1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

saka tajna vrska :S

Дискусија во 'Канта' започната од anonimnaa, 5 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anonimnaa

  anonimnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  znaci so tipot sum vo taze vrska, mozebi i jas se brzam sto sakam vrskata da se odviva normalno t.e vo javnost, megutoa navistina mi smeta sto decko mi smeta deka treba da bideme vo tajnost.
  pricinata za negovoto razmisluvanje e glasinite sto se sirat okolu mene (kako na primer ne stabilna devojka sto obozava flert i sl). se trudam da mu dokazam deka slikata sto ja ima za mene ne e bas takva kako sto misli deka e, no tesko mi odi.
  sekoj den si se nadevam deka eden den ke pocne da mi veruva i konecno ke ne vidi gradot kako par
  dajte mi nekakov sovet so da napravam zasto ne sakam da go izgubam tipot za gluposti -.-
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  |( |( Oвој да не има друга?
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.969
  Не,туку се срами и плаши шо ќе речат другите.
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anonimnaa

  anonimnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  sigurna sum deka nema i sigurna sum deka me saka mi ima dokazano, ali bubackite go fatile ....koa ke mi rece ja imam kariera ime ova ona i ne mozam da dozvolam za edna zenska toa se da mi propadne mi ide da go piknam i udavam vo sholja :@
   
 5. anonimnaa

  anonimnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0

  e so da napravam za da ne se strami i ne se plasi ?
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.969
  Штом така ти вика за една девојка да ми пропадне се...надевај се дека има љубов.
  Нема што да му докажуваш.На лево круг и чао.Така ќе му покажеш дека имаш карактер,па после што ќе биде,ќе биде.
  Колку години има дечкото?!
   
 7. anonimnaa

  anonimnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  23 ima.
  tipot navodno ne go interesiralo minatoto moe, samo mi veli mi treba vreme za da izgradam doverba kaj tebe.
  ne znam ni ja vise so da pravam
  aj u pm neka odi se
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  A ти си правела нешто во минатото, за тој да се срами да каже јавно дека ти е дечко??? :?: :?: ???
   
 9. anonimnaa

  anonimnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  ja nemam nisto praveno...kako sekoj normalen drug muvanje izleguvanje i sl ali se vo granici na normala.
  deckoto e mn principielen i ne znam sto da napravam mislenjeto da mu go smenam odnosno da ja izgradam doverbata kaj nego
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  Eпа јас да сум на твое место |( , би го откачила! Kако може он така за тебе да мисли, а тоа не е уствари вистина |( !Oфф, не се замарај, макни го, малиов не е дозреан! Aко е вистина дека ништо не е точно од тие муабети што се вртат за тебе, тогаш извини ама дечково те прави од го*но подоле! Hе сакал да излагате, да не знаеле, да не збореле бла бла...Aбе ајде..... :^) Tој тебе ако Tе сака----- и тие муабети да се вистина, пак ќе те сака!
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Како прво ако си во тазе врска неможеш да бидеш сигурна во се и толку слепо да му веруваш.
  Друга работа е тоа што некој ако стварно те сака ќе те прифати каков што си и со мерак ќе излезе со тебе во јавност, а не да сака тајна врска.
  И, трето името и кариерата да не му пропаднале за една женска, па како за било кој да станува збор, за некоја минлива работа во неговиот живот.
  Размисли си убаво за ова, незнам дали треба да бидеш толку сигурна и да му веруваш, тие што се сакаат и се им е чисто не се кријат во јавност!!!
   
 12. anonimnaa

  anonimnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0

  I TOA SO VIKASH :worried:
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Лелее таков требало уште во моментот да го откачиш. Ако не го е гајле твоето минато не треба да му е гајле и за озборувањата. Божем бог ти знае што си била ти па ќе си го срамела. Ако навистина сакал да биде со тебе нека биде како што треба, а не да се крие дечкото, да се гледа со тебе скришно а официјално е сингл. Недораснат! 23 години набутал у гз и сеуште се замара со озборувања и скришни врски.
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  На таков цел живот треба да му се тресеш за да му биде погодено.
   
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ако тој се срами од тебе тогаш не е достоен за твојата љубов, откачи го додека е на време не се заљубувај во него. Штом несака да сте заедно во јавност можеби има си има и девојка или жена.
  Или па друга варијанта тебе само те искористува и кога ке добие тоа што го сака ке те остави...
   
  На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  ААА мавни го уште додека си на почеток тој штом уште сега ти врека што очекуваш за понатаму
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.