1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

saka tajna vrska :S

Дискусија во 'Канта' започната од anonimnaa, 5 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    znaci so tipot sum vo taze vrska, mozebi i jas se brzam sto sakam vrskata da se odviva normalno t.e vo javnost, megutoa navistina mi smeta sto decko mi smeta deka treba da bideme vo tajnost.
    pricinata za negovoto razmisluvanje e glasinite sto se sirat okolu mene (kako na primer ne stabilna devojka sto obozava flert i sl). se trudam da mu dokazam deka slikata sto ja ima za mene ne e bas takva kako sto misli deka e, no tesko mi odi.
    sekoj den si se nadevam deka eden den ke pocne da mi veruva i konecno ke ne vidi gradot kako par
    dajte mi nekakov sovet so da napravam zasto ne sakam da go izgubam tipot za gluposti -.-
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    |( |( Oвој да не има друга?
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Не,туку се срами и плаши шо ќе речат другите.
     
    На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    sigurna sum deka nema i sigurna sum deka me saka mi ima dokazano, ali bubackite go fatile ....koa ke mi rece ja imam kariera ime ova ona i ne mozam da dozvolam za edna zenska toa se da mi propadne mi ide da go piknam i udavam vo sholja :@
     
  5. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0

    e so da napravam za da ne se strami i ne se plasi ?
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Штом така ти вика за една девојка да ми пропадне се...надевај се дека има љубов.
    Нема што да му докажуваш.На лево круг и чао.Така ќе му покажеш дека имаш карактер,па после што ќе биде,ќе биде.
    Колку години има дечкото?!
     
  7. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    23 ima.
    tipot navodno ne go interesiralo minatoto moe, samo mi veli mi treba vreme za da izgradam doverba kaj tebe.
    ne znam ni ja vise so da pravam
    aj u pm neka odi se
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    A ти си правела нешто во минатото, за тој да се срами да каже јавно дека ти е дечко??? :?: :?: ???
     
  9. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    ja nemam nisto praveno...kako sekoj normalen drug muvanje izleguvanje i sl ali se vo granici na normala.
    deckoto e mn principielen i ne znam sto da napravam mislenjeto da mu go smenam odnosno da ja izgradam doverbata kaj nego
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Eпа јас да сум на твое место |( , би го откачила! Kако може он така за тебе да мисли, а тоа не е уствари вистина |( !Oфф, не се замарај, макни го, малиов не е дозреан! Aко е вистина дека ништо не е точно од тие муабети што се вртат за тебе, тогаш извини ама дечково те прави од го*но подоле! Hе сакал да излагате, да не знаеле, да не збореле бла бла...Aбе ајде..... :^) Tој тебе ако Tе сака----- и тие муабети да се вистина, пак ќе те сака!
     
  11. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Како прво ако си во тазе врска неможеш да бидеш сигурна во се и толку слепо да му веруваш.
    Друга работа е тоа што некој ако стварно те сака ќе те прифати каков што си и со мерак ќе излезе со тебе во јавност, а не да сака тајна врска.
    И, трето името и кариерата да не му пропаднале за една женска, па како за било кој да станува збор, за некоја минлива работа во неговиот живот.
    Размисли си убаво за ова, незнам дали треба да бидеш толку сигурна и да му веруваш, тие што се сакаат и се им е чисто не се кријат во јавност!!!
     
  12. anonimnaa

    anonimnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0

    I TOA SO VIKASH :worried:
     
  13. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Лелее таков требало уште во моментот да го откачиш. Ако не го е гајле твоето минато не треба да му е гајле и за озборувањата. Божем бог ти знае што си била ти па ќе си го срамела. Ако навистина сакал да биде со тебе нека биде како што треба, а не да се крие дечкото, да се гледа со тебе скришно а официјално е сингл. Недораснат! 23 години набутал у гз и сеуште се замара со озборувања и скришни врски.
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    На таков цел живот треба да му се тресеш за да му биде погодено.
     
  15. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Ако тој се срами од тебе тогаш не е достоен за твојата љубов, откачи го додека е на време не се заљубувај во него. Штом несака да сте заедно во јавност можеби има си има и девојка или жена.
    Или па друга варијанта тебе само те искористува и кога ке добие тоа што го сака ке те остави...
     
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    ААА мавни го уште додека си на почеток тој штом уште сега ти врека што очекуваш за понатаму
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.