1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sамо во 2008 година, во македонија 30.000 абортуси,

Дискусија во 'Канта' започната од Aisha, 18 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Видеото е шокантно, ама мене лично не успеа да ме стресе и да ме размрда до тој степен да бидам против абортусот. Пострашни ми се видеата на изгладнети деца, голи, боси и сиромашни...
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Темава треба да биде абортирана пред да се родат 30.000 мислења. |(
     
  3. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно ЗАШТО пак истово препукување за и против абортус кога веќе има една тема таква.Мое мислење за поставеното видео е дека треба да се тргне затоа што не секој сака да го види а и тоа нема да измени некои мислења секој си размислува за себе ете јас сум против абортус некој е за и тоа е тоа.Многу е глупо да се убедува некој да биде ЗА или да се убедува некој да биде против.Муабетот за маструбирањето е смешен зашто сепак при маструбирање не се исфрла оплодена јаце клетка нели?Така да глупо е воопшто и да се споредува абортус со маструбирање.А и ужасно ме нервира тоа дека ЕМБРИОН е па ништо не било лелеееееее бре аман од тој ембрион утре бебе произлегува неможе да е нешто не живо што не чувствува |(
    А за Аиша мислам беше..извини ама го претера малку повеќе :^)
     
  4. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.758
    Темата е заклучена бидејќи веќе постои тема за абортус.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.