1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Roxanne-(копии на оригиналите)

Дискусија во 'Парфеми' започната од lejdi001, 24 јуни 2012.

 1. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  Денеска си купив едно парфемче на оваа фирма, па видов дека нема ваква тема, па ми текна да отворам. Пред неколку години имам користено од овие, па ми текна пак да си купам и искрено многу сум задоволна, ем трајни ем ефтини. Ги има скоро сите копии од познатите брендови... Еве како изгледаат ги има во различни пакувања [​IMG]
  Имате ли користено од овие парфемчиња и дали сте задоволни?
  Поздрав :)
   
 2. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  поконретно за овие зборувам, највеќе ги има по парфимериите [​IMG]
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.107
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓаат. :|
  Порано ги купувавме оние малецките шишенца. Убави мириси имаат, ама многу брзо се губат. Затоа не ми се допаѓаат и приметив дека мирисот повеќе траеше кога распрскував низ соба, отколку на мојата кожа. :D После се излажав да го купам овој:
  [​IMG]
  На почеток ми се допаѓаше, ама ми помина меракот за брзо. И уште ми стои шишенцето, не е ни до пола истрошено - нападен ми е мирисот и не знам со кој памет сум го купила. :?:

  Овие Тренди не сум ги пробала, ама речиси сум сигурна дека ќе бидат иста мустра како овој дотичниов погоре, па мислам дека нема да ми бидат по вкус. :$
   
 4. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  Јас овие блу дрим пред 4-5 години ги имам користено и не ми се допаднаа, ама од тренди сум задоволна, супер се за цената и трајни се :)
   
 5. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Си купив пред некој ден во брзање. Blue Dream (W22) копија Cool Wather-Davidoff 50мл 250ден.
  Ме мрзеше сите да ги мирисам и и реков на продавачката да ми го даде најсвежиот и не беше лош и го земав зашто ме мрзеше да шетам по парфимериите по жешкото :)
  [​IMG]
  Не е лош, мирисот се осеќа неколку саати.

  Тука може да се видат листите, чиви копии има:
  http://www.danijela-commerce.com/roxanne#
   
  На Lovedaci му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  5.601
  Пол:
  Женски
  Roxanne многу добри парфемчиња имаат од кои ретко некои работи мене лично да не ми се допаѓаат.

  Тоа веројатно би биле парфемчињата Блу Дрим кои веќе здосадени ми се,и ептен на ефтино ми мирисаат..
  Додека пак овие Тренди и Хепи тиарс се прекрасни!
  Значи многу добри копии исти како оригиналните,а цените пристојни.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Јас ги имам 21 ( Coco M. -Chanel ) - Trendy (50ml)
  и 24 ( Addict-Dior ) - Happy Tears (70ml)
  Мене исто ми мирисаат. Ми немаат една разлика со оригиналните најсериозно.
  Ги имам мириснато и оригиналните и скрос исти ми се.Посебно адиктот на диор,пуф не го ни можам веќе премногу јак ми е и не да трае,ми смрдат маиците со денови :puke:

  Многу сум задоволна од трајноста,ама ептен!
  Ќе ги споредам овие со LaRive ,и можам да кажам дека се 100 пати подобри во секој поглед!
  Oд кога ги пробав овие парфемчиња,веќе ги заборавив ла риве и немам купено од тогаш нивни не ни планирам ,овие ми се соврешна замена ;)

  Препорачувам :geek:
   
 7. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Каде ги наоѓате Happy Tears & Trendy? Јас не сум ги сретнала :D Како им се движат цените?
   
 8. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  5.601
  Пол:
  Женски
  ^ Во Голден Роуз на рекорд и во ГТЦ има.

  Тренди се околу 180ден. мислам дека..
  А Happy tears јас го земав кога беше на попуст 210ден. а последен пат кога видов беа над 250ден. мислам дека.
  Како и да е не би требало да е повеќе од 300 денари :)
   
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Ги имам користено скоро сите од Blue Dreams.И добри се.А и тие Trendy ги имам користено иначе гледам некоја праша( не се сеќавам која) каде може да се најдат Trendy пафремите.
  Јас ги наоѓав во бензиските на МАКпетрол,на друго место не сум ги сретнала :?:
   
 10. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Happy tears го добив на поклон и ми се допадна, не е ни премногу јак ниту пак незабележтелен. Повеќе трае во споредба со Blue dream. Од Блу дрим го имам користено само синиот, ама не ми се допаѓа. Воопшто не е траен и не се задржуба на кожата, повеќе и подолго мириса просторијата каде што сум се прснала одколку јас. Сума сумарум за парите добри се. :)
   
 11. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  767
  Јас го имав овој Mini Trendy (Roxanne)
  [​IMG]
  Го купив од еден обичен маркет, некои 60-70 денари, а е 15 мл и го избрав жолтиот најубав ми беше од сите што ги мириснав. За тие пари супер ми беше, можеби повторно ќе си земам. А еве ги сите-од малите шишенца што се.
  [​IMG]
   
 12. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Го имав црвениот. Мирисот е убав, не трае многу :?: Околу час трае некаде. Го купив 180 денари.
   

  Прикачени фајлови:

  • untitled.JPG
   untitled.JPG
   Големина на фајлот:
   46,7 KB
   Прегледи:
   674
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  298
  [​IMG]
  Јас од роксен парфемите имам од овие,само црвен,ама е строго зимски парфем јако мириса и многу трае,најдобро зимско парфемче ми е :P
   
  На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Ваквите и јас ги користам најдолго траат а моментално жолтиот го имам :)
   
 15. violetbeauty13

  violetbeauty13 Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  21
  Овој и мене најмногу ми се свиѓа
   
 16. violetbeauty13

  violetbeauty13 Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  21
  Сум го испробала овој темно синиот и не ми се свиѓаше многу имаше чуден мирис некако како на банана и ванила мешано.. Инаку жолтиот не е лош
   
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  [​IMG]
  Ги имам испробано сите..но моментално ни еден не користам...поради тоа што многу брзо им поминува мирисот..... :)
   
 18. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  го имав жолтиот убаво мирисаше и терба да се прснеш повеќе пати за да мириса и не траеше многу