1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

S.he stylezone

Дискусија во 'Лице' започната од Elence93, 28 октомври 2015.

 1. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.768
  Допаѓања:
  5.115
  Пол:
  Женски
  Дали ви се допаѓа нивната шминка? Од што сте задоволни, од што не?
  Гледам сега имаат поголем избор на производи, а и цените им се прстапни. :)
   
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.675
  Допаѓања:
  25.228
  Пол:
  Женски
  Имам купено Glitter Eye Liner светкаво убаво,и едно моливче сино имам убаво е многу а не е скапо.

  Позз
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.099
  Допаѓања:
  104.189
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Од оваа козметика купив два ајлајнера , светкавиот на сликата и еден црн. Црниот не ми се допадна мн се размачкуваше ако се испотиш , а овој другиов е супер (y)
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  Имам купено лак, кармин и моливче за уста но не планирам повеќе да купувам производи од овој бренд.

  Лакот даваше прекрасна боја но премногу долго му требаше да се исуши (над саат време!) и трајноста му беше максимум 2 дена, односно траеше до првото миење садови/ туширање. Отиде во канта, џабе фрлени пари а чинеше колку еден Есенс лак.

  Карминот е повеќе како пигментиран балзам, тешко постигнува добра покривност но голем плус е што воопшто не ја суши устата, дури имам чувство дека дополнително ја негува. Бељата е што јас купив потемна нијанса и едноставно не изгледа убаво на уста. Можеби во иднина (доколку се на попуст) би купила повторно од посветлите нијанси, претпоставувам дека би биле супер за опуштен, денски изглед.

  Моливчето нема да го хејтам, прилично сум задоволна и од трајноста и од тоа како лесно се нанесува.
   
  Последна измена: 31 октомври 2015
 5. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Dali ste go probale s.he stylezone korektorot za krugovi pod ocite. Ima oblik na penkalo i so cetkicka e. Go vidov vo dm i se mislev dali da go kupam?
   
 6. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  20.890
  Пол:
  Женски
  Ги има некој пробано единечните сенки?
   
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.675
  Допаѓања:
  25.228
  Пол:
  Женски
  Јас имам една бела светкава сенка и една црна,белата ја користам за хајлајт во аголот на окото (не знам како другачие да кажам) :D а црната под око наместо моливче, за цената пигментираноста е супер
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. en5

  en5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.731
  Пол:
  Женски
  Ужасен бренд. Скоро ништо од него не ми се допаѓа. Имав еден туш, катастрофален беше.
   
 9. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.333
  Допаѓања:
  119.575
  Пол:
  Женски
  Ми се погодија моливчињата за очи.
  Од лаковите, некој супер, некој брзо се измиваше.