Room tour(Тура низ собата)

Дискусија во 'Дом' започната од Lux, 29 април 2012.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Сметам дека темава ќе биде интересна, затоа и ја отворив. Мислам дека ќе биде извор за црпење инспирација за уредување на нашите соби. Одвоете неколку минути и погледнете. Секој нека поставува по едно видео.
  ПРАВИЛО:Секој пост нека содржи по едно видео за поголема прегледност.
  Еве ја го одбрав ова.
  Ако е некој спремен да направи тура низ собата и си ја сними на македонски подготвена сум истото да го направам.
  http://www.youtube.com/watch?v=W37WuF7h ... re=related
   
  На simoncelicius и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
 4. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Јас еве ќе ја постирам старата соба на juicystar07, која повеќе ми се допаѓа од новата
  http://www.youtube.com/watch?v=OWXh21WJ0ko
  Многу идеи сум преземала од нејзините видеа, особено затоа што е премногу организирана како мене :)
  Разгледајте ги и другите видеа на овој нејзин профил, има едно каде што ја прикажува нејзината make up колекција. Интересни се, малку се долги и Блер има пискав глас, ама можете многу совети да примените.
   
  На Allthatglitters21, Sanniii, SanjaKirchner и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Видеото што го постирав јас, и ова кое си го постирала ти е од старата соба на Блер додека живееше во Тенеси. Веќе одамна е преселена во Лос Анџелес, еве и ја собата во апартманот каде живее моментално
  http://www.youtube.com/watch?v=5z5mYH5qsNM
  Ама оваа не ми се допаѓа толку... :?:
   
 8. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  ^е ова вејќе го немав видено :lol: а инаку и мене поуба ми беше старата
   
 9. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Јас можам да направам ако сакате ама со слики :$ Снимање неможам. Па ако може слики кажете и јас ќе поставам. :)
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Може слики ако не ти претставува проблем :) :)
   
 11. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  8.392
  Собиве се тежок кич, а девојките се разгалени тинејџерки што продаваат лајфстајл на youtube!
   
  На nirvanaholic, LittlePinky и potterholic им се допаѓа ова.
 12. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  И јас се нафаќам ако има заинтересирани
   
  На LOmikol му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
 15. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  Се согласувам со изборот на Цаци, дефинитивно ја ОБОЖАВАМ собава на Бетани!
  Некако е детска, но во исто време и прифатлива за +18. :D
  Прилично е големка, си има дел за уживање, посебно работно собиче, огромен кревет...едноставно се.
  Го чекам денот кога ќе прави преглед на гардероберот. :)
   
 16. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Оваа соба дефинитивно не е за +18.Повеќе ми личи на некоја детска соба.
  Јас на пример би сакала само некои детали од нејзината соба,ама не се :!: Некако пре детски е,а тие сите на јутуб им плаќат па што им е проблем?Мислам јас да сакам да ја преуредам мојата соба ќе немам толку пари...А на нив се им е платено.

  http://www.youtube.com/watch?v=2l5h7PI1FR8

  Оваа соба многу ми се допаѓа.Повеќето работи се винтејџ и се и е убаво организирано и средено.
  Не е многу girly но сепак е убаво средено :)
   
 17. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  346
  ^Добро, секој со свое мислење. :)
  Јас стојам зад реченото, а и самата пишав дека Е детска, но во исто време и прифатлива за полнолетни. Дефинитивно мислев на тинејџерки, девојки до максимум неколку години по 20тата. А детска во буквална смисла на зборот не е во никој случај, па сепак нема играчки и чуда, а што би и фалело на некоја девојка да има некоја боја плус и безброј детали.
  Само да има кој да брише прашина. :D
   
 18. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  дефинитивно фаворит ми е собата на Блеир се е убаво организирано и ми се допаѓаат плакарите а особено тој со штиклите
  ама ние Македонци скромни сме 8) у едно плакарче нареди се и ти врши работа. :D
  (ај да не забегувам :lol: )

  имам искористе некои совети за искористување и пополнување на просторот и уредување на собата и искрено добро ми доаѓаат ми ја освежуваат собата и даваат спешл тач
  се шалам :D
  како и да е нормално дека нашите соби нема да биднат како овие а и да бидат треба многу средства како и да е они во Америка се богати и ја реновираат собата секое лето
  ама ние скромни задоволни не си се жалиме едно плакарче за сите алишта едно собиче и доста ни е нели?? или не? :D
  има во предходната страна ставено линк ама еве и јас ќе ставам :)


  http://www.youtube.com/watch?v=OWXh21WJ0ko
   
 19. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски