1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Rosal козметика

Дискусија во 'Лице' започната од April87, 2 февруари 2013.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Росал е хрватски бренд од кој користам неколку производи од кои сум задоволна. :)

  Мислам нема ваква тема :$ .
   

  Прикачени фајлови:

  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.746
  Од росал користам само лабела за уста и сум премногу задоволна а за други производи незнам бидејки несум сретнала , а лабело само на росал користам и прекрасни се
   
 3. Primrose.x

  Primrose.x Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  91
  Девојки каде ги наоѓате прозводите на Росал? Освен балсамот за усни, досега немам сретнато друго.
   
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Јас од росал имам само лабела за усни и прекрасни се :inlove:
   
 5. Lexa

  Lexa Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Го користам овој крем http://www.atlantic.hr/static/images/mi ... kutija.jpg и сум задоволна, исто и од кремите за раце, порано ги користев.Но од лабелата не баш....оставаат светки, а тоа ме нервира :)
   
 6. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Во поголеми маркети и во аптеки. :)
   
  На Primrose.x му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Го користам лабелото со мирис на мед и млеко. Преубаво е.
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.661
  Пол:
  Женски
  Го користам лабелото, со мирис на мед и млеко, добро е, но понекогаш не ми ја решава сувоста на усните, па морам да ставам повеќе пати.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.