1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Royal Burger

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Queen^^, 28 декември 2015.

 1. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Јас досега имам јадено тука 5-6 пати и тоа само Krispi chicken. Сакам да пробам некој друг бургер,но незнам кој. Ве молам да ми препорачате некој. Исто така тука можете да ја кментирате храната, хигиената, кој ви е омилен бургер...
   
 2. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Машки
  5-6 пати и сако Крспи јадеш? Аман, пробај друго, кога и да идеш зимај по ред од ценовникот што е :D тешко е да се одбере нешто. Премногу е вкусно таму.

  Се е топ, искрахана, хигиена. Мене ми е криспи и тој со покован бургер.
   
  На tigarche1 и Queen^^ им се допаѓа ова.
 3. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  hahaha strav mi e da rizikuvam da ne ne mi e vkusno, no ovoj pat ke se ohrabram
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.716
  Најдобрите бургери во Скопје според мене. Им нема рамни. Криспи ми е прв на листата, ама тука некаде е и чизбургерот. А сосовите... немам зборови. Рај. :D
  Знам што ќе имам за ручек денес
   
  На tigarche1, karmenka, tamche995 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Каде ги има?
   
 6. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  5.974
  Пол:
  Женски
  joi.PNG

  еве кај ги имаш отприлика :)
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.166
  Допаѓања:
  57.154
  Пол:
  Женски
  Што и да избереш нема да згрешиш.
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ivana--aerodrom

  ivana--aerodrom Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  822
  Има во Ново Лисиче и во Дебар маало, а имаат и достава :)
   
  На tigarche1, Antebellum и tace73 им се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.485
  Допаѓања:
  39.324
  И јaс целo време јaдaм криспи, oд тие штo сум ги прoбaл некaкo нaјвкусен ми е. Зa љубителите нa љутo им гo препoрaчувaм љутиoт криспи, истo тaкa е oдличен.
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Ау, сега ми текна, во нивна близина ќерка ми оди на балет (Дебар Маало)! А во Ново Лисиче каде се?
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Машки
  Доста јадете бе треба да се слабее, уште малце лето ќе дојде :D
   
  На kjukli, makgirl, Queen^^ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.485
  Допаѓања:
  39.324
  Вo згрaдтa спрoти мaркетoт Житo.
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  Ni trebaat rezervi za zimava hahah:D
   
 14. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Машки
  Има и други алтернативи :D
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. *Tiffany*

  *Tiffany* Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Глупо прашање-работат на 31 декември вечерта??? :sweat::D
   
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Јас имам јадено со пилешки стек. Стварно се убави сендвичите и компирчињата.
   
 17. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  нема утка што и да земеш,фантастични се
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  821
  Пол:
  Машки
  Од понеделник ќе почнат/
   
 19. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  1.423
  Мене пролетта ми донесоа 2 пати оладени бургери и компирчиња, и ги чекав саат и нешто. Помислив дека само мене ми се дешава тоа, ама кога појдов на фб страната, видов дека и други се жалат на тоа. И од тогаш немам порачано, мислев им опаднала популарноста веќе. А за вкусно-вкусно е стварно. Сега ме предомисливте, пак да почнам да си порачувам од нив. :)
   
 20. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  88.804
  Неколку паи сум јадела од Ројал, и прво завиткувам ракави до горе, врзувам коса високо, ставам 15 салфетки и почнувам. Тече од сите страни. А за вкусно... неам зборови :)
   
  На blackwave, tigarche1, karmenka и 1 друга личност им се допаѓа ова.