајтап од нивна страна, ти супер што така си ја сфаќаш, барем нема очите да те болат од преврќање.
     
    На Cinnamon Bun и theowndemon им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Прва и втора сезона се на посериозна нота и после втора ќе ја прекинвав пошто беше шит. Ама после се случи shitshow трета сезона и сега уште поголем shitshow четврта сезона. Кога му пуштив риврдејл он крак на дечко ми на јутуб се смееше дека е како real life anime оти само во аниме и шпанска серија ова можело да се случи. :D Така да ако си спремна се на мајтап да сфатиш - трета и четврта сезона гледај ги, со пуканки и шамивче за бришење солзи од смеење.
     
    На senjorita-v, SStasia, Cinnamon Bun и 2 други им се допаѓа ова.
  8. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Нема шанси, ептен да не речам трауматично искуство ми е ко ќе ми текни на тие две епизоди. Ме тераш свесно лошо да си правам :doh:
     
    На theowndemon и candy.cane им се допаѓа ова.
  9. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Немој, ќе ме натераш пак да ја гледам.
    Да дополнам:
    16 годишна девојка што игра на шипка по чипкан корсет пред мајка и, таткото на дечко и, дечко и и членови на банда од сите возрасти;
    Тинејџерка, ќерка на мафијаш што си отвара Speakeasy, пробува да го намести татко и за да оди во затвор ама некако постојано го брани;
    Тинејџер што е спортист/пејач/суперхерој и плус има преживеано напад од мечка;
    Тинејџер што со нож вади тетоважа на жив човек;
    Лидер на банда што станува полицаец;
    Да ги спомнеме имињата на ликовите и плус фактот што во самата серија си се викаат по ship names.

    На кои дроги се сите?!?!?!?!
    Жал ми е за глумците, Лили мислам има изјавено дека глуми само ради договорот.
     
    На theowndemon и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
  10. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.986
    Пол:
    Женски
    Јас толку бев wtf со 3тана сезона што уште не сум се наканила на 4та и не знам дали е добра идеја пошто гледам уште по ругана е. :doh:
    Језда и ја не ја сваќам сериозно, далеку од тоа, па може и да ја гледам за да се посмеам и да ругам. :D
     
    На theowndemon и candy.cane им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    Сите глумат ради договорот. :D На интервјуа поќе ја ругаат серијата од било кој.

    Инаку honorable mentions се имињата во серијата: Jughead, Jellybean, Juniper, Dagwood, Marmaduke, Forsythe Pendelton the 3th, Principle Honey. :D
     
    На senjorita-v, Glossy-girl, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
  12. SStasia

    SStasia Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2017
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    1.276
    Пол:
    Женски
    Не ги заборавај Mr Sourberry, Smithers, оригиналнито име на Marmaduke - Moose, principal Waldo Weatherbee, Dr. Curdle, aunt Cricket, principal Featherhead, Ethel Muggs (или моето омилено ship name, Ethelhead :rofl:), Penny Peabody, Papa Poutine...
     
    На theowndemon и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски


    Interviewer: Do you like try to predict what will happen?
    Lili: No.
    Camila: Nothing we ever predict happens.
    Lili: But usually they don't even know what's gonna happen.
    ---
    Interviewer: Do you have wtf moments while reading the script for the first time?
    Everyone: it's all just wtf moments.

    @SStasia а синот на aunt Cricket кај го скри? Fester бе како во Addams family. :D
     
    Последна измена: 24 декември 2019
    На twilight123, candy.cane и SStasia им се допаѓа ова.
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Серијата толку инцестуозен вајб си имаше уште на почетокот кога беше сагата со Џејсон, што дури ич не ме допре ова со "братучедите" или леле, скечот со вонбрачното дете што се појави сега...да не спојлам. Ќе бидне големата со типов, така ми се чини.
    Шерил сама си има краш на Џејсон, па да се потресуваме околу другиве детали нема потреба. :worried:
    Штета за некои од актерите, навистина се талентирани ама за век и векови ќе се памтат по бруката Ривердејл. :D
     
    На theowndemon и candy.cane им се допаѓа ова.
  15. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    На Мармадук ни првото име не му беше поарно. (SStasia пишала веќе) Фенгс го заборави.:D
    Постариве си имаат репутација пред Ривердејл, ама баш ради тоа не сфаќам како прифатиле. Па и Chad M.M.. А младиве, Cole, Lili и KJ се пробиваат и преку други проекти. Не знам само Madelaine и Camilla дали ги има негде.
     
    На SStasia и theowndemon им се допаѓа ова.
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.427
    Пол:
    Женски
    За Камила не знам ама Маделин на јутуб си тера исто така. :D
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Бети и Џаг онака ептен couple goals.
    Ни заеднички полубрат не може да ја растури љубовта. :l:
    Боже ме опрости, језиви сте. :bug:

    Шерил ми е симпатија за озбилно, која појава леле. :D
    Кармините секогаш ѝ се како за неа створени во принцип, закон лик особено сега со мантрите и спиритуалното будење.
    Арчи и Вероника не можам да ги смислам, и така. Ај доста беше за Ривердејл, да си најдам сега нешто по така за денес. :D
     
    На theowndemon, candy.cane и SStasia им се допаѓа ова.
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Нешто јако се истрипав изгледа со тоа што мислев дека на 10ти ќе излезе новата епизода. Разочарување на максимален левел.
    Јас веќе заборавив што се случуваше во сезонава а тек па за 12 дена..
     
  19. ☆°Night°☆

    ☆°Night°☆ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Исто... до 9та епизода се прашував зошто воопшто гледам ама крајот на 1ва,2ра и3та сезона се преинтересни.
     
  20. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.233
    Допаѓања:
    9.984
    Пол:
    Женски
    Леле ја загледав и мислев до карантинов е или стварно е глупава?
    Сега гледам има тема на форумов со цели 5 страни и си викам сигурно само мене ми е глупава. :wasntme:
    Ама добро ве прочитав, се утешив. :D
    Истепав некое време до 3та сезона и отупев, не гледам веќе. Едино ради татко му на Арчи што ми е симпатија ја гледав. :inlove:
    Како има 7 точка нешто на имдб?
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.