1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

S-he stylezone

Дискусија во 'Лице' започната од rossonerka, 10 јануари 2013.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Ова е фирмата што ја има во ДМ само.
  Фини производи по многу пристапни цени, цените се нешто како Флормар, Класик, Голден Росе, Есенс, ама засега само коректор и лак имам земено и прилично сум задоволна.
  Да речеме дека коректорот ужасно ме потсетува на пан стикот од Макс Фактор кој е 450 денари, а овој коректор на She е само 130.

  Може да си кажеме впечатоци зашто видов ја кажуваат во неколку теми фирмава. Навидум имаат ок маскарите, карминчињата, сенки во убави бои.
  А имаат голем и широк спектар на бои.
  И нешто што ме привлекува мене лично е многу интересно изгледа шминката, убави опаковки.
  Сте користеле нешто?

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.729
  Допаѓања:
  122.075
  Од S-he имам купено два кармина и се разочарав,зошто бојата кога ќе ја нанесеш е скроз различна :(
  Сестра ми го има тушот за очи ,го купи евтин,некои 140-150ден,ама вели дека кога ќе го нанесе и се разлева.
   
 3. dream.queen

  dream.queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  јас го имав купено тушот и се размачкуваше и четката не беше убава. |(
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас имам само еден лак top coat, и многу сум задоволна затоа што многу брзо се суши.
   
 5. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  Имам купено два лака од фирмава, не се толку лоши, брзо се сушат (многуу брзооо, што е супер, зошто сум многу нетрпелива), боите многу ми се допаѓаат, ама повеќе од ден-ден и пол не ми издржале.
   
 6. Nikolovska28

  Nikolovska28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  1.433
  Пол:
  Женски
  Девојки имам едно прашање :)
  Во странство имам видено ЛЕД ламба од фирмава, за сушење гел лак, дали ја има и кај нас и дали знаете отприлика цена?
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.584
  Допаѓања:
  80.669
  Пол:
  Женски
  Кај нас дефинитивно ја нема лед-лампата.
  Пред неколку години имаше таква мала лед-лампа од Есенс, но веќе одамна ја нема, повлечена е таа колекција од продажба.
   
 8. Nikolovska28

  Nikolovska28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  1.433
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам
   
 9. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.246
  Пол:
  Женски
  Едно време имаше парфемчиња и дезодоранси s-he не знам дали се од истава фирма. Ама беа одлични.
   
 10. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.715
  Допаѓања:
  5.038
  Пол:
  Женски
  Дали некоја ги пробала сјаевите? Не можам да најдам добар сјај, а не ми се фрлаат пак пари за џабе.
   
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  20.770
  Пол:
  Женски
  Ги има некоја пробано новите маскари?
   
 12. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.132
  Допаѓања:
  14.377
  Пол:
  Женски
  Имам земено двете моливчиња за очи, двострани и сум многу задоволна. Меки се и лесни за нанесување..за разлика од моливчињата на Авон од колекцијата на Марк на кои дрвото им е како прав молив за пишување
   
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа фиксаторот, 50мл, 165денари.
  Го зедов рандом затоа што го користам на римел и многу споро се троши, ама ми требаше помалцко како за патување и задоволна сум. Тоа е прво што сум пробала, плус имам дадено на подарок од тие карминчињата 95денари што се.. и ми гледаат супер. :)