1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

S.W.A.T (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 23 септември 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  p15720863_b_v8_ab.jpg

  S.W.A.T

  Предобра серија! Глумецот Shemar Moore ака Дерек Морган од Criminal Minds. Гледам дека имдб оценка е 6.6/10, но според мене чиста 10ка.
  Жанр: Криминалска серија

  Даниел "Хондо" Харелсон, Лос Анџелес С.В.А.Т. поручник, е назначен да води високо квалификувана единица во заедницата каде што пораснал. Отсечен помеѓу лојалноста на улиците, каде што полицајците понекогаш се непријатели, и верност кон неговите браќа во сина, тој стратешки ги надминува двата света. Хондо го охрабрува неговиот тим да се потпира на комуникација и почитување на сила и агресија, но кога изби кризата, овие непокорни мажи и жени се подготвени да ја стават својата тактичка обука на тест.